Jump to content
ivorpetkov

Синдромът "Чукане отзад"

Recommended Posts

От известно време се яви едно тропане отзад някъде.Все едно тропа крика или нещо друго метално в багажника.Да ама имам една позната дето си мислеше, че тропа колелото на детето, а после й казаха, че малко остава да падне задния мост.Та в този ред на мисли мира не ми даваше това. Свалях всичко от багажника - ама наистина всичко - пак тропа.Почти бях готов за сервиза.И вчера повтарям упражнението със разтоварването на джундуриите, но пак тропа, карам по Милин камък нагоре-надолу - тропа ама не мога да разбера къде.Хващам си шофьор той да кара а аз се мятам в багажника - отблизо тропането идваше откъм вратата на багажника. Като я отворих и спря.После случайно видях, че е паднал единия от тампоните на вратата долу в ъгъла и като набутах един импровизиран тампон се реши проблема.Някой да е купувал отнякъде такива тампони случайно да каже?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ох, и аз тропам, по-точно дрънча, ама злокобно дрънча. Някъде отзад и отляво. Махал съм всичко от багажника - не е оттам. Два пъти я вдигат на стендове да се види дали нещо не се е откачило - не е. Сменяни са тампони, всички по задницата. Последното ми предположение е, че е от теглича нещо, там по неговите джаджи нещо да се е откачило.Друго предположение е по задния спойлер, нали знаеш отдолу отляво има една пластмаса, и тя при мен не е закачена с нищо, само си лежи върху спойлера и клапчи. Обаче самото дрънчене е като от метал в метал, а не пластмаса. :rolleyes::rolleyes:

Редактирано от grem

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Ивайло Петков
Отговорено (Редактирано)

Ами аз този пост го пуснах евентуално да помогна на някой колега с подобен проблем, защото знам колко е трудно (и скъпо) понякога да се намери тропането.Отвори си вратата на багажника и ако спре да тропа огледай дали са ти налични всички тампони по вратата на багажника.В Бултрако въпросния тампон е 7 лв, но е с поръчка.Накой знае ли къде другаде може има такъв тампон?

Редактирано от Ивайло Петков

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Hondichka d14a2

И на ме ми тропа колата някъде отзад от дясната страна и то само като мина по неравност. Тропането е подобно на тропане на ламаринени кутии :drunk:. Но след далго умуване и натягане на жилата на ръчната и тем подобни дребни работи (вкл. смяна на гърнето) стигнах до извода че има една гадна ръждива ламарина зад спирачния апарат , кочто е с един скъсан болт и мисля че тя дрънчи , но няма кой да я свали за да разбера дали е от нея.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Майната

Синдромът "Чукане отзад" ;):drunk: странно словосъчетание ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Синдромът "Чукане отзад" :unsure::) странно словосъчетание ;)

:D хаха, абе и на мен ми дойде подобна забележка одеве, ама викам айде да не пълня с оффф, а днеска също един колега ми сподели за тема "чук чук" или нещо подбно във форума на хонда, но след малък коментар стана ясно че всъщност става въпрос за тази... както и да е, Ивайло, колега много интересно виждане за синдрома! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Игра на думи. :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен майстора ,помисли и за вида ,марката задни(прословутите големи "кухи" тампони).

За тези на Матьо Шиков от Пловдив не съм чул нищо лошо ,а само доволни клиенти основно от съотношението цена качество!,но ще видим след 2,3 години експлоатация и показатели като стабилност на колата.

Искам да спомена мнение само:

Хонда не са ги направили случайно "кухи"-бъдете сигурни че има замисъл.

Ами много ясно че колата ще е по добре с каквито и да е тампони(алтернативни) в сравнение с оригиналните на над 10 години и хиляди километри и безброй дупки-това е повече от ясно,но идеята е че слагате оригинални и до края на живота на колата ги забравяте или поне още 10 години :cool: .

Иначе кой ще гарантира ,че алтернативните решения от Китай ,Тайван и България ще изкарат повече от 1,2 години.

Аз бих инвестирал в оригиналните ако смятам да си карам колата поече от 2 години.Не искам компромиси със стабилност и возия.Не са чак непосилна цифра-май са около 130лв двата.

Поговорката говори сама по себе си: Не съм достатъчно богат за да си купувам евтини неща(еднодневки) .Sorry за off topica.

 

Всеки сам да си преценя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същото гадно тропане се случва и на мен, почнах от начало , багажник , крик , рез. гума , тампони разни, в Бултрако казаха накладките тропат няма страшно, при повечето било така , монтажен луфт. Чак преди седмица излезе наяве всичко, като свалих задните гуми, изпуснал амортесьор :thumbs1: , срамна работа :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BatVill

Не можах да се стърпя да не се изакам в темичката,ама синдромът "Чукане отзад" ме разби :thumbs1: Иначе и на мен ми отне време да разбера кой я чука моята колица отзад, и се оказа кората на багажника :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен си чукаше скъсан заден ляв носещ тампон :blink: другите тропаници лесно се разпознават ... с лежане в багажника както е дал за пример колегата :dry::ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...