Jump to content
wwwolfish

Хидравлика на волана

Recommended Posts

Нормално ли е да се чуват леко виене когато въртя волана на място.По осезаемо е при студено време.Автомобила сякаш изпада в резонанс и леко потреперва?В момента в който подам малко газ и всичко се оправя?Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest kleni

при студен двигател хидравличното масло е малко по гъсто от нормалното и се получава леко виене,но като поработи колата малко това се оправя.Оборотите падат и се получава резонанс защото като завъртиш волана помпата започва да товари двигателя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Това виене се получава и ако ти е паднало нивото на течността, освен при случаите описани от колегата. А ако волана седи "тежък" и след загряване на колата значи е паднало нивото на течността.

Редактирано от Al_Capone

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest wwwolfish

Това виене се получава и ако ти е паднало нивото на течността, освен при случаите описани от колегата. А ако волана седи "тежък" и след загряване на колата значи е паднало нивото на течността.

Волана не е тежук,лесно се върти и при студен и при топъл двигател,само дето изпада малко в резонанс.Ако е паднало нивото на течността от каде да знам какво трябва да долея.?Възможно ли е да падне нивото без да има теч?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Според мен не може да пада нивото без да има теч. А тряба да долееш хидравлично масло но като не знаеш какво е сипвано преди може да се наложи да го смениш.Аз си доливам към 500 грама на 6 месеца, защото теча ми е от рейката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...