Jump to content
I-BOY_STZ

Тотална щета!

Recommended Posts

Здравейте колеги!Искам да попитам някой който е запознат с условията на застрахователите в случаите, при които се изплаща тотална щета.Ще ви разясня случая за може който е компетентен да ми отговори максимално точно. Значи колата я блъснах и от нея нищо не става, застрахована е за 2500. Мисля да я бракувам в КАТ. От БулИНС ми казаха да не я барам понеже можело от София да решат, че плащайки ми тая сума трябва да ми вземат колата. Законно ли е това? Не съм си чел още общите условия, но ще се запозная с тях детайлно.Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти изплатят цялата сума могат да ти вземат колата.....но никой не прави така обикновенно изплащат до 80% от стайноста и ти остават колата!!! Тоест ще ти дадът 2000лв и ще ти оставят твойта кола, и ти като разпродадеш това онова и даже ще си на далавера!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ManiaK го е казал точно, но трябва да се добави, че има голямо значение колко време е изминало от сключването на застраховката, защото може да се приложи и коефицент на овехтяване първо и тогава да ти изчислята 70-80% от стойността.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В такъв случай аз мога да си я бракувам в КАТ, но се чудя дали да я барам преди да ми изплатят, колкото решат там. Имам предвид, че по-добре е да не я разпарчосвам преди да си уредя отношенията със застрахователя. Че знам ли ги, какви условия ще изкарат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво първо искам да кажа че много съжалявам за това което ти се е случило, но нали ти си жив и здрав това е най-важното. За каското колегите ти каза напълно точно. Но недеи да бараш колата докато не определят какво да правят. Предимно точно така се постъпва в такава ситуация, то даже трябва да ти е написано в договора за каското. Прочети там клаузите, пише го. Но според мен ще ти платят 70-80% и ще ти оставят колата. В мойто каско е написано че имам 2 възможности, или да ми платят 70% и д ами оставят колата или да ми изплатят 100% и да я вземат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е на пазарлък работата, ще е добре. Само това искам да ми предоставят възможности, а не да кажат прас на ти това прас дай ни това!Иначе главата ми е горе и ще продължа напред! Има известна уплаха, повече яд, но.... живота продължава, а това е важно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неприятен момент,но моят съвет също е да не избързваш да я бракуваш,докато не се оправиш със застрахователя(смисъл да си вземеш обещетението).Иначе колата ще ти я оставят.Срок за бракуването няма,смисъл то си е за теб да не плащаш данъци.Само на финала те карат да подпишеш декларация,че това което е останало от колата си го върнал в пункт за вторични суровини.Успех все пак и се радвай,че си жив и здрав!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз бих те посъветвал да изчакаш парите от застраховката,аз също имах подобен случай,но при мен нямаше застраховка и съдих този дето ме блъсна,а тоталната щета я определи вещо лице назначено от съда.Един от другите участници в катастрофата имаше каско,изплатиха му го и не му взеха старата кола

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако ти платят тотална щета би трябвало да ти я вземат. Дефакто те я купуват от теб все едно е здрава. Друг въпрос е че не винаги тотална щета е 100% от застрахователната стойност

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...