Jump to content
Guest dimodi

Цариградско да е еднопосочно сутрин и вечер

Recommended Posts

Guest dimodi

Какво мислите:

 

“Цариградско шосе” става еднопосочно

 

СОФИЯ. Столичните големи булеварди "Цариградско шосе" и "България" да станат еднопосочни. Това предлага по бразилски модел зам.-кметът по транспорта Велизар Стоилов. Идеята е в пиковите часове сутрин и надвечер колите да се движат само в едната посока по шестте ленти на градските магистрали. В другата посока автомобилите ще ползват обходни маршрути. Този модел Стоилов видял в Рио де Жанейро, където беше на почивка в началото на декември.

Идеята е сутрин от 7 до 9 часа колите по "Цариградско шосе" и "България" да пътуват само в посока към центъра на града. Вечерта от 17 до 19 часа пък возилата ще се движат само от НДК към периферията. Преди две седмици Велизар Стоилов поръчал на подчинените си да умуват над варианти как това може да се случи на практика. И могат ли малките улици около булевардите да поемат трафика. Експертите в кметството трябва да предложат откъде да минават рейсовете и тролеите, ако се въведе бразилският модел. Единият вариант е колите на градския транспорт да се движат по обходни маршрути в пиковите часове. Другият е една от шестте ленти по булевардите да се отдели за рейсовете и тролеите и те да вървят в обратната на движението на колите посока.

 

Антоанета Петева

 

http://www.standartnews.com/stnews/index.htm

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Japanese fever

Къде са тези 6 ленти бе човек. 6=3+3 за всяка посока ли?!?Щото аз доколкото си спомням бул. България и Цариграцко са с по 2 ленти във всяка посока или ти смяташ и тази лента за автобусите?!? Така вече наистина стават 3, т.е. 6 заедно.Но аз това, което е описано не го виждам как ще стане и най-вероятно няма да стане. 1-во трябва да се монтират нови светофари и маркировка. 2-ро и най-важното Как тези коли, които идват сутрин от периферията към центъра по 6-те ленти ще продължат като свърши Цариграцко. Т.е. след Орлов мост ще стане мазало, защото от 6 ленти изведнъж ще стана 2 за всяка посока.Това няма да го бъде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

Абе като гледам, че задръстването е и в двете посоки към 18:00 не искам да казвам какво мазало ще стане като го пуснат само в едната!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest iVo_BMW

Аве тоя Велизар Стоилов е зле това нещо е безмислено. :bounce:

Редактирано от iVo_BMW

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest DrOxBoLi

Според мен тази идея е неприложима в това състояние на булевардите. Поне обходните маршрути трябва да са също толкова широки. Ако сте забелязали сутрин и вечер, че и на обяд СФ е на всякъде блокирана. И двете посоки на България и Цариградското са задръстени. Според мен всичко ще се облекчи малко от малко поне с една зелена вълна, а не както сега светофарите нямат такава и затова са задръстени и двата булеварда: Цариграското на Орлов мост и Плиска, и България на Димитър Несторов и НДК .... да не говорим за Канала :plane: Той Канала е ВЕЧНО задръстен :) Просто София като са строени улиците и булевардите е проектирана за далеч по малко автомобили. Според мен най-добрия вариант е: който е ходил в Истамбул-Турция знае - Значи на главния булевард който м/у другото е по почти цялата му дължина около 60 км. /цялата е 120/ е направена една средна лента която до обяд е към центръра, а след обяд е към крайните квартали. Също скоростта на трафика е ограничена не до 50 както у нас ами до 80, въпреки, че лентите са 2 и има място по няма и метър м/у тях. освен това няма леви завои и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

Колега, според мен трябва да се почне с реконструкция на основните артерии в София, ама като гледам как оправят дупките :plane: Не искам да си мисля кога ще преправят пътищата и една голяма част от Околовръстното!?А дори и във всеки литър бензин, процент от цената му включва такса за подобряване на пътищата. Това нещо съществува сигурно от 10 години и въпреки многото данъци и такси, които се събират за тази цел, пак никой нищо не прави :) Сега освен да оплескат повече нещата, по-добре не вярвам да ги направят!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest DrOxBoLi

Демон, напълно съм съгласен с теб :) За жалост това е сивата реалност в НРБ ;) И въпреки, че уврявам те има много хора които се опитват да направят нещо за да облекчат живота ни, винаги се намират поне два пъти толкова народ които да :plane::D ситуацията ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Martinez

Тези съвсем изпрекаха - ако това стане не мога да си представя какво мазало ще настане...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Horse

“Цариградско шосе” става еднопосочно

Най-глупавата идея, след предложението за паметник на турските войници в с. Шипка. И разбира се, поредния малоумник... Някои хора в управлението е по-добре само да си взимат заплатите и нищо да не правят, вместо да "оправят нещата"...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...