Jump to content
Guest Demon

Японски и Английски Хонди

Recommended Posts

Guest Demon

Здравейте,аз не съм крил, че определено съм фен на японските модели на хонда и ги предпочитам пред английските. Но се безпокоя, че все по-рядко вече виждам обяви на японското изпълнение на този модел. Пазарът е залят от английски сивици и не мога да разбера защо? Чудя се ако след някоя друга година реша да си поднова Сивика с по-нов, с колко ли зор ще си открия японски модел ;) Някой има ли идея защо се получава така? :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Maina 6th gen

ами първо японските са с мито,а английските без (само ддс се плаща за тях) и от това са по-поносими за внасяне, второ- малко собственици на японски са готови да се разделят с тях (аз лично отказвам второ предложение за 10к лева,ако щете за луд ме смятайте,но НЕ СИ ДАВАМ ХОНДЕТО!!!) :cool:;);) напротив,пуснал съм обява за гранадата и ако я продам,купувам още една хонда ;);)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

Аз честно да ти кажа като си купувах мойта и видех обява с английска хонда и направо прескачах. Просто хич не ме кефят тези коли, дори имам чуството, че не са хонди :cool: Явно и аз мисля като теб, а в бъдеще живот и здраве ако няма тук японска, ако трябва ще си я внеса от ван и пак ще карам каквото искам ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Bvlgaro

Добре де а като са английски по-лощи ли са?В смисъл аз не разбирам нищо от Сивик но много искам да скоча в един :lol: А каква е разликата освен големия + че са без мито английските?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

Разликата която забелязвам аз е основно в дизайнът!Но за мен това не е малка разлика. Освен това имам чуството, че са по-тежки и не са толкова бързи като японските. Но като купе от вътре май са по-пипнати. Значи мнението ми е на страничен наблюдател. Не е лошо да се добавят технически данни за два модела с еднакви двигатели от една и съща генерация за сравнение, защото в противен случай думите ми остават мое предположение неподлатено с факти, което може да се сложи под съмнение :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest kizisoft

А дали няма да паднат митата като влезем в европеиският съюз, че да може да си взимаме японски хонди на по - нормални цени? :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Daisy

А дали няма да паднат митата като влезем в европеиският съюз, че да може да си взимаме японски хонди на по - нормални цени? :lol:

:lol: Че какво общо има Япония с Европейския съюз? Естествено че няма да паднат импортните мита! Точно обратното - вдигат ги заради повсеместната им техническа и технологична инвазия. Нали затова японците все повече изнасят производствата си в Европа и САЩ!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest kizisoft

А дали няма да паднат митата като влезем в европеиският съюз, че да може да си взимаме японски хонди на по - нормални цени? :lol:

:lol: Че какво общо има Япония с Европейския съюз? Естествено че няма да паднат импортните мита! Точно обратното - вдигат ги заради повсеместната им техническа и технологична инвазия. Нали затова японците все повече изнасят производствата си в Европа и САЩ!
Съжалявам, май не се изразих правилно. Имам предвид че ние купуваме коли втора ръка /че даже и трета - четварта :P / от западна европа. А след като влезем в "Европата" и ние ще сме част от европеиският пазар. Та имам предвид, сега ако един австриец купи на старо яопнската колата на някой германец то той не плаща мито както ние сега /тук не съм сигурен поправете ме ако греша :lol: /. Предполагам че и ние българите ще сме в същото положение след няколко години и ще можем да купуваме таралясниците на германците на малко по нормални цени.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Martinez

Добре, един малко :lol: въпрос:В един сайт с обяви как се различава коя е японска хонда и коя е английска ако не можеш да видиш номер на двигател, шаси?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

В един сайт с обяви как се различава коя е японска хонда и коя е английска ако не можеш да видиш номер на двигател, шаси?

Всичко е става с "назубряне", запомняне на информация. АКО ти трябва въобще де, според Мен не е нужно.... :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Martinez

В един сайт с обяви как се различава коя е японска хонда и коя е английска ако не можеш да видиш номер на двигател, шаси?

Всичко е става с "назубряне", запомняне на информация. АКО ти трябва въобще де, според Мен не е нужно.... :lol:
Мерси АДХ :P Тогава като си харесам нещо ( и имам парите разбира се ;) ), ще те питам - както досега де :lol::lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest delineator

Аз доколкото знам Сивик хечбека с 5 врати се прави там от 1994. В момента произвеждат и Сивик 7 ген. с 3 врати, също и CR-V. На VINa на 11 позиция е означено къде е правена. U е за завода в Англия.(ADH да ме поправи ако греша)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

Аз доколкото знам Сивик хечбека с 5 врати се прави там от 1994. В момента произвеждат и Сивик 7 ген. с 3 врати, също и CR-V. На VINa на 11 позиция е означено къде е правена. U е за завода в Англия.

(ADH да ме поправи ако греша)

Да, така е.

 

То дори, само от първите ТРИ символа сe познава дали е произведена в Англия (в случая, за да е Англииска, VIN-а трябва да започва с SHH)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...