Jump to content
delineator

Въпрос за документите за регистрация в КАТ..

Recommended Posts

Здравейте колеги,Вчера си харесах един Accord 2.0 99г. и мисля утре да го плащам и регистрирам. Значи в момента е с транзитни номера, човека от който я купувам я е докарал преди 2 седмици от Германия като на немските документи (един голям зелен лист и един малък) е написано неговото име. Написахме договор на празна немска бланка (Kaufvertrag) все едно аз я купувам от немеца. Аз понеже не разбирам, се чудя нормално ли е на тия зелените талони да пише неговото име, а мойто да го има само на договора за продажба. Според него в случая той е само превозвач и всичко било нормално.Възможно ли да ми направят проблем в КАТ?Ще съм много благодарен ако има някой запознат с тия бумаги да ме светне!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също се сдобих с мойта от Германия. Отидох в КАТ със тоя лист, дет нищо не хващам от него и с договора, който куките преведоха.Значи минах само с договора и зеления лист, на който не си спомням какво име пишеше. Имах и някакви други документи за преглед и т.н., но не и ги искаха. След регистрацията ми дадоха не голям и малък талон, а едно зелено листче-временен талон, защото колите от Германия ги проверявало Интерпол ;) .След 2 седмици трябва да отидеш и да си вземеш "баш" талоните(ако си минал проверката,де ;) )П.С. После в данъчното също ти искат преведен договора и двата истински талона, ако имаш превод на договора и е на твое име- не плащаш 2-та процента от стойността на държавата ;) АААА, и честито де! Дълго и безаварийно пилотиране на МПС-то от най-яката марка

Редактирано от Slayer

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Slayer, мерси за отговора!Доколкото разбирам, ти също не си ходил лично до Германия а някой ти я докарал, така ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писането на Кауффертраци е честа практика от продавачите на коли и то най-вече на фирмите тъй като така колата не минава през фирмата и си спестяват ДДС. Не съм запознат с документите (талоните) на колите пристигнали от Германия, но съм писал италиянски договори за покупко-продажба на колата и минават в КАТ. Моята кола също така мина - не съм ходил до Италия, а на италиянския договор го пишеше моето име.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писането на Кауффертраци е честа практика от продавачите на коли и то най-вече на фирмите тъй като така колата не минава през фирмата и си спестяват ДДС. Не съм запознат с документите (талоните) на колите пристигнали от Германия, но съм писал италиянски договори за покупко-продажба на колата и минават в КАТ. Моята кола също така мина - не съм ходил до Италия, а на италиянския договор го пишеше моето име.

Точно така, реално продавача я купува от чужбина и я представя пред митниците като покупка от физическо лице за собствени нужди, за да не плаща данъци. Както писаха наскоро във в. Капитал "изложбените центрове" на много вносители се водят/регистрирани са като временни паркинги понеже внасят колите като покупки от частни лица, за да избегнат данъци.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...