Jump to content
HristoKaz

Помощ при диагностициране на проблем със съедините.

Recommended Posts

Здравейте колеги!
Карам 5-та генерация, хечбек - 1.5, 90коня 1992г.
 Преди седмица, както си карах из София, педалът на съединителя ми потъна. Връщане няма - трябваше да го правя ръчно. Както и да е - прибрах се, превключвайки скоростите на обороти. В главата ми изникна, че проблемът е от горната помпа на съединителя, тъй като преди време ми губеше течност, но след доливане се оправяше. Е, щом отворих казанчето за спирачната течност към съединителя - то беше пълно до горе! Закупих чисто нова горна помпа, както и втора употреба, ревизирана - долна. Процедурата както следва - демонтаж на старите помпи, монтиране на новите. Тук идва моментът с обезвъздушването. Обезвъздушавах по традиционния начин - помпене на педала на съединителя, задържане до долу - отваряне на пробката на долната помпа, затваряне на пробката - връщане бавно на педала на съединителя. Поиграх си 30-тина мин, докато се обезвъздуши, но тук идва странността. Педалът се връща сам, НО.. щом искам да го натисна, той е толкова твърд, все едно натискам спирачките на изгасен двигател. Адски твърд съединител, като е невъзможно да се натисне до пода. Представете си, че сте сложили трупче под педала на съединителя и да се опитате да го натиснете до пода. 

 

 Ще се радвам, ако някой може да даде съвет или мнение по въпроса.

 П.С. Имам съмнение за проблем с вилката, която излиза от скоростите и влиза в долната помпа, но външни белези няма да е спукана / счупена. Единственото, което ми прави впечатление в нея е, че има луфт, който позволява ръчно да я местя наляво-надясно.

 

 Моля, ако някой е имал подобен проблем да сподели отстраняването му.
 

Благодаря!

 Поздрави.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...