Jump to content
OKCAH

Натягане на ръчната

Recommended Posts

Здравейте колеги, 

някой може ли да ми каже откъде се натяга и как по принцип се настройва ръчната спирачка на ЦРВ - 2013г. ?Сменях накладки и дискове наскоро и явно пак попаднах на пичове - ментаци, които първо ми предадоха автомобила с нехващаща ръчна, а после така хубаво ми я натегнаха ( до 6- зъб, “иначе ще скъсаш жилото”) че сега видях, че пари откъм задна лява гума и смърди на феродо. Преди малко я вдигнах на крика и врътках с една права отверка през дупката в барабана, та я поотпуснах до към 8-10 зъба, но ме притеснява,  че успях да я отпусна толкова само отхлабвайки едното  жило - другото да не е отпуснато на макс?

Та явно ще ходя пак на “майстор”, въпроса е отново да не ми навредят с нещо друго ( щяха да ми разглабят корите на цялото барче миналата седмица, за да търсят откъде се регулира спирачката). Потърсих в нета и видях , че на по-старите црв-та болта за рерулиране бил под шофьорската седалка, а на трета генарация под чашкодържателя. 

Преди малко търсих на тия места, даже разглобих и два болта на дъното на подлакатника, но нищо не намерих. 

А, след 2-3 седмици ще трябва минавам на преглед! 

Мерси!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха, ама верно ли никой не знае?!..

...или пък въпроса е криво зададен ?

 Или пък майстори няма, а само “ездачи” ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...