Jump to content
kircho

Малко помощ в избора

Recommended Posts

Нз дали не съм объркал раздела, но имам един малко глупав въпрос... Харесал съм си два сивика единия е 97 1.5 В-тек 114 коня, а другия е 98 1.4 90 коня.. Има ли много голяма разлика във вървенето на двата автомобила и също много по-голям ли е данъка на по-големия двигател?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има... де що видиш V-tec се 'фърляй на него. :hondarulez: Данъка мисля, че има разлика, да... и то май не много малка. Нооо V-tec-а си е V-tec... :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest speedrum

Аз лично съм фен на V-TeC и бих предпочел този вариант.А за данъците си виж киловатите на двата модела,но не мисля,че разликата ще е голяма.Гледай само да не им сервираш в данъчното някоя "стрела" над 125 Кв,че тогава тръпката е голяма.На мен направо ми се къса сърцето,като им давам всяка година 180лв.и продължавам да скачам по дупките и да си троша колата... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имах същата дилема като теб и в крайна сметка си взех втек-а. Да данъка е около 110лв, но пък е по-икономична от 1.4 :)Незнам дали върви повече , при включен втек със сигурност :) За да да обобщя ще кажа ,че която и от двете да избереш ще останеш доволен ;) Дано съм помогнала, Успех ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виж. в общата си преценка коя повечко ти хареса.екстри ,мотор външен вид и така.верно ви-тека е ... секи го знае. както кава колегата по горе която и да вземеш ще се очароваш. поздрави,успех и да драснеш коя си взел.О най -важното -да почерпиш :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука съм си харесал един втек http://i.mobile.bg/perl/printdet.cgi?id=11196060279579543 .. Според вас дали е в добро състояние.. както го гледам по снимките сякаш хваща окото... малко ми е далечко Пловдив, от Варна съм и са чудя дали да се бъхтя до там...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"сякаш хваща окото" по снимки хич не е достатъчно. Каквито и снимки да има, трябва да се разходиш да го видиш. И по телефона няма как да се пазариш :unsure: а на тази конкретно можеш да свалиш поне 300-500лв

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега аз моята я видях на снимка само и ходих чак до един дунавски град Оряхово над враца и аз съм от варна ,от там я взех нововнос . набележи си няколко хондички и трагвай. ако искаш да си купиш кола тряя обикаляш тя няма дойде при теб. успех ти желая .samo neдей да бързаш. отиваш караш пробваш .с малко пазарлък.

Редактирано от GINDAHOOD

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми колега ти имаш голяма дилема ;) .пурво данъка ти се изчислява така http://danacite.netinfo.bg/Calc6/index.html и гледат дали имаш ДЕИСТВАЩ катализатор ;) . после другия ти проблем ........ами аз се чудя дали да взема икономичен 1.6 или без VTEC . тъи че какъв ти е проблема. 100 кубика са си две балканчета ;) така казваше един мои приятел от Канада като го попитах 1.5 или 1.6 . все пак повече мощност и по голям въртящ момент. какво още се чудиш ------- V TEC 1.5 114 PS.........:D:lol: ДЕИСТВАИ ;)!;)!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За данъка на 1.4 90 коня ако имаш катализатор попадаш в графата с намалението. На vtec-a е около 100 лева

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва е икономик, има ебаси невъзможно малкия разход, като дизел, даже и по-малък...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва е икономик, има ебаси невъзможно малкия разход, като дизел, даже и по-малък...

Разхода не е невъзможен, а съвсем нормален. Без сериозна ръчка градско София около 10/100. Извънградско около 6

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен извънградско при кротко каране и говоря на дълъг път /София-Габрово примерно/ ми дава 5.2-5.3 НО това при каране 90-120км/чВ София си е 10/100 сега зимата .Както и да е колегата явно вече не проявява интерес към темата, няма нужда да му натрапваме повече мнения :P Все пак аз ще се радвам да приведстваме още един фен :P@kircho УСПЕХ :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...