Jump to content
Guest F18 Hornet

Японците

Recommended Posts

Guest F18 Hornet

Вчера случайно хванах некво предаване за Япония....Темата ми не е конкретно за автомобили ,ама в този раздел и е мястото.Та го гледах с отворена уста- остана ми едно изречение в акъла-" Бяхме толкова бедни (става дума след световните войни) ,че никой не искаше да ни колонизира(комунизира ;) -разбирайте го както искате ;) ).Имахме само въглища .....и човешки ресурси. ;) Аз бих добавил ..и риба ;) .Винаги съм си задавал въпроса как такава държава се превърна в най-голямата заплаха за щатската икономика. Страна с непрестанни земетресения и тайфуни??!Без природни ресурси !!!Лесно е да се каже-с дисциплина и работа-ама аз не мога да го проумея!!Спомням си думите на някакъв президент на голяма американска компания-"Ако работим със същата производителност и темпове ще ставаме все по-бедни,а японците-все по-богати-и след време ще започнем да работим за тях!"Също така гледах една класация на 24-те най-големи фирми,произвеждащи металорежещи машини-!ПОЛОВИНАТА БЯХА ЯПОНСКИ-останалите амрикански,немски и една швейцарска........за кво говорим??- държава БЕЗ !залежи на стомана!Тойота-най -богатата автомобилна фирма!!-нямаМерцедес,няма Ферари-има пари да ги купи и двете....Как става това?И не ми слагайте всички дръпнати на едно място-Япония не прилича на никоя друга!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

Луди са тия дръпнатите!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

И аз го хванах това предаване , но не го гледах цялото ;) но за японския народ можем само да се учим от тяхния начин за развитие ;) Вече е друг въпрос,понеже някои ще кажат : " и да искаме не можем да ги стигнем " ; верно няма да успеем по простата причина че в Япония за вложени средства които се съмнявам да се вложат в близките 100-200 години в България , но не е там целта ;) Целта е да * ИСКАМЕ ДА ги стигнем и да * СИ НАПЪВАМЕ гъзовете ;) а не само да си мечтаем ;);););) *- Подчертаване на думите , без умисъл за налагане на мнениято ;)

Редактирано от Tino

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest V-tec

Tия строят квартал за 4-5 години а Сащ за 10 и едвам се оправят за какво говориме просто ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Didko

Също така гледах една класация на 24-те най-големи фирми,произвеждащи металорежещи машини-!ПОЛОВИНАТА БЯХА ЯПОНСКИ-останалите амрикански,немски и една швейцарска........за кво говорим??- държава БЕЗ !залежи на стомана!Тойота-най -богатата автомобилна фирма!!-нямаМерцедес,няма Ферари-има пари да ги купи и двете....Как става това?И не ми слагайте всички дръпнати на едно място-Япония не прилича на никоя друга!

Така си е. Много са напред. Не съм го гледал това предаване, но съм гледал доста други за тази страна и винаги съм оставал доста замислен след всяко едно от тях. Нямат равни никъде!...а това за Тоуота - след някоя друга годинка с хондата, определено ще мигрирам към мечтаната корола ... или ще не и авенсис ;) Абе с 2 думи, видим ли нещо с истински надпис MADE IN JAPAN - ;);););)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest iVo_BMW

Тея Японците са невероятни ;) аз това мога да кажа за тях. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest vtec

така си е .японците са уникална нация.нямат аналогсагласен съм на 100 % с думите на тино.трябва и ние малко да се понапанем та ако не ги стигнем(това е сигурно)поне да си подобрим положението. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest delineator

Гледахте ли "Последния самурай"? Там имаше една мисъл как японеца всеки ден, веднага след като се събуди, започва да се стреми към съвършенство. Аз веднага си представих как японеца се събужда и започва да произвежда Хонди! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest d15b2

мдаа и на мен това ми е любима страна, и винаги е голямо удоволствие да имам нещо което е made in Japan. а иначе за стигането им.... точно ние не мисля че някога ще ги стигнем, но ще е хубаво да можем поне да си позволяваме все повече японски неща ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest petrakiev
;) Смело можем да кажем че сме Японофили ;) и не е само до колата ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Maina 6th gen

мдаа и на мен това ми е любима страна, и винаги е голямо удоволствие да имам нещо което е made in Japan. а иначе за стигането им.... точно ние не мисля че някога ще ги стигнем, но ще е хубаво да можем поне да си позволяваме все повече японски неща ;)

В петък купих 7 климатика (2-ра употреба,ама японски ;) ) ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest mba

японците продължават да живеят според собствените си ценности, въпреки западното влияние (или точно заради него) дисциплина- връзва японецът бяла кърпа с червена точка на главата си, следва вик банзааааааай ... - резултатът е качество и съвършенство и много фенове на япония по света. не знам дали някои е гледал филма ГЪНГ ХО , но в него се показва разликата между япония и другите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mark Antoniy

Разлика.....?Ами на една плочка стъпват 5-6 японеца там, а ние сме 0,5 на плочка???Как няма да са, като куркуренцията е многократно по-голяма. А МЪРЗЕЛА????Има ли по-мързелива нация от американската? пп: Може би ние сме на второ място по МЪРЗЕЛ! :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest d15b2

Има ли по-мързелива нация от американската? пп: Може би ние сме на второ място по МЪРЗЕЛ! :D

но можем да се преборим и за първото място :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest benji_crx

а може би сме ги и изпреварили хамериканците :fun:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest D16A8

Пичове, аз работя с японска техника (ремонтирам я) от 4 години. Също използвам японски (оригинални) инструменти и трябва да ви кажа, че качеството няма аналог- поне от това с което съм имал работа. Велика нация! :fun:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest eDaniel

Който се интересува от Япония може да ми пише :D Аз се интересувам от малък и определено мисля някой ден да посетя тази велика страна. 6-7 клас ходих на един курс по Японски език и култура. :) Имам доста снимки и информация + няколко интересни книжки. А имам и снимки на прилично разголени японски мадами хахаха.Поздрави на всички :)

Редактирано от eDaniel

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Martinez

Скоро гледах по Discovery какво правят със слънчевите батерии (енергия) - тези хора в момента извличат и правят плаки с които събират слънчева енергия от ЦВЕТЯ !!! До такава степен са напред, че вече могат да правят и да слагат слънч. бат. абосолютно навсякъде - покриви, стени, коли и каквото още се сетиш. Направо са невероятни.МОже би сте чували и за града във въздуха който започват да строят...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest d15b2

Скоро гледах по Discovery какво правят със слънчевите батерии (енергия) - тези хора в момента извличат и правят плаки с които събират слънчева енергия от ЦВЕТЯ !!! До такава степен са напред, че вече могат да правят и да слагат слънч. бат. абосолютно навсякъде - покриви, стени, коли и каквото още се сетиш. Направо са невероятни.МОже би сте чували и за града във въздуха който започват да строят...

гледах по дискавъри за този градто просто няма какво да се говори за него..... а иначе и на мен ми е мечта да отида до там да видя на живо как е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Didko

МОже би сте чували и за града във въздуха който започват да строят...

Гледах го това филмче ... Просто останах отново с отворена уста. Значи там проблема за този град щял да е евентуален пожар. Но! Там е единствената пожарна с ... хеликоптер! 1100 л вода, дебит около 10л/сек за 2 минути се празни т.нар. "пожарна кола". Само че после не каца долу и да се пълни, а само да намери някъкъв открит водоем (например басейн) и се пълни от въздуха без да каца (малко по-бавно - около 3 мин и е фул до горе).Не'ам думи :blink::dry: П.С> Ставаше дума за пожарната в Токио, която вече така си функционира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest speedfan

Как няма да сме ги изпреварили че нии сме номер едно.По мързел де.Е...поне в едно нещо да сме първи :dry: Пак да му мислят за те как ще ни стигат :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...