Jump to content
FentazI

Проблем с превъртял болт на главата в блока

Recommended Posts

Здр -те колеги имам следния проблем . Карам хонда сивик 95 г. англичанка D16Y3 първо взе да изхвърля антифриз през разширителното казанче смених капачката на радиатора и ми гръмна единия маркуч . Казах си вероятно има проблем с гарнитурата на главата и реших да я сваля и изненада. Взех да развивам болтовете на главата и опаааа изненада единият от средните болтове не е затегнат реших да пробвам да го натегна но установих че само се върти без да затяга . Когато го извадих видях че на болта му няма нищо а е изсипана резбата в блока . И за капак на това свеща на първи цилиндър е със същата диагноза и не само на четвърти цилиндър единия болт на петата на разпределителния вал е в почти същото състояние . Някакви идеи кое от всичкото и как да му реша проблема. До последно колата си вървеше повече от перфектно мерихме я с реактив за изгорели газове в охладителната течност казаха не е гарнитура но на студена и топла кола си бълбукаше леко в радиатора и това ме наведе на мисълта че ма проблем а те се оказаха не един ами няколко. Благодарен ще съм за идеи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой умник е направил голяма глупост сложил е 8 болта каквито трябва с резба 10 по 1,25 а другите 2 са 10 по 1,50 и е пре,,,л две разби на блока на които навих пружинки и възстанових на нормалния размер,

IMG_20190718_202749.jpg

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здр-те отново оправих единия с пружинка а другия направих с шпилка. Всичко беше перфектно точно 200 километра докато не взеха да си правят комшолук 1  2  и  3 цилиндър . Разглобих я на ново всичко си беше стегнато както си трябваше ни се оказа че и блока е бил крив и сега сме на тема шлайфане на блок и естествено и глава днес съм ги направил на съставни части и утре заминават при шлайфистите. Мисля така и така е отворен да му сменя едни сегменти , основни и биелни лагери .

Редактирано от FentazI
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново блока е готов кривината беше 0.11 шлайфиста каза че няма как на метална гарнитура да не събере цилиндри каза че ако е била кингиритена е можело и да изкара още малко но пак е щяло да стане така.

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...