Jump to content
Guest Rossignol

НА скапания ми британски сивик

Recommended Posts

Guest Rossignol

му се разлепи тавана. Знаете ли къде лепят тавани и кви пари ще ми вземат.Аз нямам нищо против и сам да си го залепя ако ми препоръчате някакво лепило. Трябва обаче да не е много гъсто, защото освен със спринцовка не се сещам как да го вкарам между плата и ламарината. От лятото го търпя и е крайно време да го оправя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

много кофти наистина, не знам някой да е имал опит с подобен проблем :shy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest DJ Tymbi

Здрасти.............има едно гръцко лепило като Хелметекс-а, но много по качествено и здраво лепи.........не мога да се сетя как се казваше, пък и не знам дали ще го намериш по магазините,само по автотапицерите се намира.............. :shy: То е по рядко от хелметкса, и може да се налива със спринцовка........но не знам дали така ще можеш да я оправиш , защото тогава тавана ще стане на вълнички.........и ще е грозно...........по добре е да отидеш при някой тапицер и да жалиш 20-30 кинта и така.......... ;) Другия вариант е да разредиш хелметекса с кореселин или там каквото пише и така............. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Rossignol

Здрасти.............има едно гръцко лепило като Хелметекс-а, но много по качествено и здраво лепи.........не мога да се сетя как се казваше, пък и не знам дали ще го намериш по магазините,само по автотапицерите се намира.............. :shy: То е по рядко от хелметкса, и може да се налива със спринцовка........но не знам дали така ще можеш да я оправиш , защото тогава тавана ще стане на вълнички.........и ще е грозно...........по добре е да отидеш при някой тапицер и да жалиш 20-30 кинта и така.......... ;) Другия вариант е да разредиш хелметекса с кореселин или там каквото пише и така............. ;)

ще е супер ако е само 20-30 кинта, с удоволствие ще ги дам на някого стига да ми кажеш къде да отида, айде и с 50 ше се изръся. дай ми адресче само...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest DJ Tymbi

Ти откаде си??? Значи в София, кв. Лозенец, бул. Черни връх бл. 18 вх.А.........отдолу има гаражи, в един от тях е автотапицер..........то си пише......... :( това са блоковете които като тръгнеш от х-л Хемус посока хотел Кемпински Зографски , от дясната страна има 4 високи блока един след друг.......... :D Третия от долу нагоре е............ ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dominic

НЕ ГО ЛЕПИ СЪС СПРИНЦОВКА !!!!!!!!!!!!!!Лепил съм таван, който беше провиснал целия защото беше изпран.Със спринцовка се лепи само в диаметър от 1см. максимум 2см.Т.е. какъв беше резултата и какво реших да направя:залепих 6 точки, така че да е като кожена тапицерия на стол с копчета зашити да опъват кожата.Резултата със спринцовката е доста по-различен от това, което си мислех, а което си мислиш и ти.Така че или тапицер или имах приятел, който си направи неговата кола като нова, но свали лайсните, целия плат и почна да го маже целия.Това е. Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Rossignol

Ти откаде си??? Значи в София, кв. Лозенец, бул. Черни връх бл. 18 вх.А.........отдолу има гаражи, в един от тях е автотапицер..........то си пише......... :( това са блоковете които като тръгнеш от х-л Хемус посока хотел Кемпински Зографски , от дясната страна има 4 високи блока един след друг.......... :P Третия от долу нагоре е............ ;)

Та това ми е под носа :D;););):P , благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Rossignol

НЕ ГО ЛЕПИ СЪС СПРИНЦОВКА !!!!!!!!!!!!!!Лепил съм таван, който беше провиснал целия защото беше изпран.Със спринцовка се лепи само в диаметър от 1см. максимум 2см.Т.е. какъв беше резултата и какво реших да направя:залепих 6 точки, така че да е като кожена тапицерия на стол с копчета зашити да опъват кожата.Резултата със спринцовката е доста по-различен от това, което си мислех, а което си мислиш и ти.Така че или тапицер или имах приятел, който си направи неговата кола като нова, но свали лайсните, целия плат и почна да го маже целия.Това е. Успех.

Подозирах, че резултата няма де е много добър, ако тапицера се издъни, май ще се мъча сам както казваш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest gax

Колеги и аз имам същия проблем. Благодаря ви за съветите!Мислех даже да пускам цяла тема по въпрос :(:(:(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest My Honda

На мен от прането ми се беше разлепила тапицерията по вратите :cool: Нещо не е както трябва с тея тапицерии

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dragi4

На мен от прането ми се беше разлепила тапицерията по вратите  :cool:  Нещо не е както трябва с тея тапицерии

<{POST_SNAPBACK}>

С водоструйката ли я изпра ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest My Honda

На мен от прането ми се беше разлепила тапицерията по вратите  :cool:  Нещо не е както трябва с тея тапицерии

<{POST_SNAPBACK}>

С водоструйката ли я изпра ?

<{POST_SNAPBACK}>

Не знам, бяхя я прали от автокъщата точно преди да я купя, даже беше мокра още. Мили са я в енигма на Любляна

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest clockerman

това е често срещан проблем при английските сивици и ровърите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аналогичен случай у наше село.Ето какво направих : Използвах лепило BISON KIT all purpuse contact adhesive , свалих тавана, разлепих го цялостно, изтърках онова гадното жълто, дето е като дунапрен с четка за килими (средно твърд косъм), изтърках внимателно и плата и ги изтупах, нанесох един тънак слой с това лепило на табана, изчаках да изсухне(30 мин), и започнанах да го лепя, на сектори мажеш с четка за боядисване тънко и и припасваш, но трябва да изчакаш лепилото да стегне и като го пипнеш да не се разтяга а само да лепне,не се изпъва тапицерията а просто се припасва, натискаш чрез киче и втриваш, ако лепилото не си го изчакал достатъчно, то ще се впие в плата,ефекта е приатно осран.За това можеш да пробжаш около сенниците , там кадето са кривините( около дръжките, отзадната страна над пътнишките места се налага да втриваш и натискаш повече, ако някаде тръгне на криво отлепваш и наново, на кутията на лепилото има инструкции как се ползва, разликата е че се маже тънко и го изчакваш не повремето което пише ,а докато почти изсухне за да не ти пропие плата. Хубаво е да имаш помошник Цена на лепилото около 9 кинта, взех го от практнитер.иначе услугите са 50 лв, бес лук,80 със. Надявам се да бъда полезен на някого.Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

му се разлепи тавана. Знаете ли къде лепят тавани и кви пари ще ми вземат.Аз нямам нищо против и сам да си го залепя ако ми препоръчате някакво лепило. Трябва обаче да не е много гъсто, защото освен със спринцовка не се сещам как да го вкарам между плата и ламарината. От лятото го търпя и е крайно време да го оправя.

имах същия проблем висеше целия таван.какво направих сам:сваляш тавана тапицерията не е залепена за ламарината има твърда подложка,изхвърляш старата тапицерия щото за нищо не става,изчистваш донапрена и лепилото от тавана отиваш на магазин където се продават дамаски има най- различни варианти за тапицерията в моя случай намерих същия цвят, въпросната тапицерия е с дунапренче от долната страна както оригиналната от там нататък мажеш с лепило в случая при мене с Хелмевект продава се по магазините като изсъхне притискаш с нещо меко може и с парче от дамаската в никой случай не натискай с пръсти щото става на дупки.При мен се получи идеален резултат,иначе тапицера ми искаше около 150 лева, а така минах с няма и 30 лв.Целия няма да упееш да го направиш наведнъж затова пробвай на части.Ако има нещо неясно питай. Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, зарибихте ме и реших, че е крайно време и аз да си направя провисналите платове. В момента съм на тази фаза : http://www.stefanoff.org/t1.jpghttp://www.stefanoff.org/t2.jpghttp://www.stefanoff.org/t3.jpgсега ми предстои да купя материал и да го залепя (мисля си за тънка изкуствена кожа. Какво смятате по въпроса ?)След това ще post-на снимки с крайния резултат, както и success story :bounce:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Hondichka d14a2

С тази кожа на тавана може колата ти да заприлича на старите руски автомобили, а и ако си пушач и обичаш да палиш по някоя и друга цигарав колата, след време резултата ще се вижда по тавана.а по въпроса с провисналия таван- преди време на старото волво ни беше станал така тавана , и направихме това което ти препоръчват повечето колеги. Свалихме целия таван , махнахме старата дамаска, изчистихме лепилото. Купих нов плат много по-хубав от стария и го залепихме с пезцветно лепило. Стана като нов.Успех с твоя!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aми не - издал съм указ, в колата ми не се пуши :)Направих го, стана страшно :P утре ще post-на снимки :)Мамка му, трудно било !!!

С тази кожа на тавана може колата ти да заприлича на старите руски автомобили, а и ако си пушач и обичаш да палиш по някоя и друга цигарав колата, след време резултата ще се вижда по тавана.а по въпроса с провисналия таван- преди време на старото волво ни беше станал така тавана , и направихме това което ти препоръчват повечето колеги. Свалихме целия таван , махнахме старата дамаска, изчистихме лепилото. Купих нов плат много по-хубав от стария и го залепихме с пезцветно лепило. Стана като нов.Успех с твоя!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eто и резултата :http://www.stefanoff.org/t4.jpghttp://www.stefanoff.org/t5.jpghttp://www.stefanoff.org/t6.jpgИма дребни забележки, свързани с мааалки нагъвания при ръбовете, но не е нищо дразнещо. Все пак, ако някой има идея как да ги редуцирам при сложен вече таван... приемам :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest WaveMastaa

Ееееее, moonchild, тва изглежда много прилично. Браво мого е добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моя таван може и да са му сменяки тапицерията, щото изглежда като нов на англичанката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, зарибихте ме и реших, че е крайно време и аз да си направя провисналите платове. В момента съм на тази фаза : http://www.stefanoff.org/t1.jpghttp://www.stefanoff.org/t2.jpghttp://www.stefanoff.org/t3.jpgсега ми предстои да купя материал и да го залепя (мисля си за тънка изкуствена кожа. Какво смятате по въпроса ?)След това ще post-на снимки с крайния резултат, както и success story :D

на прав път си.успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest blockhead

Eто и резултата :

Еее па екстра е станало, бравос.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

му се разлепи тавана. Знаете ли къде лепят тавани и кви пари ще ми вземат.Аз нямам нищо против и сам да си го залепя ако ми препоръчате някакво лепило. Трябва обаче да не е много гъсто, защото освен със спринцовка не се сещам как да го вкарам между плата и ламарината. От лятото го търпя и е крайно време да го оправя.

Здравей,Ще ти пратя линк http://vilner.eu/ извършва всякакви тапицерски услуги - претапицира и тавани - контактите са в сайта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

му се разлепи тавана. Знаете ли къде лепят тавани и кви пари ще ми вземат.Аз нямам нищо против и сам да си го залепя ако ми препоръчате някакво лепило. Трябва обаче да не е много гъсто, защото освен със спринцовка не се сещам как да го вкарам между плата и ламарината. От лятото го търпя и е крайно време да го оправя.

Здравей,Ще ти пратя линк http://vilner.eu/ извършва всякакви тапицерски услуги - претапицира и тавани - контактите са в сайта.
:D Темата е от преди 4 години :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...