Jump to content
Bobo84

Сваляне на скоростна кутия на Honda Civic Vti

Recommended Posts

Здравейте,Вчера счупих скоростната кутия на хондата за съжаление и днес цял ден се опитвам да я сваля. За нещастие неуспешно. Не мога да помръдна и на милиметър болтовете, счупих 2 ключа вече :lol:. Въпроса е ми е на коя страна се развива полуоската, с нормална резба ли е или с обратна и как мога да я откача от към лоста? И евентуално ако някой е повече навътре, дали пасва кожуха от друг мотор (модификация) на Civic, като разбира се ще си прехвърля моите зъбчатки и каквото още има от старата кутия? Благодаря ви предварително за помоща.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кожух от друга хонда не става,на теб ти вър6и работа кутия от Б серията- Y21,S4C,S9B,S80.....2 та лоста са хванати по разли4ен на4ин,по трудния е този който завър6ва с ман6он,има 1 4оп около 2 см който трябва да избие6.Какво и се слу4и на кутията :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега а какъв по точно ти е сивика,5 или 6 ген,коя година е? Аз имам 5 ген малкия VTEC,D16Z6 и тия дни ме очаква същата операция,че не малко ревах в темата ми за издирване на лагерчета на първичния вал,мелят ужасно,колата ще ми я прави един колега в божурище,предполагам че ще се справи,цар е на скоростните кутий,има само един друг момент...той прави само ауди и фолксваген,нали там работиме с момчето,но не вярвам да му се опре мойта кутия,купих си и MTF от бултрако като я оправиме да го сменим,та ако удариме на камък ще се обръщам за съвети към теб :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

EG9 си е точно Сивик 5ген седан ВТИ. А иначе недей отхвърля с лека ръка възможността за заваряване. Читав аргончик доста чудеса може да сътвори, като я свалиш се поогледай за такъв. Ако кажеш от кой град си - може да те посъветваме, къде да пробваш!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти успя ли да свали6 кутията.......поражения само по нея ли има(сори 4е разпитвам)Кутия трудно 6е се намери :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти успя ли да свали6 кутията.......поражения само по нея ли има(сори 4е разпитвам)Кутия трудно 6е се намери ;)

Кутията я свалих, не се забелязват други поражения, ще се опитвам да я заваря, но още не е ясно дали ще стане, маистора ще каже. Ще пиша, когато се разбере повече. Дано стане

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хей приятелДнес минах покрай майстора но той не беше там и отвън на гаража не пишеше телефон. А аз го забравих. Ще мина пак утре и ще ти кажа веднага като го имам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти успя ли да свали6 кутията.......поражения само по нея ли има(сори 4е разпитвам)Кутия трудно 6е се намери :blink:

Кутията я свалих, не се забелязват други поражения, ще се опитвам да я заваря, но още не е ясно дали ще стане, маистора ще каже. Ще пиша, когато се разбере повече. Дано стане
Ти от къде си всъ6тност.Принципно ако направи6 снимка на удареното место може и да помогна

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...