Jump to content
SOHC VTEC-E

Голям проблем!

Recommended Posts

Значи както виждате от аватара ми претърпях лек инцидент или поне аз така си мислих... на 16-ти юни катастрофирах. За мои голям късмет си направих седмица преди това каско, мина експертна оценка казаха, че нямало нищо сериозно и ще покрият всичко ... нооо днеска като за пореден път ме излъгаха, че колата ми ще е готова ми казаха също, че открили много сериозен проблем ... аз драснах веднага до сервиза и там какво да видя колата ми направена частите купени и седят отстрани. Колата и трябва само да се събере ... и главния моньор седи и се оказва, че нито те нито застрахователите, които вече са направили 2 огледа, не са видяли че рамото на блока за което се хваща с купето посредством тампон е изтръгнато от самия блок и има отчупено парче от главата ( и двете неща са в дясно до ангр. ремък) и така щетата моментално скача над 65% с което колата си зима тотала а онес кавали вече са дали 2-3 хиляди да оправят купето и съм в някакво заварено полойение нито от сервиза знаят какво да правят нито от застрахователната компания ... Въпроса ми е следния :Има ли вариант аз да нагодя някакав друг мотор или откаде да намеря същия или да се завари достатачно здраво това?!? Или какво вобще да правя сега?!?!P.S. Колата ми е оценена на 8500 лв ако това има някакво значение...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest stefanta

Към коя компания и в кой град си ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм от компетенцията,ама си мисля ,че това си е лично техен проблем ,нали за това са ти правили оглед.е и за теб е проблем ама.........

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е дае ама сервиза и тези които правят огледите кум булстрад.... в смисъл никои неиска да поеме вина за грешката и то така могат да кажат " еми почнали сме я ще да довършим" и аз да седя година без кола

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в по-нормална страна ,ако колата ти не може да стане до седмица ти осигоряват служебен автомобил.та мисалта ми е,погледни някаде в договора на каското ти нямаш ли някаде срокове за изпълнение и ги почни от там или ходи до адвокат и той да ги подкарва.след като те бавят вече година.знам,че е кофти но нямаш голям избор :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ме бавят година просто така ми се струва че ще стане ... в полицата си нямам срокове на изпълнение и които питам дъли монтьор или застраховател секи ми вдига рамене

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

питай при застрахователите колко пари биха ти дали ,за да си смениш главата или целиа двигател.ако кажат добра цена и ти я платят мисля че няма да има проблеми за никой.те ще си платят на сервиза за работата по купето както е било уговорено и ще дадат някоя хилядарка отгоре за двигателя ти.....така няма да се наложи да признават грешката си,която никак не е малка.а иначе ако се правят на цигани си наеми адвокат.все пак ти нямаш никаква вина и не трябва да им сърбаш попарата.може да си без кола известно време,но на твое място бих ги осъдил за добра сума ако ми се дървят.....пък и не ти пречи да идеш и да се консултираш с адвокат за случилото се.за да знаеш дали въобще може да ги съдиш за такова нещо,че все пак сме в БГ-тук всичко е възможно.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво се ядосваш бе отиваш при адвокат консултираш се с него и ги притискаш ти знаеш ли,че ако ти пише за колко време трябва да ти оправят колата и се забавят може да ги осъдиш!Те са направили грешката,че не са видяли всичко и сега се надяват ти да си траеш и да измислят нещо през това време ама теб това не те бърка.Отивай при тях кажи им да действат по-бързо ако не отиваш при адвокат и ги почваш.Даже така за да не раздухаш може и да ти дадат повече пари!А я кажи къде я удари колата така и ако ти си виновен колко процента ти покрива от щетата застрахователя?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо го погледни дали е така, че за съжаление не на вси сервизи може да се има вяра. Рамото/конзолата на блока не държат на заварка - втора употреба. До застрахователите - молба за трети оглед, с мотив неописано счупване на цилиндровия блок - по принцип не отказват, при тежки удари винаги може да остане нещо...БТВ - в общите условия към застраховката трябва да е написано колко е границата на тоталната щета - обикновено е 75-80%, така че 65 определено едва ли е тотал... Дано инфото ти е полезно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest chopper1969

Наеми си адвокат и отиди с него в сервиза за да ги уведомиш че завеждаш дело за морални щети и пропуснати ползи. Сигурен съм че ще има бърз ефект. Винаги губещата страна плаща разноските по делото :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що не го снима6 това нещо да го видим къде и колко е спукано.При катастрофа и на мен ми се отчупи пар4е от блока и карам без преден ляв тампон(който е под помпата за хидравликата). Но е от4упенао само при резбата така 4е не излиза масло!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми понеделник ще го снимам и ще кача снимка ... ама се пак ако има някаква възможност да сложа друг мотор ... ми е интересно какъв ще пасне?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=169763Така изглежда проблема ! Моля ако някои има идея как да го опраявя да пише иии искам мнения какво ще стане ако карам бес тампон от ляво...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...