Jump to content
Guest CryoGen

почистване на инжектори

Recommended Posts

Guest CryoGen

някакви идеи и предложения за домашни манипулации или сервиз в който няма да ми отрежат главата и да ми счупят нещо по-"скъпоценната" количка ? ;)става въпрос за инжекторите на д15б2 "моно-инжекциония карбуратор" (абе днес го гледах гледах гледах, и чесно казано от всички страни си ми изглежда карбуратор, дори е любимата ми марка Keihin ;) ) така че си е карбуратор според мен ;) )повдигам въпроса, защото количката ми не върви много добре във високите Убороти, няма ускорение ... което всеки карал "читава" хонда, знае че не е нормално за тази марка автомобили, колата ускорява най-лесно след 4000-4500 RPMзамислил съм се да махам и катализатора, но преди няколко дни сменях бензиновия филтър, и това което източих от него беше 10% бензин, и 90% лай*а (кал, ръжда и други гадости)... та преди да махам катализатора (защото съм противник на замърсяването на околната среда, просто бил съм в държави в които въздуха съвсем спокойно и без никакви уреди се усеща че е хиляда пъти по чист, и така ... искам и аз да помогна макар и малко за чистия вуздух в нашата малка китна държавица ;) ) ... искам да дам последен шанс на горивната система ... дали задушаването във високите Убороти наистина не идва от нея ...търсих с търсачката и не намерих теми по въпроса

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest slus4o©


Преди мислех да си ги чистя в Дунев, но се оправих със STP при теб симптомите са други

За катализатора си мисля че имаш погрешно мнение, принципно съм съгласен с теб,
но ако не се лъжа за да работи качествено катализатора трябва да се сменя на 80-100 хил
а наште Цивици 5-та са ги минали мноо-мнооо отдавна тия км и когато км станат над 160 хил
настава пълна стегнация по отношение на отдушването на двигателя и почва да се поодушва

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest hondÑŽ

Колега не се занимавай да чистиш инжекторите на моното - просто няма смисъл.Аз докато бях с моно ги давах веднъж на един специалист да ги чисти с ултразвук и резултата беше трагичен.Колата стана по-зле отколкото беше. Оборотите не можеха да слезнат под 1200-1300 по никакъв начин.Иначе вероятността да имаш запушен катализатор е голяма и точно това са симптомите - колата няма мощност във високите режими.Колкото и екологично да мислиш катализатора ти на тези години отдавна си е изпял песента, така че сега даже змърсяваш повече защото колата ти е задънена и няма нормално отвеждане на изгорелите газове.Изтърбушвай го и ще усетиш веднага разликата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми сипи едно STP в бензина, може да има ефект.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми сипи едно STP в бензина, може да има ефект.

мислиш ли че не съм сипвал ?:)знаеш ли какво източих от бензиновия филтър след като сипах STP ? не ти трябва да знаеш, приличаше на бензинно не беше :)и цялата тази гадост отиваше към инжекторите, и за това просто искам профилактично почистване (физическо), а не с някаква добавка с неясен ефект :) защото винаго след употреба на подобни добавки съм забелязъл че след като свършат, и работата на двигателя леко се влошава :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми сипи едно STP в бензина, може да има ефект.

мислиш ли че не съм сипвал ?:)

знаеш ли какво източих от бензиновия филтър след като сипах STP ?

не ти трябва да знаеш, приличаше на бензин

но не беше :)..........

Колега, неправилно си вадиш заключения относно STP-то,

невярвам преди да сипеш добавката да си сменял бензиновия

филтър с нов и след като си изгорил бензина да си гледал какво

има вътре, има и вариант в който не смесваш правилно бензина и

добавката, казвам това защото при мен имаше положителен ефект

след добавянето й. А и принципно добавката е на основата на нефта.

 

Наистина съм съгласен че физическото чистене е по-добро от отмиващото

но представи си че майстора не е на кеф и обърка нещо, блокаж отвсякаде

 

 

 

Виж ТУК

Редактирано от slus4o©

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Paleca

еми сипи едно STP в бензина, може да има ефект.

мислиш ли че не съм сипвал ?:)

знаеш ли какво източих от бензиновия филтър след като сипах STP ?

не ти трябва да знаеш, приличаше на бензин

но не беше :)..........

Колега, неправилно си вадиш заключения относно STP-то,

невярвам преди да сипеш добавката да си сменял бензиновия

филтър с нов и след като си изгорил бензина да си гледал какво

има вътре, има и вариант в който не смесваш правилно бензина и

добавката, казвам това защото при мен имаше положителен ефект

след добавянето й. А и принципно добавката е на основата на нефта.

 

Наистина съм съгласен че физическото чистене е по-добро от отмиващото

но представи си че майстора не е на кеф и обърка нещо, блокаж отвсякаде

 

 

 

Виж ТУК

Колега искаш ли да ти покажа снимки на бензинопровода (всичките му гумени участъци) след употребата на такава добавка :) направо парчетата се бяха събрали в бензиновият филтър...може да чисти дюзите, но кво друго причинява мога да ти покажа....прав си, че е на основата на нефта ама знаеш ли колко допълнителна химия има вътре. Но всики си решава каква химия ще сипе на колата си. Аз лично никога не бих го направил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ,преди време Demona ,ми препоръча да си купя от Prospeed eдин флакон на Мотул за прочистване на горивната система ,струва около 25лв. в началото като го сипах имах чувството ,че карам Икарус ,ужасно вървеше обаче после като се отпуши не можах да си позная колата .Моя съвет е не си слагай СТП .Кофтито обаче на това което сложих аз е че иска доста бензин да имаш а той е скъп :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...