Jump to content
Guest nvgcrv02

Ремонт на раздатка на ЦР-В 12/2002

Recommended Posts

Guest nvgcrv02

Здравейте колеги, съвсем наскоро си купих CRV-2,0 i-vtec. /произведена декември 2002. Имам следните два проблема, за които моля за разяснение, ако някой се е сблъсквал с подобни:1. Шум от раздатката (понеже съм технически неграмотен ми обясниха, че раздатка е устройството, което прехвърля въртящия момент към задния мост(ако правилно съм разбрал), намира се непосредствено до скоростната кутия и се смазва с нейното масло). Шумът е постоянен и не е свързан с употребата на съединителя. Не много силен , но дразнещ.Сблъсквал ли се е някой с подобен проблем и дали разглобяването и ремонта на въпросната раздатка е ефективно? Навремето съм разглобявал диференциал на Омега за смяна на лагери с НУЛА ефект, само нерви и загуба на време. Дали и това не е нещо подобно, защото ми казаха, че трябва да се разглоби и вероятно някой лагер да се смени.2. Клатеща се шофьорска седалка. Поправимо ли е и къде?Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали не става въпрос за диференциала???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали не става въпрос за диференциала???

Не мисля, че става въпрос за дифиренциала. Диференциала обикновено вие, доколкото знам, а шумът, който се чува при мен и по-скоро леко хъркане, като от триене при търкаляне или въртене. За всеки случай смених маслото на скоростната кутия и на задния диференциал, но без ефект. Мисълта ми е ако някой е разглабял въпросното устройство наречено раздатка по подобен проблем дали може ефективно да се ремонтира или ще стане още по-зле.Благодаря за отговора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали не става въпрос за диференциала???

Не мисля, че става въпрос за дифиренциала. Диференциала обикновено вие, доколкото знам, а шумът, който се чува при мен и по-скоро леко хъркане, като от триене при търкаляне или въртене. За всеки случай смених маслото на скоростната кутия и на задния диференциал, но без ефект. Мисълта ми е ако някой е разглабял въпросното устройство наречено раздатка по подобен проблем дали може ефективно да се ремонтира или ще стане още по-зле.Благодаря за отговора.
Здравей колега. Успя ли да отстраниш проблема.Аз мисля че имам подобен проблем модела е CRV 1999. Не съм сигурен че е от раздатъчната кутия или диференциала или скоростите...Проблема е когато карам на задна скорост понякога се чува едно хъркане от долу. А когато пробвам да изкача бавничко бордюр на задна скорост винаги се чува този шум като хъркане и е силен постоянен шум, докато не подам повече газ и не изкача бордюра. Този шум се получава и когато карам напред и взимам завой на дясно с по голяма скорост на по ниска предавка. Но само на десни завои. И не винаги. И като че ли шума е отпред от ляво но не съм сигурен. И шума е само когато колата е на скорост ако освободя предавката няма хъркане. Не е каре.Благодаря за отговора

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, съвсем наскоро си купих CRV-2,0 i-vtec. /произведена декември 2002. Имам следните два проблема, за които моля за разяснение, ако някой се е сблъсквал с подобни:1. Шум от раздатката (понеже съм технически неграмотен ми обясниха, че раздатка е устройството, което прехвърля въртящия момент към задния мост(ако правилно съм разбрал), намира се непосредствено до скоростната кутия и се смазва с нейното масло). Шумът е постоянен и не е свързан с употребата на съединителя. Не много силен , но дразнещ.Сблъсквал ли се е някой с подобен проблем и дали разглобяването и ремонта на въпросната раздатка е ефективно? Навремето съм разглобявал диференциал на Омега за смяна на лагери с НУЛА ефект, само нерви и загуба на време. Дали и това не е нещо подобно, защото ми казаха, че трябва да се разглоби и вероятно някой лагер да се смени.2. Клатеща се шофьорска седалка. Поправимо ли е и къде?Благодаря предварително.

Здравейте Компанията,И аз го имах подобен проблем. Масла на диф. масла на скорости тампони к'во ли не .... Но когато смених 4 гуми работата заспа. ;дСега като карам на път без дупки, където само доброто от инженерния гений е дало отражение - почти нищо не се чува само едно свистене от вятъра

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...