Jump to content
Guest stanislav_stz

Въпрос за Honda Civic

Recommended Posts

Guest stanislav_stz
Публикувано (Редактирано)

От тук разбрах, че колата ми може да не е 105 коня, а 86. Записана е 65kw, но старият и собственик ми каза че е направил така, за да минава с по-нисък данък. Каза ми че е 105 коня, по принцип с него се имаме, не би ме излъгал... уж ;) . Та, има ли начин да разбера колко коня е двигателя ми. На скоро разбрах че е Rover-ски. То и тук като си чатна номера в този Vin decoder, изписва ми:

 

Публикувано изображение

 

Колеги, има ли начин да разбера най-накрая точните параметри на този тъп английски двигател :unsure:

 

Забравих да поясня, че е TDI, но не било интеркулер, няма такъв....

Редактирано от stanislav_stz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз като гледам има 2 TDI мотора на хонда сивик:1. 20T2N - 62 kW/84 коня2. 20Т2R- 77 kW/105 конятвоя щом няма интеркулер, по вероятно да е "1", но най-сигурно провери номера на мотора- дали е 2N или 2R. Трябва да е набит на блока на двигателя отпред, някъде между 2 и 3-ти цилиндър. Поне така го дават в Аутодатата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, благодаря. Утре ще го погледна като е светло.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, най-лесно ще е да погледнеш дали има интеркулер,намира се като застанеш пред колата в дясно от радиатора, монтиран е вертикално и си е баш радиатор,но питата му е по-едра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма интеркулер. Значи си е 86 коня. Ами малко кофти, но каквото такова.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма интеркулер. Значи си е 86 коня. Ами малко кофти, но каквото такова.

Кофти...що да е кофти. Като включи турбото тегли ли колата - тегли. Като изпреварваш, лесно ли се изтегля - лесно. Данъка малък ли ти е - малък е !!! Е Къде е кофтито :starwars:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май си прав :starwars: Не, аз съм доволен от колата, но нали знаеш че като сключиш с някой някаква сделка и после като разбереш че не е точно така, бе нещо те човърка. Инак HONDA RRUULLEEZZ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май си прав :) Не, аз съм доволен от колата, но нали знаеш че като сключиш с някой някаква сделка и после като разбереш че не е точно така, бе нещо те човърка. Инак HONDA RRUULLEEZZ

Ми може и той толкова дае знаел човека...Иначе както писа колегата по-горе - какво му е кофти, всичко ти е наред :) И не забравяйте че конските сили са фактор, който влияе на максималната скорост, не на нещо друго. Реално мощността на мен ми трябва при изпреварване, не при паралелни гонки с 200++++, така че за мен е важен максималния въртящ момент, провери съответно на двата двигателя какъв е. Междудругото, гледам сега са се навъдили разни дизели 1.4-1.6, по 90-110 коня, ама като ги сравниш примерно по макс. върт. момент с 2.0 изостават яко....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха, благодаря за информацията. Още не съм погледнал за този номер, сега мисля че ще ми остане време да се позанимавам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...