Jump to content
paffkaz

Измиване на двигател

Recommended Posts

Първо здравейте на всички, от скоро съм собственик на първата си Хонда и съм много щастлив ;)Както е тръгнало май зарибявката ще е голяма ;) Имам и един такъв въпрос - искам да измия двигателя на колата - знам че не е хубаво да се прави и четох писанията по въпроса но много ми се ще. Та въпроса ми е - знаете ли някоя автомивка в която да го направят както трябва - да свалят необходимите неща, а не просто да го сложат под маркуча. За ГОрубляне четох доста шит. Ако правят и вътрешно почистване там ще е супер. ПОздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл във форума. Двигателя се мие с безконтактно. Ако караш червена кола, може да се окаже че не е много полезно за боята по калниците. Има доста процедури, които трябва да се спазват. Аз ходя само при един приятел, и съм много доволен. Мивката се намира до бензиностанция Опет, след Орион посока Надежда.

Редактирано от Antony

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги аз като си купих моята си купих и един препатат за миене на двигатели.намазах мотора и после го изполях с маркуч-само го полях без силна струя.после 1 ден съхнене без да я паля и всичко е ок.тия на автомивките могат да осерат положението.по добре нищо да не свалят от двигателя-защото това са момчета дето мият коли не автомонтьори :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя Метод:

Купуваме си спрей "Меглио" ... жълт на цвят ,води се обезмаслител !

Взимаме една мека четка.

Вадиме мъркуча пред блока или в двора.

Отваряме капака и пръскаме на топъл ДВГ навсякъде обилно със спрея.

Палиме цигарка да се разкисне мизерийката.

Хващаме четката и яко търкане , където можем да бръкнем...особенно отгоре.

Обилно изплакваме с вода и О....чудо ...тва моя ДВГ ли е :)

Палиме без проблем веднага/поне аз/ и отиваме да се пофалим на хондаджийте ! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата Roadracer е прав или внимателно, собственоръчно, точно с обезмаслител или никак... Тия хайвани в автомивките хич не им пука за твоя мотор и много вероятно да не внимават въобще......Лично аз бих те посъветвал, ако не ти е необходимо да проверяваш за теч или ако имаш намерение да караш с отворен капак не си мий двигателя.......Забърши местата които те дразнят, почисти с обезмаслител както съветва Roadracer, ако има омаслени участъци и не се занимавай повече!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest vex

Неотдавна си мих двигателя на пароструйка, проблеми нямах никакви (освен че ми разлепиха легендата на бушоните), запалих 5мин след като беше измит още мокър, никви проблеми. Само дето след като изсъхна, разликата не беше кои знае каква, пак си беше мръсно :hondarulez:И си мисля както сподели Road®aceR, че ще е най ефективно ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest c0mmand3r

Моята я миха на мивка преди 2 дни и дори на запален мотор ме накараха да държа на 3 хил оборота колата докато мие момчето , измиха я нито загасна нито нищо , на другата сутрин ми придърпваше малко в ниските , но днеска тоя проблем го няма , явно е имало някъде влага и за това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest chris_barnes

супер темичка, и аз отскоро имам Honda и много мислех, да мия двигателя, но сега знам, че и да го правя няма да е при някакви си мърлячи в автомивка :chicken:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично моя Акорд се чудех дали да го измия под капака и си мислех като повечето хора дали ще запаля после и куп други неща. Обаче един приятел ми вдъхна кураж и рече "Какво ще й стане, колата е Хонда, виж как е изолирано всичко, мий без притеснения". Така и направих. Казах си "каквото стане" и .......... напръсках с обезмаслител, изчаках малко и после я опредаших истински и с много силна водоструйка, навсякъде. Мил съм я няколко пъти все така и никакъв проблем. Един приятел, който работи на автомивка сподели, че досега никога не е имал проблем при миенето на японска кола. Така че от собствен опит - няма абсолютно нищо страшно да се мие двигателя, без да се варди делко, кабели или друго нещо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest sturshel

бе не е баш така-ако не ви се налага НЕ СИ МИИТЕ ДВИГАТЕЛЯ!!!!!!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така драги ми аматьори работя в Германия и една от професийте ми е Аутоаувберайтунг(буквален превод обновяване на автомобили),това вклу4ва миене на двигател,вутре6но по4истване(като нова) и полирване.Та на въпроса за двигателя тъй като съм измил над стотина двигателя мога да споделя моя скромен опит е това отно6ение:1-во Използвам силно реагира6т препарат на фирмата Айнцет(не6то като 6ампоаните в БГ за безконтакно миене дето ви сасипват боята,може да изпозвате този така наре4ен '6ампоан');2-ро С мека 4етка се минава навсякаде(съ6то и предния капак отдолу!! изглежда много по-добре като е измит и капака);3-то Изплаква се с вода с температура от 80 градуса(по Целзий :confused: ),4-то Издухвате добре водата от двигателя(за това ви е нужно пистолет на въздух),5-то пръска се с препарат(малко е мазен) за гланц на 4ерните пласмасови кори покрива6ти двигателя(на по-новите автомобили),6-то палите безпробленно(в 99% от слу4аите,слу4вало се 1-2 пъти да разглобявам дистрбуторна капа4ка и да я обдухвам с пистолета и това се слу4ва на някой по-стар автомобил).Това е на4ина и ако вси4ко по ел. инсталацията ви е 4итаво(например закусан кабел на све6тите) няма да имате проблеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

pano , това обръщение беше грешка нали

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6то бе Драги4?Кое обра6тение?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аууу нмого сте 4уствителни,извинявам се на вси4ки пове4е няма да се 6егувам :confused:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аууу нмого сте 4уствителни,извинявам се на вси4ки пове4е няма да се 6егувам :confused:

хахах айде ве я смигни един път да видиш колко е яко :drunk: п.п.Dragi4,все се каня да те питам,а гледам така и така си на линия,какви са тея всичките коли в подписа ти

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:confused: @panoНищо лично, но обърни внимание - знам, че в Германия нямате кирилица на клавиатурите. ФОНЕТИЧНА ПОДРЕДБАА - AБ - BВ - WГ - GД - DЕ - EЖ - VЗ - ZИ - IЙ - JК - KЛ - LМ - MН - NО - OП - PР - RС - SТ - TУ - UФ - FХ - HЦ - CЧ - `~Ш - [Щ - ]Ъ - YЬ - XЮ - \Я - QП.П. Виждам редовно "Нов внос" коли, включително и от Германия, та съм се чудил винаги как докарват двигателя в този вид...отгоре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ivan100ev

Аз пьк сьс моят скромен опит реших да ви кажа ,че двигател се гледа и подьржа само от вьтре.Сменяваи консумативите наблюдаваи за течове и другото нека остане за БАЛЬЦИТЕ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...