Jump to content
ivaivalito

малко тъп въпрос

Recommended Posts

Въпросът ми е .По принцип знам какво е В тека и как действа а VTI и V TEC едно и също ли.И друго това TYPE R всички коли лиимат такива бегачки щото виждам вс епо често такива надписи върху БМВ АУДИ ШКОДА и т.н ???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Greenwater

Въпросът ми е .По принцип знам какво е В тека и как действа а VTI и V TEC едно и също ли.И друго това TYPE R всички коли лиимат такива бегачки щото виждам вс епо често такива надписи върху БМВ АУДИ ШКОДА и т.н ???

значи VTI и VTEC е едно и също само че VTI е с 2 разпределителни вала (двувалка) това са двигатели от така наречената Б серия (б16а,б16а1,б16а2 и т.нт.)или с други думи казано големия витек 118kw 160hp ,щото има и малък който е 125 кончетаЕдинствената марка която има надпис оригинално TYPE R е Хонда .Всичко друго е чиста селящина .Просто всички искат да имат Хонда ама не си го признават и най-лесния начин е да си сложат емблема TYPE R :drunk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кликни върху картинката за подробности, но трябва да ти кажа че тази система става напълно ясна чак когато я разглобиш и сглобиш поне веднъж.

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ще се опитам да го обясня по следния начин

Марка Модел Тип

 

Honda Civic VTi

 

Honda Civic Type R

 

и VTi и Type R имат VTEC (Variable Valve Timing and lift Electronic Control) или казано система за регулирането впръскването на горивото само че при VTi е големия VTEC със DOHC (Double overhead camshafts) или два разпределителни вала а малкия е SOHC (Single overhead camshaft) с един разпределителен вал, но само DOHC VTEC 'големия VTEC' е VTi, а 'малкия' SOHC VTEC е ESi ,но в Type R моделите е различно

Honda Civic Type R \ EK9 > DOHC VTEC > 97-00

Honda Civic Type R \ EP3 > DOHC i-VTEC > 01-03

Honda Civic Type R v 2.0 \ EP3 v 2.0 > DOHC i-VTEC > 03-06

Honda Civic Type R \ > DOHV i-VTEC >07-

има само 3 модела който типа им е Type R и те са :

Honda / Acura Integra Type R '95

Honda Civc Type R '97

Honda Accord Type R '98

(подредени са по излизането на първия модел)

относно сички такива надписи Type R това са пълни измислици, виждал съм даже тапцерии за седалки с известния надпис и какво ли още не, но се още тасове не съм виждал на Type R :drunk:

Редактирано от da6kata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

VTi е trim level - ниво на оборудването.VTEC надписа показва че имам някакъв VTEC мотор, а какъв точно, зависи от конкретния година, модел, ниво на оборудване и прочее. Мен са ме оборудвали с мотор B16A2 - двувалов VTEC, съответстваща спирачна система с по-големи дискове, каросерия седан и т.н...:lol:

Редактирано от gin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ето ти малко по-нагледно действоето на системата.

 

Редактирано от Antony

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...