Jump to content
descender

На Сивик седан D15l2 съвместим ли е друг тип двигател

Recommended Posts

Ще съм Ви благодарен ,ако изразите професионални мнения.Въпросът ми е възможна ли е замяната има ли уеднаквяване в скоростните кутии и може ли да се замени D15B2 с примерно D16A8.Тъй като единият мотор е DPFI а другият е MPFI пасва ли смукателния колектор от единия мотор на другия за да не се пипа електрониката.И вторият ми въпрос е колко и какви са ремонтните размери на D15B2.Дилемата е дали да си отремонтирам собствения двигател или да се набутам с някой двигател в същото състояние като моят?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще си отговоря сам.Вчера купих един мотор D16A6 първоначалните признаци са ,че може би ще е добър мотора ,но днес като го сложа ще ви кажа.Оказа се ,че смукателните колектори са взаимозаменяеми както и самите двигатели .Скоростната кутия е една и съща.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net
;) добре си си отговорил сам, но ще трябва да си ползваш всмукателните колектори, делкото и компютъра от Д15-ката.Ако искаш да минеш към пълен инжекцион (какъвто е Д16А6) ще са ти необходими делко, компютър и инжекцион. Ако си ги взел с двигателя - перфектно!не се занимавай със подмяна на скоростите защото освен отвън и отвътре са еднакви.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...