Jump to content
stoichokolev

въпрос за масло за Сивик 1.6

Recommended Posts

Здравейте!Преди време публикувах въпрос относно моята Хонда - гори масло и се съмнявах в качествата на сегашното, което използвам - наливно 10х40. Долях от ОМВ, след което спря да гори толкова много. Препоръчаха ми някакво масло, което го продават в бензиностанциите на Петрол - 10х40, "Лики Моли" с "молибдено ди сулфит" - някаква добавка (не съм сигурен обаче дали така се произнася). Имало нещо като графит точно за моя проблем. Някой чувал ли е нещо такова? Дали е удачно да пробвам с такъв тип масло за да видя, дали ще спре да гори, или е опасно за двигателя?Ще съм благодарен за съвети.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!Преди време публикувах въпрос относно моята Хонда - гори масло и се съмнявах в качествата на сегашното, което използвам - наливно 10х40. Долях от ОМВ, след което спря да гори толкова много. Препоръчаха ми някакво масло, което го продават в бензиностанциите на Петрол - 10х40, "Лики Моли" с "молибдено ди сулфит" - някаква добавка (не съм сигурен обаче дали така се произнася). Имало нещо като графит точно за моя проблем. Някой чувал ли е нещо такова? Дали е удачно да пробвам с такъв тип масло за да видя, дали ще спре да гори, или е опасно за двигателя?Ще съм благодарен за съвети.

За това масло съм чувал хубави неща. Аз лично съм с Igol.Пък и защо мислиш, че като гори масло, проблемът е в самото масло а не в гарнитури, семеринги или каквото и да било там?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest lud fen

ако тоя проблем се оправяше с масло с добавка хората нямаше да се харчат за части и ремонти

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако тоя проблем се оправяше с масло с добавка хората нямаше да се харчат за части и ремонти

Честно казано не изключвам вариант за някакви вътрешни повреди. Но когато я отваряха тестваха всяка част - главата мина на диагностика, бутала, цилиндри, сегменти - ок, нова гарнитура и гумички на клапаните и т.н. Затова се надявам искрено да позакърпя проблема с по-добро масло. Ако не стане - тогава няма как - ще се отваря. Нали няма проблем да се използва такова масло? Днес смятам да ходя да купя и ще споделя с вас резултата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко се отколонявам от темата но и аз имам няколко въпроса.1.Мога ли да долея някаква друга марка масло от тази която ми е сложена мисля и аз да си взема такова масло каквото е казал колегата ама има ли проблем като преди това е било обикновенно?2.Дали има знаечение дали се слага по-скъпо или по-евтино масло питам защото моята кола е 89-а години и не знам дали ще има значение за нея?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...