Jump to content
ShEfA

От къде да купя крушки от таблото

Recommended Posts

Значиии, имах много изгорели крушки по таблото на сивика и го разглобих тотално... разглобих устройството за настройка на парното и климатика, разглобих копчетата за задния фар за мъгла плюс нагревателя, разглобих и този за аварийките плюс самите километражи там уредите..

 

Тааа като отворих всяко едно, което ми беше нужно открих много интересни крушчици та сега съм тук да ви питам от къде да си закупя следните лампички, една от които е МНОГО малка, просто като зрънце ориз и по-малка.. тааа ако сте купували такива от София да казвате къде:

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

 

Първите две снимки за на тези малките, последната е на големите зад километража, оборотомера и т.н. :blink:

 

Дано можете да ми помогнете, че не искам да не ми свети таблото

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значиии, имах много изгорели крушки по таблото на сивика и го разглобих тотално... разглобих устройството за настройка на парното и климатика, разглобих копчетата за задния фар за мъгла плюс нагревателя, разглобих и този за аварийките плюс самите километражи там уредите..

 

Тааа като отворих всяко едно, което ми беше нужно открих много интересни крушчици та сега съм тук да ви питам от къде да си закупя следните лампички, една от които е МНОГО малка, просто като зрънце ориз и по-малка.. тааа ако сте купували такива от София да казвате къде:

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

 

Първите две снимки за на тези малките, последната е на големите зад километража, оборотомера и т.н. :blink:

 

Дано можете да ми помогнете, че не искам да не ми свети таблото

ами аз съм от пазарджик и аз сменях наскоро крушки та....има ги по авто магазитите магазините за ламБи и осветителни тела и в магазитите за електроника даже а ако искаш може да ги смениш с диоди по ярки са по малка кансумация имат и не греят а и живота им е по дълъг аз напремер се сложих усилени бели диоди на габаритите и стана супер но са по 15лв единия става и с обикновенни но светят по слабичко(1-2lv)ако те интересува нещо за диодите питай щот се слагат съпротевления имат поляритет...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Крушки можеш да намериш във всяка бензиностанция. :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само че проблема е че тези на таблото са специални и ги няма никъде... Или поне аз не открих точно този размер. А иначе ги има в Бултрако ама цената няма да ти хареса - 17лв за бройка....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе тия позлатени ли са бе еби му! Аааа бултрако... бултрако-мултрако... айде казвайте как да се оправя с диоди!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе тия позлатени ли са бе еби му! Аааа бултрако... бултрако-мултрако... айде казвайте как да се оправя с диоди!

Не е много сложно ;) за да работи правилно и дълго един светодиод трябва единствено да свържеш подходящо съпротивление във веригата му. Ето малко линкове, които ще ти свършат работа. Ако пуснеш около 5 mA през диода, ще свети достатъчно (най-вероятно) и ще изкара доста повече време. Ако искаш да свети по-силно, трябва ти ярък светодиод и съответно по-голям ток през него.LED BGоще малкоLED Calculator

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е как ще стане това, с тези съпротивления в таблото ми... мноо играчка :S

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е как ще стане това, с тези съпротивления в таблото ми... мноо играчка :S

е ти пък сега ;) то съпротивлението е малко - ще отрежеш малко крака на светодиодчето и ще го навреш там. Така, както си ги снимал тези крушки много ми приличат на такива от габарит, но предполагам тези, които ти трябват са доста по-малки ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PETRAKOV

Абе тия позлатени ли са бе еби му! Аааа бултрако... бултрако-мултрако... айде казвайте как да се оправя с диоди!

иначе такива манички крушки в пз има и едната е 50 стинки патърси някаде бре човек от софия ли беше немое в толчава софия да нема крушки нищо специално не са (12V,1.2W)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С диоди точно таблото няма да можеш да си осветиш .... или поне ще видиш бая зор докато наблъскаш достатъчно ;) За сметка на това ще получиш доста по-добро осветление , но ... Виж бутоните и климат контрола няма проблем да се направят с диоди , при мен са така и е далеч по-яко .... ако не си виждал сток бозата няма да заподозреш , че оригинално не е така ;) В таблото обаче имаш много голяма площ за осветяване и трябва доста време да си поиграеш - 1 диод не замества далеч 1 крушка ... като осветеност може да е повече , но като площ - не /дори да е със 180градуса ъгъл/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айдее, за сега съм се справил... минах през един магазин за авто части и си взех точно такива малки крушки по 1.2W... сега отивам да видя дали ще светят и ако да всичко е ток и жица ;) Благодаря на всички за съветите, тези малките по 1мм ли са там много миниатюрните ще ги действам по схемата на slus4o ;) В по-късен етап смятам да се уредя със семпли ненатруфени плазмени километражи, такаче за сега ще свети сток всичко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде сега кажи откъде ги взе тези по 1.2W та да не се пише всеки път едно и също ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, johny... Първоначално докато карахме спряхме на OMV и от там взех две, които ми струваха 70 стотинки и не взех повече, защото мислех, че не стават за километража. Нооо в последствие, докато карахме по Ломско шосе посока ц.гара спряхме на малко магазинче за авто части от дясната страна... от там взех 5 бройки по 50ст. и всичко е ток и жица, вече са на мястото си и светят като слънце. Е, добре ли е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...вече са на мястото си и светят като слънце.

наистина ли светят добре, защото точно заради това не си ги взех тия от 1,2W, понеже оригиналните от таблото са по 4W ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ShEfA

Ами на мен ми харесват... не бодат очите, аз даже си ги поядисах червени и даже както са червени светят силно... абее мен ме устройват, ще снимам да видите като си сглобя цялостно таблото

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PETRAKOV

Ами на мен ми харесват... не бодат очите, аз даже си ги поядисах червени и даже както са червени светят силно... абее мен ме устройват, ще снимам да видите като си сглобя цялостно таблото

не беше нужно да ги боядисваш с какво ги умаза по точно щот кото загреят....ша падне иначе се прадават едни "капутчета" за ламБите сини червени зелени жълти абе циганииката е на ниво ама трябваше да потърсиш малко из магазините за електронни компуненти :P :P :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...вече са на мястото си и светят като слънце.

наистина ли светят добре, защото точно заради това не си ги взех тия от 1,2W, понеже оригиналните от таблото са по 4W ?
колега нямя такова нещо пробвал съм и двата вида и ти казвам че 4 вата са си 4 вата :P :P :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

даммм, знам за тия капутчета :P Ами с боя за стъкло, за декорация на стъклени съдове, които се предполага, че се мият на висока температура.

от къде я изнамери таз боя я сподели да зема да си взема.....има де да я палзвам :P :P ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата стана много разногледа, чувствам че ще има модераторски бич но.. нека знаете. Тази боя се нарича витражна боя и се продава във всеки магазин за художници. Издържа на миене и висока температура, декорират се стъкла с нея :P Това е всичко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...