Jump to content
Guest grem

5000+ оборота

Recommended Posts

Guest grem

Прави ми впечатление как хондичката ми, особено след почти основния ремонт - сегменти, биели и т.н, на 5000 оборота направо отлита.И на по-ниски обороти си дърпа стабилно, a след тези е фръчоплан :):)Любопитен съм защо е така, след като двигателя ми е D16Y3 който не е VTEC. Не трябва ли липсата му да прави двигателя "по-плавен".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest manniakk

еми мойта е 1.4 и също възви повече над 5000. Явно това си е характерно за хонда

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Iceman

Ами тя плавността се определя не от ВТЕК-а, ами от кривите на въртящ момент и мощност. И тъй като Хонда разчитат главно на постигане на добри стойности на тези показатели посредством високи обороти - колкото по към червената зона се приближаваш - толкова по и идва силата на машинката! Ако искаш и можеш - покарай и някои друг ВТЕК и виж, че там разликата е доста по-осезаема! :lol:За справка твоя мотор има следните пикове в графиките:113к.с./6200 оборота и 140НМ /5100 оборота

Редактирано от Iceman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пък мойта е на 3 нива на вървене... много ми е странно до 2500 направо спи от 2500 до 4000 върви прилично после... Едно А6 ония ден видя :lol::P :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На хондите обикновенно въртящия момент е изтеглен в по-високите обороти. От там идва вси4ко.Мери се само въртящия момент спрямо оборотите! Мощността се смята!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...