Jump to content
CryoGen

Свистене в кормилната колона при въртене

Recommended Posts

преди 2 дни същото ми се случи, мисля че е от гъстата течност, помпата се затормозява и ремъка превърта/свисти леко ... докато разбърка и затопли маслото

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах същия проблем със старата ми 5 ген. Д15Б2 ,които така и не разрешихпри мен го правеше и при топло време, но много рядко и се чуваше доста леко

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен също го има този проблем , но постепенно изчезва като позагрява колата , лятото го нямаше това и наистина мисля че комбинация от стидено време, гъсто хидравлично масло и недостатъчно зацепване на хидравличната помпа от страна на ремъка , прави това свистене, но задължително ще се гледа скоро този проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз го имам този проблем с поскръцването от време на време и се консултирах с един мой роднина автомонтиор и каза че е от студа и наистина като загрее колата няма проблеми така че несе притеснявайте за това поскръцване в студено време :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги и аз мисля че е от студа - но не болка за умиране - всички хидравлични помпи се тормозят при студено време

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Пешо

В някои статии шумовете в кормилната уредба се споменават като недостатък при Акорд от 6-та генерация.

Пръсках със спрей, но нямаше (дълготраен) ефект. Трябва да се махнат пластмасите, за да се установи къде точно скърца и да се пръсне там. До следващата поява... Казаха ми, че не е опасно, освен за нервите, така че съм се примирил и нямам намерение да му отделям повече време и внимание.

 

Чува се и друг шум (р-р-р-ъ-т), отдолу около лявата част на предния мост (без диагностируема причина - в няколко сервиза съм бил). Усеща се най-често при въртене на волана при потегляне, но ако завъртите волана на място от крайно ляво положение до крайно дясно, също се появява от време на време.

 

А течността на сервото помътнява ли?

 

Не познавам някой да се е справил с тези два проблема, които изглежда са си фабрични дефекти. Ако успееш, пиши на производителя - може и да получиш награда ;-)

TypeR или S2000, например.

 

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _

КЕФ ЦЕНА НЯМА!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...