Jump to content
Dido_VTEC

двигател Vtec 1.5 Z15d6 няма мощност моля помогнете !

Recommended Posts

От два дена имам този автомобил но няма мощност.На празен ход работи перфектно,но като се натовари в движение е много мудна и няма динамика.Видимо колата е много запазена и видимо всичко е като ново.Проверихме изпускателните тръби,и катализатора дали са запушени но те изглеждат като нови и нямат грам отлагания.Сменихме горивния филтър,свещите са видимо добре.Тествахме двигателя сас мигащи кодове не отчете никаква грешка.Наливахме присадка в горивото,но и това не помогна.Имаме съмнения в клапана който задейства другите клапани или в компютъра.Моля помогнете ако можете

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверихме и зацепването.Тя е още с оригиналните ремаци никои нищо не е пипал преди нас.Нормално си загрява.Тя е на 50000,съмняваме се че това е била причината за да я продадът на тези километри!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От два дена имам този автомобил но няма мощност.На празен ход работи перфектно,но като се натовари в движение е много мудна и няма динамика.Видимо колата е много запазена и видимо всичко е като ново.Проверихме изпускателните тръби,и катализатора дали са запушени но те изглеждат като нови и нямат грам отлагания.Сменихме горивния филтър,свещите са видимо добре.Тествахме двигателя сас мигащи кодове не отчете никаква грешка.Наливахме присадка в горивото,но и това не помогна.Имаме съмнения в клапана който задейства другите клапани или в компютъра.Моля помогнете ако можете

здрасти колега-проверета vtec-клапана

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега,виж клапана на витека,има една цедка която може да е запушена и да не можеш да качиш достатъчно налягане.витека иска 4.5 бара на маслото за да работи,иначе компютъра няма да ти отвори клапана.също така провери дали ти работи самият клапан.подай му 12 волта на празен ход и виж какво ще стане.ако всичко е наред трябва да започне да ти глъхне мотора.ако това не помага намери си манометър и го завии на мястото на датчика на клапана за витека,подавай газ(над средни обороти) и виж какво налягане имаш на маслото.общо взето това са начините за проверка.ако не можеш да качиш поне до 5 бара значи работата не е добре.тогава отиваш на лагери,дано не е това.успех и дано съм ти помогнал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за съветите.Днес регулирахме центробката на запалването и нещата се подобриха.Утре ще проверим и клапана на витека и ще ви докладвам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес проверихме отново зацепването на ремъка, може и да е оригиналният защото на него пише Хонда 103RU24 -14400-P2A004-Япония.Клапана на витека работи, свързахме го с подвижна лампа за да проверим дали компа го управлява в двигение под товар . Лампата светваше над 3000 оборота в зависимост от натоваржането.След регулиране предварението на запалването имаше подобрение в динамиката но остана едно заглъхване и предръпване на средни обороти на ДВГ.Ако малко върнеш газта колата поема но доста бавно. Моля да ми препоръ4ате компетентен сервиз в които магат да ми помогнат в отстраняжането на проблема,независимо от местопологението.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

това че ти светва лампата не значи че ти работи втек-а :Dчека светва ли за малко като подадеш контакт преди да запалиш?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да еба форума ти :) като болест е сега петък колата ми наи накрая излиза от бокса и ще ида и аз да го проверя ... ама най-вероятно си внушавам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...