Jump to content
Guest Magnum

D16a8 Vs D16a9

Recommended Posts

Guest Magnum

Каква е разликата между D16A8 и D16A9?Това, което излиза от книгите, е 8 коня в полза на а9, 3 нютон-метра.А8 е със катализатор, и съответно ламбда сонда, canister и други подобни 'екологии'.Но пък А8 има по-висока компресия, 9.5:1 срещу 9.1:1 на А9. Всъщност това е степен на сгъстяване, компресията я водят еднаква, 13.5 атм.Не знам дали имат разлика в разпределителните валове, фази, главата като цяло дали е същата, някой знае ли? Според мен не би трябвало да има, иначе ще се различават по показатели в оборотите, ще се премести макс. въртящ момент и макс.мощност на други обороти.Интересно ми е, ако се махне катализатора на А8 дали ще се наваксат тези 8 коня? Все пак А8цата има и по-висока степен на сгъстяване, така че би трябвало да дава дори по-добри показатели от А9.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest gkb

ами а9 е с 98 бензина8 с 95 това знам аз :ppp

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MIYAMOTO

Така от каде да започна... това което знам ще ти кажа без да претендирам за достоверност.Значи и да махнеш катализатора на А8 все си е тая понеже той е с ламбда сонда а А9 няма такава.При А9 анализа се прави от друг датчик на база постъпващ въздух в смокателния колектор(това съм чувал аз)двата двигателя са абсолютно еднакви(колянов вал,глава и т.н.т)Разликата в конете идва от различното газо разпределение.А тва за въртящият момент което аз знам и съм прочел е че и на двата е 140(за спавка на V-TEC-a е 144)Е тва е което аз знам.Ще се радвам ако съм ти помогнал. :pppп.п: разликата в конете е 13 а не 8. А8 е 124, а А9 е 137 коня.

Редактирано от MIYAMOTO

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

разликата в конете е 13 а не 8. А8 е 124, а А9 е 137 коня.

D16A8 - 122hp (90kW)

D16A9 - 130 - 131hp (96kW)

D16Z5 - 124hp (92kW)

 

Това пък знам Аз :ppp

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

Попринцип от по-високата степен на сгъстяване се покачва въртящия момент в ниските обороти. Иначе предполагам и 2-та ще са горе долу на едно и също ниво...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest D16A8

Добре де, това значи ли, че ако аз съм с D16A8 и си сменя компютъра и си сложа дебитомер, колата ми ще стане 130 коня? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stass

Добре де, това значи ли, че ако аз съм с D16A8 и си сменя компютъра и си сложа дебитомер, колата ми ще стане 130 коня? :)

на мен пък ми е чудно, след като колата ми е с дебитомер, това означава ли че няма ламбда сонда и ако си увелича дебита на входящиа въздух( спортен филтър примерно) , ще постъпва ли и повече гориво, респективно ще ми се вдигне ли мошността на мотора ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

Добре де, това значи ли, че ако аз съм с D16A8 и си сменя компютъра и си сложа дебитомер, колата ми ще стане 130 коня? ;)

Не знам да има хондов мотор с дебитомер?!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

Добре де, това значи ли, че ако аз съм с D16A8 и си сменя компютъра и си сложа дебитомер, колата ми ще стане 130 коня? ;)

на мен пък ми е чудно, след като колата ми е с дебитомер, това означава ли че няма ламбда сонда и ако си увелича дебита на входящиа въздух( спортен филтър примерно) , ще постъпва ли и повече гориво, респективно ще ми се вдигне ли мошността на мотора ?
Еми попринцип в твоя случай филтъра въврви комплект с дебиомер. Иначе след инсталацията на спортен филтър май ще трява да се побазика фабричния...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...