Jump to content
filkata

Парното загрява бавно

Recommended Posts

Колеги живея в планината а тук вече си е доста студено и тва парно ми лази по нервите трябват му минимум 15 минути да загрее колата и осхте толкова да стане горе долу хладно в колата.Всички хонди ли са с такова парно или имам някакъв проблем ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги живея в планината а тук вече си е доста студено и тва парно ми лази по нервите трябват му минимум 15 минути да загрее колата и осхте толкова да стане горе долу хладно в колата.Всички хонди ли са с такова парно или имам някакъв проблем ?

Ами колега, Малко трудно бихме могли, да ти отговорим коректно, тъй като ти си с дизелова хонда, на която двигателя и е производство на Rover, не че няма колеги с такива, но са малко. Така че ще говоря по принцип. Викаш в планината си, там си е студено и всичко да и е наред на колата - пак няма да е особено бърза в загряването, освен ако не я юркаш здраво, докато е още студена, което е СИЛНО НЕПРЕПОРЪЧИТЕЛНО. Аз се сещам за 1 главен проблем, който би обяснил много бавно загряване и той е - блокирал в отворено положение термостат. Оправя се със смяна на термостата. Иначе колегите с бензиновите хонди, при температури малко под нулата, загряваме напълно за 3-4 минути спокойно каране - 2000-2500 оборота. Но пак да кажа, дали дизела не е по-бавно загряващ - незнам. Служебния форд е с тдци мотор и също загрява по 15 минути :unsure: , ама все пак е форд ..., та да не сравняваме!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... малко повторение се получи - сори! :unsure:

Редактирано от Iceman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги живея в планината а тук вече си е доста студено и тва парно ми лази по нервите трябват му минимум 15 минути да загрее колата и осхте толкова да стане горе долу хладно в колата.Всички хонди ли са с такова парно или имам някакъв проблем ?

Я провери термостата дали ти работи правилно. Моята загрява доста барзо и нямам такъв проблем. Същото трябва да важи и за теб :unsure: Редактирано от FreekManiak

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest DundyTheCroc

И аз имах същия проблем като взех колата, особено на спускане зимата грам не грееше и температурата падаше драстично. 70 кинта за нов термостат и сега парното е на 6+

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest slavianko

Аз пък съм супер доволен от моет парно. Загрява си нормално бързо но като загрее направо ми идва да си хвърля кожата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...