Jump to content
eternity

спряха ми хондичката от движение :(

Recommended Posts

днес ми спряха колата от движение заради спортен волан представяте ли си момо-то не било оригинален и краи зеха ми талона като я прехварлях в кат на мое име :cry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ахахахаха ебати и простаците просто немога да повярвам за какви глупости са хващат вече :cry: а той с какво може да докаже че не е оригинален? може така ад е поръчкова трябва да се аргументира и с доказателства според мен не само ей така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:blink: :blink: ;) ;) ;) ма тфа верно ли бре??? я им връчи съдебна призовка бързичко на тея..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:blink: Те такава простотия не бях чувал!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиваи да се разправяш е..л съм им майката на тъпите педали как ще ти спират колата съдиги нещо пич

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dimy

тея тапанари нищо не разбират, на мен едни ми ровиха 1 час колата да търсят азот ( по скора как да изкарат някой лев) :blink::blink:;) баси олигофрените , не му ли обясни , че волана струва повече от заплатата му

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стига ве :blink: е ти тъпаците :blink: тези вече полудяха ;);)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A стига бе.... само заради волан ли спират вече? То значи трябва да спрат половината коли от движение защото то почти няма коли по които да не е бутнато нещо...... как се обосновават за оригиналните неща.... те и зимните ми гуми в момента не са оригиналните.... и за тях ли ще почнат да спират след време? Потърси си правата колега.

Редактирано от M_I_T_A_K_A

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имало ся някъв нов закон, които го забранявал и даже куките по патищата щели да почнат да мранкат за това ,а за преглед-краи директно я спират.аз днес си зех оригинален за 40лв от една морга и го монтирах и в понеделник трябва да ходя пак да ми варнат талона :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest V-tec

Ти направо ме разби :blink: писа ли възражение?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MIYAMOTO

В КАТ-Варна това отдавна е честа практика :blink: Да не говорим за някакви гърнета и ниско окачване :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest XapBu
:blink::blink: то по тоя закон ако всичко по колата трябва да е оригинално ще спрат 90% от колите в българия ;) откачена работа - май просто събират за коледни почерпки...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest eternity

де да беше така за почерпките не искаше и да чуе вика оправи си го това и ти я пускам .......... и точка по въпросазатова да знаете като ходите в кат на преглед слагаите оригинални ако имате воланчета

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

де да беше така за почерпките не искаше и да чуе вика оправи си го това и ти я пускам .......... и точка по въпросазатова да знаете като ходите в кат на преглед слагаите оригинални ако имате воланчета

и ако МОМО не е оригинален волан незнам за тези от битаците кво ще кажат.със всеки изминал ден става все по-интересно в БГ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, радвам се, че сте се справили. Остана само още една разходка до КАТ, ама каквото - такова. Инак и аз много чудене му ударих, аджеба какви са тия измишльотини - отново?! :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A стига бе.... само заради волан ли спират вече?

Що се чудиш бе Митак все едно не знаеш 3-те най-фрапиращи случаи на спрени коли от движение в Русе1. Ако нямаш вода в съда за чистачките - предпоставки за ПТП ?(един колега навремето , преди3-4 години така си изпати)2. Удължени шпилки на джантите + дълги гайки - промяна на заводската конструкция +предпоставки за ПТП 3. Голф-а дето си беше махнал дръжките на вратите и си ги отваряше с дистанционото и него го спряхаИ по непотвърдени данни Чочко(мисля че във форума се пише Bassmbass )с червения сивик 5-та ген. със спортните спойлери и с надписа БАССМБАСС от страни , и него преди два дена.Причини незнам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...и ако МОМО не е оригинален волан незнам за тези от битаците кво ще кажат.със всеки изминал ден става все по-интересно в БГ

май имаше предвид, че не е фабричния (заводски) :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Налягат тунинга, защото са се усетили, че в него има пари и гледат да всмукнат и те от джобовете... понеже знаят, че щом променяш и плащаш за гъзария... можеш и да им кихнеш малко сухо! Може ли policeman-а да се обади тук? Да видим за какво иде реч!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че са гадни слузести червеи е ясно! :blink: Ама тебе да те питам, защо не го пита по кой закон ? Да те напише член нещо!Ако ще да ти напише акт да видиме поне защо е стряна и директно в съда! Не трябва да им се даваме на тези отрепки. Аз отдавна си мисля да си направиме Правен раздел във форума - закона е неделима част от шофирането!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3. Голф-а дето си беше махнал дръжките на вратите и си ги отваряше с дистанционото и него го спряха

За волана наистина е тъпо да те върнат, но за това по горе съм съгласен че трябва да го спрат. Братчеда преди 3 години катастрофира и изпадна в безсъзнание. Имало цигани наблизо, извадили го и след това колата изгоря тотално. Бил е без колан и лесно са го измъкнали. Ако нямаше дръжка как ще отвориш вратата отвън? в случая всяка секунда е била ценна. Няма да коментирам функцията на някои аларми да заключват вратите след като запалиш за да не стане много офтопикТия дни и аз ще трябва да намина през кат и дано всичко е ок, щото хич не обичам да псувам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако нямаше дръжка как ще отвориш вратата отвън?

Бих искал да ти отговоря , че в такава ситуация бих счупил стъклото за да извадя пострадалия навън , но съм съгласен с теб че оффтопика ще стане много в темата , и поради тази причина ще си спестя отговора :blink::blink: п.п извинявам се за офф-а но не се сдържах ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма некомпетентност цари в КАТ, просто нямам думи.

Вследствие на последните изменения на ЗДвП всички почват да прилагат без значение, дали разбират или не, за какво става дума.

 

Ще си позволя малко правен коментар на ситуацията:

 

Основанието на което се извършва подобно временно спиране от движение на МПС е чл. 171, т. 2, б. "а", а именно:

2. временно спиране от движение на моторно превозно средство:

а) до отстраняване на неизправността, когато моторното превозно средство е технически неизправно, включително и когато съдържанието на вредни вещества в изгорелите газове или шумът са над установените норми или конструкцията му е изменена без съответното разрешение;

 

Самият акт на спиране от движение се извършва (или поне би следвало, ако четем закона) с мотивирана заповед, която по своята същност представлява индивидуален административен акт. Същият подлежи на обжалване в 14 дневен срок от съобщаването му пред Административния съд.

Съгласно разпоредбите на Административнопроцесуалния кодекс - чл. 166, ал. 1 - Оспорването спира изпълнението на административния акт

 

Защо смятам, че едно подобно дело (обжалване на подобно спиране от движение) би следвало да има успешен изход.

Основанията за действията на КАТ са следните:

чл. 143, ал. 5, т. 4 - Не се регистрират пътни превозни средства с изменения в конструкцията, които не отговарят на изискванията на чл. 146

Изискванията:

чл. 146, ал. 1 - Изменение в конструкцията на регистрираните пътни превозни средства се извършва при условия и по ред, определен с наредба от министъра на транспорта.

 

Аз до момента на знам да е издадена подобна наредба, ако някой успее да намери така - ок. Важно е как и кое е квалифицирано като "изменение в конструкцията". Лично аз силно се съмнявам спортен волан да бъде включен.

Ако приемем, че до момента такава наредба няма издадена (а в това съм почти убеден) значи спирането от движение се явява неоснователно и съответно незаконосъобразно.

 

Дано не съм ви отегчил много, обаче тия безумия в събота сутрин ... добре де, обяд, ми идват в повече.

 

Успех на колегата.

Редактирано от UniCorn

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Civic-D15B2

Спортния волан е промяна в конструкцията точно толкова колкото и смяната на стандартния въздушен филтър с нещо малко по-различно. Това са такива глупости че повече от това няма накъде. Използват незнанието на хората за да се правят на велики.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest XapBu

изменения в конструкцията

:rolleyes: страшна формулировка - с нея ченге с малко по-широки възгледи би определило всяко нещо закрепено за колата като част от конструкцията й ;):cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MAD DOG

България........оправиха всичко останало с движението и опряха до спортните волани и раздутите брони... :cool: .А гадовете в КАТ Стара Загора какви са сладки ако знаете... :rolleyes: .Като знам че ми предстои пак среща с тях...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как може да се бори човек, който не е адвокат, срещу КАТ-аджии, които превишават правата си по този начин :rolleyes::cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ReSPecT

Мога само да кажа да си е.... п..... м..... скоро и за лети джанти ще ни спират колите пед....ли тъпи не се наядоха.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest al3x

аз до колкото бях разбрал до преди годинагодина и половина,мислеха да вкарват закон за тунингат.е. по колата нямаш право нищо да променяш ,само заводско ако е тунингована...но не знам това нещо дали се прие,можеби някои който е на ясно с законодателството в момента ще каже. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stancho

колеги и аз съм напълно съгласен с вас, но ще ви кажа и какво съм чувал за Германия (незнам колко е вярно де)значи там каквато и промяна да правиш по колата, след това отиваш в тяхното "КАТ" и там записват ква ти е колата. било то с по-ниски брони, било то с лепенки, нови джанти, ПО-ШИРОКИ ГУМИ, да! по-широки гуми! и т.н.все едно тук в БГ да си боядисаш колата друг цвят. после отиваш и я пререгистрираш ли квото е там и в талона вместо Бяла пише Синя примерно..и такаможе би се мъчат нещо подобно да направят и тук ама нали знаете как всичко се побългарява и никой нищо не е обявил официално, а на хората колите им ги спират от движение за глупости...дано поне съм прав за това ква им е целта, а не да е просто някаква простотия и навсякаде да почнат да се заяждат за глупости

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...