Jump to content

Recommended Posts

Здрасти на всички Хонда маняци :) Купих си ново возило моята мечта е збъдната :) Хонда :) Та въпросчето ми е свързано с свещи не съм много в нещата затова се обръщам към вас тези които има понятие в областта ;) Ако си вземе свещи японски ли нз четох една тема ама не мога да я намеря ;) че добре влиаят тези свещици нещо повече да ми кажете от каде да си намеря на каква цена са марка и т.н мерси на всички и :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от това което съм прочелNGK - made in Japan (това е важно, понеже има и made in France). Мисля, че около 55-60лв се връзват четирите.Моля поправете ме ако греша.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лекинко си надул цифрата ! Rust до скоро продаваше к-ти за 30 кинта ! А иначе Denso е заместител и струва 20 кинта к-та !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз залагам на DENSO.Има ги на авточасти КОСЕР.NGK сашто но имат много менте.това е от мене

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А да питам..........има ли няква промяна след като се сменят свещите или :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest manniakk

има, ако старите са били заминали...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако всещите са BOSCH има ли проблем ? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако ше зимаш бош по добре земи шампионки. Тех ги дават в аутодата. мога и модел да ти дам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз в момента съм с BOSCH утре ще видя модела да ми кажете дали стават или да ги сменям. Нищо, че ми ги сложиха преди 1 седмица :) .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е колата ти нали работи, ако нема проблеми какво ще сменяш...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е колата ти нали работи, ако нема проблеми какво ще сменяш...

Щом пита значи има някаква грижа... да не говорим че в града карането с кофти свещи вдига разхода бая :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свещите имат голямо значение!!!След смяната на шампиона с нжк веднага се забеляза разлика особенно при загрял мотор!! :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич , вземай едни Denso и т'ва е. NGK japan трудно се намират нещо , иначе бях пуснал тука малко да оборудвам който се докопа, но свършиха бързо. Колегата TRERAME успя да вземе комплект и се радвам ,че е усетил разлика :unsure:. За жалост скоро няма да имам пак , затова те съветвам да си купиш алтернативата - Denso !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Rust пич ти кога горе доло ще имащ такива :P А денсо те японски ли са :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Road®aceR

А денсо те японски ли са :blink:

100% :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи модел, двигател, година да видя - имам едни NGK Иридиеви

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest nikicar

Предлагам целия асортимент както на DENSO така и на DENSO IRIDIUM POWER . Ефекта от DENSO IRIDIUM POWER е добра работа на мотора, издържат на силни натоварвания, прави 2500 градуса температура на искрата и по принцип намалява разхода с половин литър на 100 километра.А за сравнение платинените свещи правят по малко от 2000градуса температура на искрата.Ако ви интерисуват цени , пишете ми . http://www.adventurecar.com/tuning..bl.php

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами моята е Сивик Седан двигателя е Д16З9 93г

Такъв двигател не намирам в каталога но мисля че стават за теб. Свещите са NGK BKR6EIX-11, Made in Japan.Мога да ти ги дам за 75 лв. 4те.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

За нашите коли свещите са DENSO I NGK нооо made in japan!Другото е компромис!BOSCH са пълни боклуци.Заявявам го най отговорно.Мой познат му падна електрод на чисто нова свещ и му прецака колата MERCEDES E 300benzin и от 6 цилиндъра два му даваха проблеми от този странен дефект на свещ BOSCH.В Щатите приятел си слага BOSCH и колата започва да му гори 16-18 на сто -toyota 2.0.Сменил си ги с NGK и всичко се оправило!Който ги слага си преценя ,но според мен тази марка е в сериозни затруднения относно качеството !За ремъците БОШ нещата са още по катастрофални !!!

Редактирано от vtec

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Rust
Отговорено (Редактирано)

Аз чувам напоследък ,че Bosch били пооправили контрола на качеството . Но име доста по-трудно се гради отколкото руши ...... та ще има да си почакат докато пак се върне доверието в тях. Иначе преди бая години преди Китай да завземе производството , Бош си бяха желязна фирма.

Редактирано от Rust

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

А денсо те японски ли са ;)

100% ;)

 

Колега от каде си така сигурен (не че твърдя обратното).

Nippondenso, която промени своето име през Октомври 1996 на DENSO Corporation, е основана през 1949 и в момента е един от водещите световни производители на автомобилни компоненти.

 

Причината за промяната на името е факта, че предишното наименование Nippondenso (което в превод означава японски електронни части) вече не покрива дейността на компанията, тъй като тя оперира в Европа, Америка и Азия, предлагайки високо качествени части за европейски и американски автомобили.

 

С 67 производствени мощности в 22 страни DENSO произвежда широка гама високо качествени продукти за автомобилната индустрия, и е един от най-големите доставчици на части за първично вграждане за леки автомобили и мотоциклети.

 

Линк: http://www.kosser.net/Products/Denso.php

 

Чуда се как разбра , че тези свещи са 100% Японски.Само не ми казвай по надписа Made in Japan.Все си мисля , че ще им е доста по-голяма печалбата ако доставят свещи за България от някой техен завод в Европа.Неказвам , че няма 100% японски Денсо в България но едва ли всички са такива.Не се заяждам просто искам да разбера каква е работата :wub: .Чао

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истината е ,че няма гаранция дали не са "мадагаскарски"...но следвайки пътя на логиката...че "Косер" се явява нещо като официален дистрибутор на Дензо за БГ...ако са правени в някой европейски завод може би щеше да си пише на тях ...както Френското НЖК ! + това мотора ми не е работил по равномерно досега...нито пък е палил от раз/карбуратор/...а предните ми свещи бяха НЖК/пишеше Япония на тях/.Така ,че и в Нова Гвинея да са "дялкани"....работят перфектно ! По-скоро моята идея беше да отбележа ,че Дензо от Косер върши перфектна работа на цена от 4,80 лв. бройката ! Та в тая връзка на мисли .... ти как преценяваш качеството на даден продукт ??!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истината е ,че няма гаранция дали не са "мадагаскарски"...но следвайки пътя на логиката...че "Косер" се явява нещо като официален дистрибутор на Дензо за БГ...ако са правени в някой европейски завод може би щеше да си пише на тях ...както Френското НЖК ! + това мотора ми не е работил по равномерно досега...нито пък е палил от раз/карбуратор/...а предните ми свещи бяха НЖК/пишеше Япония на тях/.Така ,че и в Нова Гвинея да са "дялкани"....работят перфектно ! По-скоро моята идея беше да отбележа ,че Дензо от Косер върши перфектна работа на цена от 4,80 лв. бройката ! Та в тая връзка на мисли .... ти как преценяваш качеството на даден продукт ??!!

Забрави да кажеш , че разхода ти е паднал с два литра.А за качеството кво да ти кажа , незначи че ти като си попаднал на боклук всички са такива иначе в българия рядко може да си сигорен , че нещо е оригинално.На теб един надпис ли ти е достатъче да си сигорен за произхода на една стока.И пак да отбележа неказва че Денсо в косер са менте просто се очудих ти как гарантира 100% че са Японски.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе пич ... къв ти е проблема...Ок...кво значение има дали въпросното Дензо е японско или африканско при положение ,че върши отлична работа ! Ако трябва да задълбаваме ,човека попита Дензо като марка какви свещи са ?? и какъв е верният отговор ... да съм споменавал нещо за Косер....да не би да си с Бош и да се дразниш от моето мнение относно "немските пръчки" ... :) Няма смисъл да ми отговаряш на мен...ако имаш някво по-полезно инфо относно качествени свещи в БГ ...сподели го с колегите !!

Още горе написах , че не се заяждам просто исках да разбера дали наистина в косер са японски.Иначе съм с NGK.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз замених чисто нови Дензо ( на 8000 км ) със НЖК иридиум които любезно ми ги осигури BAlexandrov и съм впечатлен от работата на двигателя, може и на мен така д ами се струва но доста повече почна да върви а и разхода от засичането ми преди и след това беше намален не с 0.5 ами с 3 литра. Не че това ще е 100% от свещите де има и други фактори като шофиране и прочие но наистина се усеща разлика :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колеги не се хапете така ,отмиваме темата. :)

Наистина в България има ужасно много пунти особенно на световни марки,гаранция няма в нашата мила родина даже фалшивите неща са доста повече от свестните(оригинални)-интересно понятие след като големите имат заводи навсякаде!!! , но темата беше призводител като ИМЕ ,а не дали ще попаднем на ментаци и някой ще ни нареди че уж са оригинални. :)

Повтарям DENSO I NGK са фирмите от които бих купил и ползвам свещи ,а и не само свещи.Разбира се ще си отварям очите до колкото мога за това дали са деиствително това което пише :)

BOSCH както и MERCEDES са бом бок и разчитат на името си ,да правят печалби от него и толкова-в сервизите е пълно с мерцедеси и други скъпи марки,които са на смешни километри перфектно поддържани и със смешни и странни повреди-факт! бяха имена ,но бяха!

Описах ви два конкретни случая на мои приятели специално за BOSCH купени от представителства на фирмата(трудно да са фалшиви)-да били са фирма на ниво,нооо ПРЕДИ! :)

Моите свещи са ми доставени от приятел от Щатите ,така че се съмнявам от там да са дошли и да пише MADE IN JAPAN в опаковка на ХОНДА и да са правени в Европа :):);) тоест:)Франция ,Турция и хилядите пунтясали цехчета които ни ебават колите с гадни консумативи)

Но извън темата фалшификати тук, колегата Road racer е прав: щом вършат работа по предназначение,цената прилична,качеството добро,ако ще да са правени и в Гвинея-качеството си е определящо.

 

P.S. Дааа ,сега се сетих че братовчед ми скъса ангренажен ремък на BOSCH-може да е случайно но е факт.

Всеки да си преценя и си отваряйте очите :)

Редактирано от vtec

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не спорете по баркода се разбира веднага !!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest nikicar

Сега ако посочиш линк където може да прочетем кой баркод на коя държава отговаря ще е добре ???Хем да погледна свещите DENSO , DENSO IRIDIUM POWER , DENSO IRIDIUM RACING и т.н. които аз предлагам с какъв баркод са.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

А на свещите, които аз имах - това: 087295137642NGK SPARK PLUG CO., LTD.GLN: 0087295000007Address: Contact details:14-18 Takatsuji-choNagoya 467-91,Japan

Редактирано от BAlexandrov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BAlexandrov това същите такива свещи каквито взех от теб ли са?Че няма как да ги проверя изхвърлих опаковките

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest vartan

А на свещите, които аз имах - това: 087295137642NGK SPARK PLUG CO., LTD.GLN: 0087295000007Address: Contact details:14-18 Takatsuji-choNagoya 467-91,Japan

А колко ги даваш комплекта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest vartan

Нема вече :offtopic:

Просто информативно питах.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...