Jump to content
activity

питанка за Honda Civic Sixth Generation (1996-2000)

Recommended Posts

привет от мен нов съм в форума и с наслада ще го разгледам от...до.По принцип съм фен на марката Toyota и твърдо бях решен да и притежавам такава кола но явно в БГ е трудно да намериш читава toyota за скромните 5000 лв. с който разполагам в момента.Въпроса ми е следния , изпадна ми една Honda Civic 6-а генерация. 1.4 1998 год. с всички екстри за модела+климатик.Знам за хонда все добри отзиви но главно ме интересува да ме информирате така набързо нещо за модела или по точно за тази модификация. Видях ,че се произвежда на много места това ,че е с тези екстри значи ли че е японска сглобка ? Какъв е разхода на горивото ? знам ,че са голями "горачи" .Намират ли се резервни части ? и последно наистина много ме интересува заслужава ли си в краина сметка ? считам за отговор и препратки защото нямам време да ви прегледам целият форум за което благодаря за разбирането.Поздрави ! :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.4 98г.е много общо казано, в момента се сещам за 2 японски(75 и 90к.с.) с 1.4 и една англичанка(90к.с.).Екстрите не ги различават.Разхода средно 6.5/100. Да, намират се части. / а при добър избор няма да ти се налага често/.Заслужава си разбира се :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.4 98г.е много общо казано, в момента се сещам за 2 японски(75 и 90к.с.) с 1.4 и една англичанка(90к.с.).Екстрите не ги различават.Разхода средно 6.5/100. Да, намират се части. / а при добър избор няма да ти се налага често/.Заслужава си разбира се :lol:

Извинявам се. 90 к.с е автомобила hackback мисля ,че се води.Тези масовите с резаните задници така да го наречем :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами значи е японка D14A4 е двигателя, 1.4iS. Другото ти го казах. Поразрови се в технически теми.п.п. Това че каза, че са масови коли незнам дали да ме радва или не :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако е като тази на аватара ми значи си улучил доста добра цена ! моята е '97 и в обявата беше 6500лв пък и като съм разглеждал около 6 000 вървят така че се огледай да не би да и има нещо или да е удряна..иначе моите впечатления от колата (имам я от август месец) са че като за 1.4 е доста бързичка във високите обороти. под 4 000 оборота не очаквай огромен ряз особено над 3-та скорост. но щом си падаш по тойота значи долу горе знаеш как са японките :) аз освен че съм я обслужил единствените ми други разходи са за тампони отзад, но тя така си беше още като я купихме..разхода ми извънградско е около 5, а градско без да си поплювам отива към 9другото което ми направи впечатление са сравнително дългите скорости, което лично на мен много ми харесвана 5-та 100км/ч ми идват на 2500 оборота 120км/ч ми идват на 3000 оборотаот там и ниският разход :lol: ами общо взето това мога да споделя аз.. п.п. до сега не съм срещал познат или непознат с кола под 1.6 или 1.6 и да ме минава :P;) ;)

Редактирано от Stancho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами значи е японка D14A4 е двигателя, 1.4iS. Другото ти го казах. Поразрови се в технически теми.п.п. Това че каза, че са масови коли незнам дали да ме радва или не :lol:

неискам да се правя на разбирач но двигателя не е ли D14A8 ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest manniakk

за а8 не съм чувал. За 96-98 са D14A3 и D14A3, а след 99 са D14Z. D14A8 е на Civic Aerodeck, демек комбито

Редактирано от manniakk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest teror1sta

преди карах тойота и съм мн доволен от нея.Поради ограничени средства и аз не си намерих добра тойота, заради това минах на любимата ми марка Хонда(дано някой ден доживея да си взема 600 RR ). Ако неслучиш на преебана кола няма да съжаляваш.Какво др да ти кажя ... Хонда си е Хонда , аз съм мн доволен от мойта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest J&D

за а8 не съм чувал. За 96-98 са D14A3 и D14A3, а след 99 са D14Z. D14A8 е на Civic Aerodeck, демек комбито

Монтира се и на "англичанки", хеч през тоя период (5 врати). Не само на Aerodeck-а.Бута 90 кончета.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest activity

мерси за отговорите ! В краина сметка и аз ще се обзаведа с една такава :) Пък и фен на форума ще стана :lol: значи за двигатела D14A8 го видях в autodata CD-то и там го пишеше за 1997-00 - D14A8 , затова и предположиш ,че може да е такъв но неразбирам мноого и несъм компетентен по въпроса с двигателите.

Редактирано от activity

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за двигатела D14A8 го видях в autodata CD-то и там го пишеше за 1997-00 - D14A8 Колега и аз съм със същия двигател на хеч и съм много доволен засега(имам я повече от година),така,че ако ти падне на добра цена не се замисляи много,поне според мен.Успех :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...