Jump to content
predo

Нов собственик на Honda Civic Vtec Sr 1.6 125! Малко въпроси!

Recommended Posts

Здравейте! Аз съм нов потребител на форума и се надявам да съм попаднал в точната му част!След седмица ще съм собственик на Honda Civic VTEC 1.6 125, година 1997.Дайте съвет към кой сервиз да се насоча за технически преглед, от къде да си купя необходимите начални консумативи на прилични цени (всъщност ако знаете конкретни такива за ангренажен ремък, ролки, масла). Ще слагам и газов инжекцион, но все още незная към кого да се обърна!Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отиди при ОМБРЕ да ти прегледат колата за консумативите съ6то от там 6е ти сложат нова ролка ,ремък,масло и филтър за цена той 6те ти каже. ако се намира6 пред интерпред слиза6 надолу по ули4ката завива6 на дясто и от лявата страна има жълта сграда това е сервиза със сигурност 6те види6 доста хонди паркирани от пред :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а града кой е ? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а града кой е ? :)

София. Благодаря ви за отговорите!Абе нещо се зачитох из форума и видях че е писано за сервизи, но мненията са противоречиви, за Омбре и Бултрако ставаше въпрос. Та за Бултрако мненията накланят към скъпи части и т.н. Засега съм на Омбре о.к.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А нещо за газов инжекцион, към кой специалист да се обърна и кой модел да изисквам!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А нещо за газов инжекцион, към кой специалист да се обърна и кой модел да изисквам!?

Мога да ти препоръчам BRC или VIALLI ама цената е мнооого солена 4000-4300лв иначе печелиш 10%+ мощност

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) Такава цена за първи път чувам! До сега съм срещал цени от 1100 до 1800 лв, кото може би включват български и чуждестранни модели АГУ!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:lol: Такава цена за първи път чувам! До сега съм срещал цени от 1100 до 1800 лв, кото може би включват български и чуждестранни модели АГУ!

Става въпрос за пълен газов инжекцион с директно впръскване, наистина е отвратително скъп.За твоята HONDA става също и съвсем обикновенна газова уредба(стига да си с метални колектори) която струва 400-500парета, и върши абсолютно същата работа като тия от 1100(руска вероятно) и 1800

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А нещо за газов инжекцион, към кой специалист да се обърна и кой модел да изисквам!?

Газ? Пфу...Защо ще кепазиш хубавата кола :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ае пак се почнахме !!! стига бе хора , ще си кепази колата колкото иска ... човека е задал въпрос и иска отговор - помогнете му да я окепази минимално ... т.е. да не я осакати с газовото !!! вмесо да му давате съвети да я кара на бензин и да я плаща цялата по веднъж годишно ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 323f-fan

Е тва е мнение :) При положение че можеш да караш на 1лв/лит и да имаш 95% същата динамика,защо трябва да гушиш шибаната държава и да караш на цена на която кара цяла европа с нейните заплати.Въпроса е във внимателна и прецизна настройка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да и след време един скапан мотор пфу :D хонда на газ ,по добре да одим пеш ;) а то на човека е и витек на всичкото отгоре ,тоест един бъдещ скапан витек ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest georgivanov1

Нека не забравяме,4е колата е VTI 97г.Има доста електроника по нея,ако попадне на някой "4итав майстор"дупе да му е яко.Аз тука мислех да слагам,но се отказах,на Хондата,която мислех да купувам първо,но се отказах(3ма собственици)също D16W7,4овека който я купи и сложи АГУ.Всеки ден ходеше в сервиза на Хонда.Добър пример ... За менПП .Не разубеждавам колегата,просто давам мнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте скоро ще се здобия с сивик 96г но...........искам да и сложа газова уредба,прочетох коментарите ви но в крайна сметка никой не даде точен отговор за тези уредби а моят въпрос е можели да се смен,т колекторните тръби с метелни и по този начин да се сложи обикновенна газово уредба,защото до колкото разбрах пластмасовите колектори со основната пречка за обикновена уредба а предпочитам такава заради по тънката цена благадаря ви предварително :bounce:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...