Jump to content
JimBeam

Като карате на газ свети ли ви някакъв проблем в двигателя?!

Recommended Posts

Знчи откакто съм купил хондата (Сивик 1.5 90) като карам на газ ми свети една оранжева лампичка на която е изобразен двигател?!Човека от който я купих каза че е нормално било някаква грешка и като слагал газовата му казали че е нормално а на мен ми се струва странно?!Другото което е като карам на газ и мина на бензин тя не гасне и колата започва да се дави и за да продължа на бензин нормално трябва да огася и да запала отново при което лапичката си гасне?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е... тази лампичка ти е чек-енджина. Тя свети, когато има нещо нередно с двигателя, диагностиран от компютъра на колата. Мисля, че грешката, която получаваш е от ламбда-сондата, защото сместа не се струва наред на компютъра, мисля.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен ( Д13Б2) ми дава грешка "ламбда сонда", предполагам че и при теб е така. Тази грешка я дава защото температурата при изгарянето на газта е по висока отколкото на бензина,от там се получава и това прегаряне на ламбдата.За да се охлади ламбата и да се предпази от прегаряне, компютъра пуска повече бензин. При обикновенната газова това охлаждане няма как да стане и ламбдата просто след време си заминава и компютъра отчита грешка. Трябва ти ламбда емулатор за да не ти свети чек-а

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам емулатор на Ламбдата ама ми свети трябва ти емулатор и на инжекторите ,

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко струва този емулатор и освен че няма да ми свети лапичката друг плюс ще имам ли тъй като и без това не съм цъфнал финансово?!Мерси за съветите!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега при мен освен че ми свети тази лампичка за която казваш когато карам на газ има и нещо друго,като обърна на бензин колата започва да работи все едно на по малко цилиндри.има някакво прекъсване, но като си слагах газовото ми обясниха че така щтяло да бъде,непомня точно к'во ми каза маистора ама ако искам от газ на бензин гася мотора обръщтам на бензин и пак паля и нямам никакви проблеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...