Jump to content
semionov

За реглажа на клапани

Recommended Posts

Здравейте,Какво представлява реглажа на клапани? Защо се налага да се прави, кое точно се регулира, и защо това което се регулира се размества, при положение че двигателя не е отварян? И по какво се познава че някой двигател има нужда от такъв реглаж? И колко отговорна/трудоемка/скъпа е тази процедура?Питам това, защото сутрин като паля двигателя ми шуми по-различно първите няколко минути - малко трака. И бях чувал че това значело че има нужда от реглаж на клапани.Мерси

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПО принцип не е лошо на 150000км. или на 100000км. да се направи реглаж на клапаните,защото дават луфт,с някви пулове се регулират в точни параметри спрямо повдигачите,разпр.вал май.Но нормално е в първите секунди или минути,докато моторът е студен да трака ЛЕКО,в смисъл да го чуваш,че работи :cool: ,нормално е защото при студен мотор металът се свива леко и дава по-големи луфтове и хлабини в коляно-мотовилковия механизъм,когато леко загрее и загрее напълно тези хлабини се обират от разширението на метала,както и от по-доброто смазване след като маслената помпа качи масло навсякъде,и няма тракане.Лошо е ако много трака при палене,значи има износени клапани,повдигачи,вал и т.н..много варианти,но това е ако трака доста.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Регулират се с отверка и луличка, що се отнася до Д серията.Ходи някъде да ти ги регулират щото незнам как се оправяш с тези неща.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако решиш да си ги правиш сам,смукателните ги направи на 0.18 ,а изпускателните на 0.23.не е нищо сложно,ако нещо те затруднява просто попитай някой който го е правил.и го направи на студен мотор,важно е.успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Lyubo

А откъде могат да се купят свестни пластинки за мерене на луфта ?Гледах, че продават някакви , но ми се виждат едри - през 0.1 са по дебелите, а тънките са през 0.05.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде като направиш реглажа пиши има ли подобрение, и аз съм се замислил за реглаж, но пък от друга страна - върви си колцата , зашо да я закачам :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...