Jump to content

Recommended Posts

Привет на всички, искам да попитам за един проблем, който моят майстор не успя да разреши. Става въпрос за Хонда сивик 1.7 CDTI/2002 година, хечбек. Двигателят е на Исузу. Има едно страхотно дразнещо тропане отпред и не можахме да го хванем откъде е. Не от шумовете като при каре, не мога да кажа дали е на метал или някакъв друг звук. Прави го осезаемо на неравности и най- вече на павета- все едно си в каруца. Гледаха я като сменяха ремъци и филтри, свалиха колелата, нищо. Правих тестове за амортесьори - чудесни са. Не са спирачките.Някой има ли идея какъв може да е проблема и ако имате препоръка за майстор - кажете ще съм Ви благодарен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

напиши от кой град си и ще те опътим за майстор :bg:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest lordross

виж биалетките. при мен това беше тропането

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest titooo111

Може би наистина трябва да го посетя "Омбре", след като има такава слава.Някой от вас да е със същата кола- имате ли отзиви?Питам, защото я взех на доверие и ми излезе сравнително изгодно, но не познавам японските коли, особено пък сивик. Преди карах 2ка голф GTI и сега с новата сме в процес на харесване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На фиестата имах такъв звук ;) .... притегнаха изходящата генерация, закрепиха по-стабилно казанчето за течност на чистачките, и накрая се отчупи паренце от полуоригиналния подкалник което опираше в пружината. Всеки прави едно голямо нищо и гепи 10лв. :bg: Иначе просто хвърлям идеи, не искам да сравнявам хонделките с фиеста :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виж биалетките. при мен това беше тропането

То и аз имам подобно тропане и то само при неравности и дупки. Баща ми предположи, че проблема е точно такъв. Искам да попитам обаче (понеже ми е интересно, а пък не съм наясно с повечето агрегати и части по колата) какво е "биалетка", къде точно седи и за какво служи? Благодаря за информацията предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

виж биалетките. при мен това беше тропането

То и аз имам подобно тропане и то само при неравности и дупки. Баща ми предположи, че проблема е точно такъв. Искам да попитам обаче (понеже ми е интересно, а пък не съм наясно с повечето агрегати и части по колата) какво е "биалетка", къде точно седи и за какво служи? Благодаря за информацията предварително!
Това са щангите които свързват стабилизиращата щанга с носачите. ;)Цялата тази система държи автомобила стабилен в завоите например, когато правишдесен завой лявата предна гума се прибира нагоре в калника а системата от щанги дърпа нагоре и дясната гума и така автомобилът остава стабилен и не се накланя много на една страна. Редактирано от Nikolcho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Greenwater

мой имаш проблем с рейката и толкоз.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Hodih pak na maistor i se okaza 4e problema ne e v 6tangite, nito ot bialetkata nito ot reikata, okazaq se 4e sa vtulkite na spira4nia mehanizam. Kato se ratropa na pavetata leko obrah sas spira4kata i nastana t6ina!Blagodaria vse pak na vsi4ki , koito se otzovahte s predpolojenia!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и про мен има тропане по неравности , леко но супер дразнещо . При мен се оказаха разбити съпорти на спирачните апарати . Просто се клатят спирачните апарати и тропат . Можеш да ги чуеш като ритнеш по силно гумата . Ако тропат си със същия проблем .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...