Jump to content
borko

Как да разбера, дали спирачната помпа си е тръгнала

Recommended Posts

От както си взех колата, трудно си спира. Сега съм сменил накладки (беше им време), пристъргах дискове и барабани, смених и спирачна течност - ефекта е никакъв.Педала до половината не оказва влияние, по надолу почва да спира, но примерно да почне да влачи гуми бая трябва да се натисне.Като гледам остава само спирачна помпа ....Има ли начин да разбера че си е отишла ?Казаха ми че втора ръка ако ще взимам трябва да е пресна, демек да не е висела по морги много време ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ръчната регулирана ли е след смяната на накладкитеАко не е , понатегния внимателно и пробваш да не задържат колелетата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Земи си обезвъздуши спирачките. В помпата по принцип може да са се протрили гумичките, аз на времето на сивика имах проблем и като разглобих помпата видях че гумичките са се износили и пробили, комплект гумички беше към 30 лв. ама видех че стават гумички от стария вартбург на тато за 3лв. сложих ги без проблем и карат към пета година :rolleyes::rolleyes: ма това е за сивик трета генерация при тебе незнам как е :rolleyes:Междо другото много зависи и от твърдоста на накладките

Редактирано от uko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз също имах проблем с помпата. По един път на ден при натискане на педала на спирачката, той потъваше до долу без колата въобще да спира, и след това карах без никакви пеоблеми. И така няколко дни. Смених накладки, спирачна течност, обезвъздушавах няколко пъти. Бая се поозорих докато разбера, че са гумичките. Мисълта ми е, че ако е помпата, колата няма да спира въобще или ще спира при мнооого силен натиск. Поне при мен така се получи. Ако симптомите са такива, би трябвало да е помпата. Не се притеснявай, обикновено се повреждат гумичките, а те се сменят. Но задължително преди да купуваш каквото и да е, трябва да обезвъздушиш системата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

borko имам абсолютно същия проблем. Със смяна на помпата нещата не се промениха изобщо. Само, че не съм сменял накладки и може проблема да ми е оттам или от някъде другаде..знам ли .. Но факт е, че е абсолютно същотото..педала на спирачките до половината изобщо се едно не е натиснат. Като сменя накладки ще ви кажа дали е по-добре :rolleyes:

не искам да те притеснявам но при мен педала си е много мек... колата спира добре, но педала е мек.... а е сменено всичко без сервото и спирачните маркучи, така че ако проблема ти е същия като моя няма да се оправиш със спирачки :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Eмо и аз нямаше да се притеснявам ако от началото си беше така. Работата е, че до скоро не беше така...при съвсем леко натискане .. почваше да си спира..сега все едно има свободен ход до половината :rolleyes: аз така или иначе ще прегледам всичко, защотото все пак това са спирачки и искам всичко с тях да ми е наред. За сега съм сменил помпата..ще продължа с накладки и след тва евентуално маркучите..защото тях пък съвсем не съм ги гледал :rolleyes: а също и барабаните не съм гледал и незнам дали от тях може да е това усещане...

Редактирано от at_chuchev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ръчната регулирана ли е след смяната на накладкитеАко не е , понатегния внимателно и пробваш да не задържат колелетата

Ръчната е перфектна, хваща много добре след ремонта.

Колега, аз също имах проблем с помпата. По един път на ден при натискане на педала на спирачката, той потъваше до долу без колата въобще да спира, и след това карах без никакви пеоблеми. И така няколко дни. Смених накладки, спирачна течност, обезвъздушавах няколко пъти. Бая се поозорих докато разбера, че са гумичките. Мисълта ми е, че ако е помпата, колата няма да спира въобще или ще спира при мнооого силен натиск. Поне при мен така се получи. Ако симптомите са такива, би трябвало да е помпата. Не се притеснявай, обикновено се повреждат гумичките, а те се сменят. Но задължително преди да купуваш каквото и да е, трябва да обезвъздушиш системата.

При мен педала след половината е твърд вече, не ми е отказвала спирачката досега, но просто трудно спира. А спирачната система е обезвъздушена, понеже смениха цялата течност.В сервиза ми казаха, че има вероятност да е помпа, но така да тръгна да сменям на вероятност без да съм сигурен ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продължавам да твърдя , че не е добре ръчната ти.Щом си с барабани отзад регулирани ли са и джаджити дето ти държат накладката близо до барабана и след това ръчната.Ако там е хлабаво а ръчната е натегната ще се плучи луфт / малък но достатъчен / между цилиндърчето и накладката .При това положение се проявява твоя проблем .Изпитано на мой гръб. :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...