Jump to content
Petar(1)

Honda-та и снегът!

Recommended Posts

Ех, няма такова друго ... Като я почистих преди ден Хондичката и като ми ти лъсна това червено на малката ми 6-та генерация беше приказка, след което я засилих в един девствен сняг, за да се чувства самата тя по-комфортно. :cool: Направо беше приказка, само дето нямах фотоапарат да я снимам. А и честно казано бях очарован от стабилността и на сняг, разбира се отдавам го и на гумите си Michlen Alpine A3 ама въпреки всичко се чувствам приятно изненадан от възможностите и , а и си пали като пушка. Бутах голфове (защо ли въобще трябва да казвам за тях, то те са си редовните) BWM-та , фордове , опели и какво ли още не , само японските се представят супер добре и доста от френските ми направиха впечатление. Лично аз доказах на един голф 3-ка как се влиза в пресен сняг поне 40 см на заден и след това се прави пак там обратен завой, понеже той аджеба неуспя да потегли въпреки, че беше на равен път в коловози, през който самия аз преди малко бях минал. Ама и ме беше ядосал и затова го оставих се мъчи. Като са нагли и отворени и не те слушат като им показваш, че пътя е затворен отпред нека се мъчат след това сами самоуверените идиотчета.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eми мога само едно да кажа в тоя случай хонда rulezzzzzzzzzzzzzzzzz :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може да слагаш всички коли под общ знаменател. Аз вчера се възхитих от моята кола.. уж опел, уж смотана ама бях като малко снегоринче :P Реших че съм достатъчно добра да се пробвам да си поиграя малко с ръчната на един голям площад. Не беше разрито и имаше сняг поне 50 см.... имаше вече ентусиасти които вече бяха оставили макар и малки следи от коли .. но след като си тръгнах всичко беше почти изчистено а на предния капак имах голяма преспа сняг .. но беше много яко и нито веднъж колата не затъна или не се запъна да спре... фенка съм си на хондите .. ама сега се изкефих яко и на моята :P вече се чудя дали да не и сменя емблемата вместо да е на Опел да е на Хонда .. може пък и да започне да върви още повече :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всичко е до гумите, който се е сетил да си сложи добри гуми, сега се кефи :cool: вчера като си махнах единия тон сняг от бричката, дори не бях и направил коловоз на паркинга за да излезе по лесно, снега беше поне 30-40 см не отъпкан и беше навсякъде около колата, излезе си като пич :Pзимните гуми рулез ! Няколко часа по-късно трябваше да взема една приятелка от блока й, целия паркинг беше с някакъв рохкав сняг, един опел се разбиха да го бутат напред назад близо 10 мин, а пък аз си минах покрай тях все едно навън е навалял лек снежец :Pсамо на жълтите павета имах проблеми, но там и пеша ми е трудно да запазя равновесие, къде ги правят такива хлъзгави не знам ... и защо, се пита в задачкатахайде забавно дрифтване по кръстовищата и безавариини километри ви пожелавам :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се чудя дали да вадя прелюда в тоя сняг ,много добри гуми имам ама ми се вижда нисичък :rolleyes: пък тука нашата уличка снегорин не е минавал от 5 години..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък като немога да си изкарам Хондата реших да изкарам колелото ама затънах пред нас и то остана право и се наложи да викам един ЗИЛ да ме дърпа ама до вечерта го извадихме. Днес мисля пак да покарам ама ще сложа вериги.

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е няма такава хонда като твоето колело :rolleyes: Задно предаванеВентилирани дискови спирачки2 ръчни спирачкиСпортно окачванеДвойни амортисьори отпредКабриоАлуминиево шасиАлуминиеви джантиА за степените на скоростната кутия просто нямам думи :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Petar(1)

Най си се изкефих, като видех един с една нисан примера пред мен как помага на едно бмв петица да излезне , а ония от 5-цата се оплакваше , че му бил виновен високия мек сняг, а пича с примерата само се обърна и каза " Ей така е , големите гъзари с бмв-та и лекия снежец им пречи:rolleyes:" а той самия къртеше на места където едвам успявахем да се качим полувината, а другите неможаха дори , той си минаваше все едно е Лада Нива ......... А за жълтите павета, са си истинско самоубииство, там на повече от 3-та няма какво да ме накара да кача,а като завивам слизам да си я бутам, че иначе незнам къде ще спре. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Ами аз моята съм я приспособил вече като пътна помощ и като снегоринче :rolleyes: на първото излизане вчера снега беше достатъчно дълбок за да прелива през капака :) ама колицата си издрапа!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Petar(1)

Аз пък като немога да си изкарам Хондата реших да изкарам колелото ама затънах пред нас и то остана право и се наложи да викам един ЗИЛ да ме дърпа ама до вечерта го извадихме. Днес мисля пак да покарам ама ще сложа вериги. :rolleyes:

Ако искаш да взема мойто колело и да дойда да те дръпна , ще му навия няколко ланеца за вериги и като си туря дебелото Д на него няма как да не те измъкнем :) А за догодина ще гледам да го направя 2х2 Редактирано от Petar(1)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се похваля и аз:rolleyes: значи излязох и стигнах до работа без никакви проблеми... само че! обикалях 30 мин лозенец докато намеря каде да паркирам, накрая видях една преспа засилих се! Буфф във нея малко трудно излязох от колата ама след като излязох набутах задницата /с помощта на един колега/ да не стърчи на пътя и така... сега ще чакам да се стопи снега:) зазимих колата. П.П. абе след малко като стане време да си ходя сигурно ще я изкарам ама сега така си говоря...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е до гумите и предното предаване, естествено и умения де.Не се заблуждаваите само по марката.Доста руски и немски машинисе справят много добре с обстановката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Така е колеги за гумите и за умението няма какво да се спори, ако нито едно нито другото са на лице знаем какъв би бил резултата, ако на лице е само умението резултата би бил много добър, а в комплект с гумите ставате си снегорин. Далече съм от идеята че бих могъл да излезна от пракинга (около 50 см сняг) с летни гуми.Но пък и всеки от нас е бил свидетел на чудеса през зимата дори и с летни гуми :), но това тряба да е по скоро изключение и всички си ги спомняме като такива. И аз съм минавал Петрохан при снеговалеж с летни гуми (на 24 май :rolleyes:). Но чудеса се правят от храброст :P.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи аз съм голям майстор :rolleyes: карам си с летни гуми Семперит. Сигурно и това, че мойта талига тежи почти 1,800 кила оказва влияние:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

И това за килате е така щото моята е към 800 :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе и килата имат значение ,ама там важи и правилото-по-големите , по-тежко падатКат си затъне тежката машина няма вадене

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е няма такава хонда като твоето колело :P Задно предаванеВентилирани дискови спирачки2 ръчни спирачкиСпортно окачванеДвойни амортисьори отпредКабриоАлуминиево шасиАлуминиеви джантиА за степените на скоростната кутия просто нямам думи :P

яка работа 21 скорокти задно шпер движение 26" таркала

Аз пък като немога да си изкарам Хондата реших да изкарам колелото ама затънах пред нас и то остана право и се наложи да викам един ЗИЛ да ме дърпа ама до вечерта го извадихме. Днес мисля пак да покарам ама ще сложа вериги. :rolleyes:

Ако искаш да взема мойто колело и да дойда да те дръпна , ще му навия няколко ланеца за вериги и като си туря дебелото Д на него няма как да не те измъкнем :) А за догодина ще гледам да го направя 2х2
аз го измъкнах вече ама и едни шпайкове ми трябват и работата е 6 макар че по отъпканото варви със завидна стабилност даже и на задна гума се кара стабилно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-накрая сложих зимните гумета днес и ходих до Бояна да ги пробвам. Голям кеф :) :) :D Държи се доста прилично, неочаквано даже бих казала. Имайки предвид до вчера как се пързалях, сега е екстра! Копае здраво, не иска кой знае колко високи обороти за тръгване и върви в снега доста стабилно...Ей тва дрифта е голяма краста............ :blink: :blink:

Редактирано от honda_huliganka

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Big Blonde Wolf

Абе от два дни колегите пристигат с автобус на работа :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мойта красавица запали без проблем днес :confused: Само врътваш ключа и ... о, чудо :) Това за коловозие е прав колегата и намен ми се свива сърчицето като стърже отдолу. Но пък буф забивам я в преспата и съм паркиран :P После бръъъъм леко на задна и хоп пак съм на пътя.Лек и безавариен път на всички колеги

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ви едно малко забавления, ко праи моята хондичка :confused:

Надявам се тва да е в сила и за другите хондички :) 4НГ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ти си като снегорин :P Трябва бате Бойко теб да наеме да почистваш улиците на София :P:) Само една лопата отпред ти трябва и си готов :PПП Голям съм спамер :P Да са ми честити първите 100 спама :P:P:P:confused:

Редактирано от Dakata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И това го има другите затъват в снега ние го качваме на капака и подължаваме . А за коловозите там където аз минавам по малки улички е Ок , поразринати са в общи линии и не стърже , ама като забера някоя преспа странично ме заболява не само сърцето ами почва да ме просърбява и по джоба :)Трафик граничещ с 0 , направо си е 4удо:confused:! Ако не гореше толков азаради буксуването на места и попринцип щеше си е направо страхотно с тоя сняг. И разбира, се както казаха по горе: Безаварийна на всички, а аз отивам да дръпна реното :P:)!!

Редактирано от Petar(1)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fiat Panda утрепа всичката конкуренция с дърпане на нашето рено , а и както той самия каза (и аз вервам дезрезервно) вчера му се наложило да тегли и една 7-ца..... Евалата на пича и много му благодарим:confused:!! :) Хвана ме малко завист , че мойто сивиче не е 4х4.....

Редактирано от Petar(1)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest honda_huliganka

За палене е железна! Никакъв и намек за мрънкане.... :);):P Но....аз днес имах друг проблем. Сутринта тръгвам за работа и не успях да отворя нито една врата ;) /ако ви кажа каква е причината ще преместите поста ми във "виц на деня"/. След 15 минутна борба така и не успях да вляза в автомобила и тръгнах пеша. На обедната се върнах и си отвори все едно това сутринта не е било. Смазах уплътненията. Ако не сте го направили да ви напомня...........голям майтап беше :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей тва дрифта е голяма краста............ :);)

Нали? Ама ако е със задно е още по-голяма мания, въпреки че и с предното хич не е за подценяване!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе от два дни колегите пристигат с автобус на работа :)

Че що ли ? Сигурно щото имат коли от "големите" немски,френски и италиянски автопроизводители ;):P;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
;) дрифта си иска задно, аз сега събирам парички за Нисан 200 SX ... Редактирано от Franklin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Geo

ххх Ами може да са ти били замрузнали вратите това често се случва за това по-добре не напъвай толкоз, щото ще счупи6 дръжката на вратата си ;) (нали са пластмаса ;) ) ами вземи едно шипе гореща вода полеи вратата и после подсуши с кърпа след като отвориш, трябва да помогне. Подсушаването е важно ;) иначе водата ше замръзне ;) ГЛПП. 4НГ на сички хх

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest CryoGen

мдаи служебното рено не пожела да запали днес... за сметка на това моята БегароДърпачка не успя да се Оплаши на нито една преспа в която я забих ... както каза колегата, паркирам се преспи по-лесно от колкото си излизането от колата (малко трудно се отваря врата, пък и 30 см сняг след като си отвориш вратата) фрапиращо е ;)а пък и незнайно защо ръчната някак си сама ми се дърпа на 50% от завоите ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ххх Ами може да са ти били замрузнали вратите това често се случва за това по-добре не напъвай толкоз, щото ще счупи6 дръжката на вратата си ;) (нали са пластмаса ;) ) ами вземи едно шипе гореща вода полеи вратата и после подсуши с кърпа след като отвориш, трябва да помогне. Подсушаването е важно ;) иначе водата ше замръзне ;) ГЛПП. 4НГ на сички хх

Колега с топла водица и парцалче не става, пробвал съм на малко по-топло време: -10 и после вратите пак замръзнаха и трудно излезнах от колата. Затва си мажа вратите с течен парафин, така де уплътненията. Не знаят да замръзват, а за по-сигурно слагам парафин и ключалките, че те като замръзнат ако знаете колко псувни научавате буквално за секунди....... ЧНГ и от мене! ;) Редактирано от WaveMastaa

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз съм много много доволен от сивичето вън днес е -17 сутринта качвам се трак и пали от раз само ме боли сърцето като има коловози че с това спортно окачване е бая ниска а иначе- :) :) :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Petar(1)

То , че с тоя замръзнал на камък сняг м/у коловозите ще си изподерем колите от долу, няма какво да направим, само свиваме очи и толкова, а на пролет ще мажем надраните повърхности. То пък как се случи да са ни най-ниски колите. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Petar(1)

На майтап или не просто чист късмет ли беше точно след като го сспоменахме с ниските коли, току що си скъсах връзката към крайно гърне :-(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ozonbg

мойте летни гуми пирели нищо не ги спира, качвам заледени баири с кеф, хватката е да се кара бавно ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Geo

Мен мойта беше замръзнала така я оправих, па парцала е да подсушиш водата, за да не замръзне след това като твоя случай ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, айде и аз набързо да се похваля. Прибирахме се от едно село близо до Пампорово точно на 2-ри, в най-големия сняг. По пътя - закъсали, забуксували, слагащи вериги и пр. с безмълвна завист гледаха как Шатъла цепи мрака. Много се изкефих как стабилно се държа без даже да слагам вериги, то верно че е 4х4, ама чак пък толкова.... :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ozonbg

Вярно е че тук има сняг само колкото да се белее, но за сметка на това всичко е заледено, засега тези гуми ми вършат работа, колицата катери без проблеми :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Petar(1)

Вярно е че тук има сняг само колкото да се белее, но за сметка на това всичко е заледено, засега тези гуми ми вършат работа, колицата катери без проблеми :P

Те хубаво катерят, ама спират ли ???? Незнам , но лично аз не бих рискувал с летни гуми зимата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към колегата ozonbg : Недей бе момче с тез летни гуми, ще се пребиеш някъде, нещем да те четем по вестниците, ако е въпрос на кинти вземи си някакви втора употреба!Аз карах първите два дни в снега с летни гуми и знам какво е положението! На участъци си неконтролируем, трябва да караш мнооого бавно и на километри дистанция за да не забършеш някой повреме на дрифтовете по булевардите! Е верно, че при вас сигурно не е толкова натоварено движението....но.....ОПАСНО Е! Много.И изобщо не е за хвалба честно да ти кажа!Няма значение каква марка са ти гумите! Каучука е различен и не е за това време! /за грайфера няма да говоря/Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...