Jump to content
komsho

Аз да попитам

Recommended Posts

Значи случаят е такъв : Спускам се аз от Петрохан към София и по едно време ,като погледнах стрелката за температурата , за мое най-голямо учудване , установих , че е забила на минимума . Е това чудо какво е ? Тук едни почти колкото мен просветени , ми обясняват , че е термостат . Звучи логично , но все пак да попитам може ли да има друга причина ? или да ходя да сменям термостата ? :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато ми се беше прецакал термостата, на изкачване през петрохан стрелката едвам се повдигаше на едначетвърт а на слизане съвсем падаше. Ако ти загрява бавно колата да знаеш че е термостат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е всичко наред стрелката не трябва да ти ходи нагоре на долу а да си седи постоянно на средата независимо от натоварването или сезона, това е от наблюденията ми от около 12 годинина сивик и 1г. на акорд.По едно време и при мен беше като на колегата Явор, и се оказа че термостата не затваря плътно,след смяната му стрелката пак си закова на средата :unsure:

Редактирано от uko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше такава тема - според мен повечето колеги тогава бяхме на мнение, че причината е обдухването на двигателя отдолу, както и на радиатора...при ненатоварен двигател е нормално да пада температурата при продължително спускане. Особено неприятно е зимата след ски като искаш парно, а трябва да слизаш 20 км..докато загрее...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем ! Смених термостата и сега стрелката кове посредата и не мърда при никви обстоятелства ! :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем ! Смених термостата и сега стрелката кове посредата и не мърда при никви обстоятелства ! :unsure:

Сменям го значи . А колко ориентировъчно му е цената? :rolleyes: Редактирано от komsho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest M_I_T_A_K_A

Сменям го значи . А колко ориентировъчно му е цената? :rolleyes:

Вчера проверявах тук в Русе, в EURO 07 струва точно 20 лева и 54 стотинки. Не мисля, че по другите магазини, разликата ще е фрапираща.Успех:unsure: Редактирано от M_I_T_A_K_A

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз купих некъв японски/поне така пише на него/ ... беше най скъпия в магазина на Нипаратс -> 31 кинта !Визуално изглеждаше добре...макар и доста по различен от този ,който свалих и на който визуално му личеше че не е затварял наполовина ... :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Явор

Е вече ме убедихте и аз ще го сменявам :rolleyes:Митак а каква марка са ти предложили в Еврото? Преполагам на Vernet?! Защото имаме и други. Утре ще провера и на заплата ще го сменявам и аз :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малка грешка стана. Постнах го 2 пъти :rolleyes:

Редактирано от Явор

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен ако е термостат изобщо няма да ти загрява в това време! Не съм на 100% сигурен но мисля че не е термостата.При мен от мойте скромни почти 3 месечни наблюдения (откакто съм хондаджия) като я карам нормално до около 2000 - 2500об и когато е студено времето стрелката седи на 1-вата чертичка и неще нагоре, а ако почна да си я вкарвам в обороти - от 3000 нагоре тогава вече си загрява. Вчера даже по едно време си седеше и преди 1-вата чертичка.Според мен охладителната система така си е направена да можеш спокойно да си я вкарваш в прилични обороти без да се притесняваш от прегряване.

тате не те ли е учил да не юркаш незагряла кола ? :rolleyes: няма такова правило, че като не е загряла и спокойно можеш да я тъпчеш ...тука гледам гласуването върви добре :unsure: термостат ще да е ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен ако е термостат изобщо няма да ти загрява в това време! Не съм на 100% сигурен но мисля че не е термостата.При мен от мойте скромни почти 3 месечни наблюдения (откакто съм хондаджия) като я карам нормално до около 2000 - 2500об и когато е студено времето стрелката седи на 1-вата чертичка и неще нагоре, а ако почна да си я вкарвам в обороти - от 3000 нагоре тогава вече си загрява. Вчера даже по едно време си седеше и преди 1-вата чертичка.Според мен охладителната система така си е направена да можеш спокойно да си я вкарваш в прилични обороти без да се притесняваш от прегряване.

тате не те ли е учил да не юркаш незагряла кола ? :) няма такова правило, че като не е загряла и спокойно можеш да я тъпчеш ...тука гледам гласуването върви добре :) термостат ще да е ...
Е па оно жокер ми не требе, яз много добре го знам това, че не требе да се юрка незагряла. За вкарването в обороти говориме след като е поработила най малко 5 мин. А и м/у другото като я пала студена я оставям да поработи на место поне 2 мин. или докато се изключи автоматичния смукач ако не бързам :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Митак а каква марка са ти предложили в Еврото? Преполагам на Vernet?! Защото имаме и други. Утре ще провера и на заплата ще го сменявам и аз :)

Батка, малко бързах за срещата на фен клуба и само за ценичка информативно питах, че бях в магазина да купувам едно жило за на брат ми колата и идея си нямам за каква марка става дума! Редактирано от M_I_T_A_K_A

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Митак а каква марка са ти предложили в Еврото? Преполагам на Vernet?! Защото имаме и други. Утре ще провера и на заплата ще го сменявам и аз :)

Батка, малко бързах за срещата на фен клуба и само за ценичка информативно питах, че бях в магазина да купувам едно жило за на брат ми колата и идея си нямам за каква марка става дума!
Питах просто щото на Vernet имаме най много термостати, а до колкото знам не са лоши и аз най-вероятно ще слагам такъв. Утре ако нямам мн работа ще провера и ще ви кажа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...