Jump to content
CHOPI

От B16a1 на B16a2/3 КАК?

Recommended Posts

Здравейте,Имам следното питане. Възможно ли е двигателя B16A1 със следните характеристики (1595cc 150hp) да се направи с характеристиките на B16A2/3 (1595cc 160hp). ?До колкото съм чувал се сменяло нещо си на двигатела и ставал досущ като B16A2/3.Някой по светнат ако има идея как става и какво точно трябва да се смени да каже.Говориме за оригиналния варянт на 2та двигатела просто от B16A1 който е 150 коня да стане като B16A2/3 който е 160 коня. Нямам предвид аftermarket parts.Мерси предварително.А и още нещо. Има ли варянт V-TEC режима да се включва от по ниски обороти, а не както забелязвам от 5500 rpm.?Благодаря предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По първия въпрос нямам представа. За Vtec-а ... можеш ако искаш и с постоянно включен да си караш :D. Solenoid-а при подаване на напрежение цъка и си вече на "голямото" зъбче на вала :D .Ако искаш все пак някаква малка корекция може чрез препрограмиране на ЕЦУ-то. Но доколкото имам информация /не е от опит и не гарантирам колко е достоверна/ няма голям ефект от каране на втек в ниски обороти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно. Мерси все пак.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest V-tec

Ако не е тайна за какво искаш да приравниш тази разлика от 10к.с между 2-та двигателя?Лично аз не ти препоръчвам в-тека да ти е на примерно на 3-4х.об. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

3-4 е лоша идея разбира се, но около 5к мисля ще е перфектно.това мога да ти го направя срещу скромна сума и май мога да ти намеря и читав чип.За съжаление обаче не знам каква е разликата А1->А2.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...