Jump to content
Guest Ceko

Боядисване

Recommended Posts

Guest Ceko

Здравейте, имам въпросче :angry: Капака, калниците и бронята ми имат разни драскотини и по-големи дупчици от камъчета. Ходих при един бояджия и го разпитах относно боядисването.За пребоядисване на цялата кола ще трябват към 800-900лв. Обаче той ми обясни, че може да се боядиса само предницата за към 400лв. Тъй като колата е 12 годишна, предполагам че боята си е променила цвета. Въпросът ми е: възможно ли е да се нагоди точно същия цвят като на задната част от колата? Цветът го пише до вратата - R81. Бояджията твърди, че няма проблем. Обаче аз не съм много убеден... Някакви мнения? Благодаря :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Maina 6th gen

по принцип цвета ще се докара, но старата все-пак е захабена,няма блясък,понадраскана.... едва ли ще я пастираш до ново :angry: но ти си знаеш как е най-добре :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

Цеко точно преди 2 седмици едни наши майстори боядисаха нашата сивик 5г като твоята за 650 лв с матеряла и работата , ако искаш ще питам за въпроса ти и ще ти кажа :( Само че говоря за Пловдив , в София при всички положения ще ти вземат повече :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Didko

Намираш майстори със спектромер - този уред измерва дължината на вълната (светлинната) и ти казват абсолютно точно какъв ти е цвета в момента. Все пак мисля, че ако си намериш оригинален цвят - няма да е голяма разликата. :angry: Друг трик който правят е, да ти боядисат само предната част, а да ти лакират цялата кола. Лака не е скъп, само трябва да навиеш майстора си :D Успех! :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Maina 6th gen

точно преди 1 седмица за дайхатсуто платих за ПЕРФЕКТНО изкърпване,боядисване с боя,материали всичко - 520лв :angry: в цената влезна и пълно чистене и миене :( в момента е ЧИСТО НОВО!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest d15b2

на мен ми искат кум 1000 обаче моята е цялата бита от градушка, и има лек удар отзад и отпред.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

точно преди 1 седмица за дайхатсуто платих за ПЕРФЕКТНО изкърпване,боядисване с боя,материали всичко - 520лв :angry: в цената влезна и пълно чистене и миене :( в момента е ЧИСТО НОВО!!!

Тука в София за кви цени говорим не е истина. Аз искам да я права мойта цялата ама са големи мурдари под 1000лева забрави... Където са я пипнали е избила ръжда... Редактирано от PARADOX_sf

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Ceko

Благодаря на всички. За цялостно пребоядисване към 900-950лв трябват, пък толкова нямам сега.Относно само предницата - майстора, както каза и Didko, каза че ще лакира цялата кола и няма да се личи. Не знам дали има спектрометър, той сигурно си знае. А има ли смисъл първо да пробвам да я пастирам? Ще се позаличат ли тия следи от камъчета? Ще кача снимки по-късно да си кажете мнението.П.С. от Варна съм :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

Хора казвайте ми,не ми е проблем да питам и за вашите коли , Vaso, Омбре и Буги видяха как е боядисана и как изглежда нашата сивик 5г,но не е металик .За металик сигурно ще е повечко... :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Didko

Благодаря на всички. За цялостно пребоядисване към 900-950лв трябват, пък толкова нямам сега.Относно само предницата - майстора, както каза и Didko, каза че ще лакира цялата кола и няма да се личи. Не знам дали има спектрометър, той сигурно си знае. А има ли смисъл първо да пробвам да я пастирам? Ще се позаличат ли тия следи от камъчета? Ще кача снимки по-късно да си кажете мнението.П.С. от Варна съм :)

хехе питай патило :( като цяло няма смисъл да я пастирваш и после да я лакирваш. По-добър гланц от ново лакирване няма как да получиш, пък ако щеш и с език я оближи цялата :angry::D Хайде като я барнат я щракни да я видим ама внимавай да не се отразява много слънцето в нея и да неможе да се види нищо :D:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...