Jump to content
MonsterOOD

Изправяне на вдлъбнатини по ламарината

Recommended Posts

дааааааа бееееее.... ебаси лудницата, дали наистина действа. Имам една дупчица на калника мога да пробвам.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

действай колега и кажи какво е станало аз се сетих че шпрея мойе да е флакон с газ той също изтудява яко!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми трябва да намеря спрей и бих си пробвал калника....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е май за големи по размер вдлъбнатини, при които и вакуумна гума за чистене на мивки ще помогне, но имаше и некви, които с вакуум изтеглят дупки и следи от градушка, не е зле да им дадете координатите тук ако някой пострада

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е доста стар метод. Така изправих ламарините на старата кола. Става и с мокра гъба. Номера е в бързото охлаждане. Всичко се състои в това, че при вдлъбнатините атомите стоят под напрежение. При загряване те увеличават кинетичната си енергия, и се уголямяват разтоянията между тях. При рязко охлаждане те застават в равновесно състояния без напрежения. Тоест вече няма вдлъбнатина. Това е принципа на действие.

Редактирано от Antony

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е доста стар метод. Така изправих ламарините на старата кола. Става и с мокра гъба. Номера е в бързото охлаждане. Всичко се състои в това, че при вдлъбнатините атомите стоят под напрежение. При загряване те увеличават кинетичната си енергия, и се уголямяват разтоянията между тях. При рязко охлаждане те застават в равновесно състояния без напрежения. Тоест вече няма вдлъбнатина. Това е принципа на действие.

:rolleyes: Малко се съмнявам да е така... по-скоро метала се охлажда бързо и се свива и това води до изпъването му... колкото до метода предполагам върши работа на по-площни вдлъбнатини..на малки предполагам няма да е ефективен!
При по-малки вдлъбнатини ( с малка площ и голямо вдлъбване ) се грее с горелка от вътрешната страна, като се нагрява докато боята почернее. След това се охлажда шоково и се пребоядисва. Естествено нестава за вдлъбнатини от градушка. А за другото..... нямаше да го казвам ако не беше така. Може и по-просто да съм го обяснил, но принципа е такъв. :blink: Редактирано от Antony

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малък ъп на темата...-някой използвал ли е техниката?-само с ЦО2 ли става или може да се използва и нещо друго (примерно газ -пропан/бутан или подобни?-имам 3 вдлъбнатини на 3-тата врата (най вероятно някой с мотор/скутер се е блъснал) двете се към 50-100мм кръг и към 10мм дълбочина и едната е към 300мм кръг и към 10-15мм дълбочина и искам да се опитам с техниката. Съветвайте колеги.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става, но само за определен вид вдлъбнатини - леки, без ръб, гладки. На прелюда съм пробвал, трябва ти сешоар - обикновен, не пистолет за горещ въздух, сух лед и чифт сериозни ръкавици. Крайния резултат е че вдлъбнатините намаляват, не изчезват.

Редактирано от BLEIN MONO

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво е сух лед колега? Къде може да се да се намери (аз съм от В.Търново). Трите вдлъбнатини се леки, едната е с ръб. Мисля да се опитам с газово котлон (от малките), кое е твоето мнение?Също има ли значение от кога са вдлъбнатините - май магията работи само на пресни или няма значение от кога са?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сухият лед е замръзнал въглероден двуокис, горелки не използвай, обикновен сешоар, ефект има, но не е като да ги няма вдлъбнатините, моята е нашарена от лек град, пробвах, но резултата не е чак толкова добър, че да си струва разправията, карам си я така, ако не се заглежда човек от много близо, не личи. :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) , идеята за газов котлон не е да отоплявам, а да охлаждам (след сешоара да изпръскам местото с газ). Преди 20 мин. гледах колата и както вдлъбнатините ми се на задната врата, махнах кората и опитах се с рака-бутнах гърбите от вътре, и тия-ПУКК!!!- изправиха се доста. Сега има следи, ама далеч съм от предходното състояние...

...ако не се заглежда човек от много близо,не личи. :lol...

...сега се мисля дали изобщо да се опитам с техниката :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Метода за изправяне на вдлъбнатини от градушка и други.. сервиза е срещу хотел плиска мисля че пожарна има до тях. (София)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как точно се води този спреи и в каде се продава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спрея се води въздух под налягане. Продава се в Office 1 Superstore, например. Аз от там купих. Но просто не го прави, колега, просто недей. Взех цял флакон, взех и сешуар и всичко.... то не беше десет минути греене, то не беше чууудо... не стана както и да го действахме. Пробвах на малки, на средни вдлъбнатини... виж на чак такива големи не съм пробвал, може и да стане. Но за чукване от врата, или от кестен или градушка.. шанс никакъв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за тази "машинка" какви ли са отзивите , че го гледам се продава тук там за по 40 50 лв.Изглежда много практично , а също изправя и малки вдлъбнатини.http://media.snimka.bg/5859/017974338.jpghttp://media.snimka.bg/5859/017974312.jpgЕто и примерно клипче.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спрея се води въздух под налягане. Продава се в Office 1 Superstore, например. Аз от там купих. Но просто не го прави, колега, просто недей. Взех цял флакон, взех и сешуар и всичко.... то не беше десет минути греене, то не беше чууудо... не стана както и да го действахме. Пробвах на малки, на средни вдлъбнатини... виж на чак такива големи не съм пробвал, може и да стане. Но за чукване от врата, или от кестен или градушка.. шанс никакъв.

Мисля, че процедурата трябва да се извърши с флакон пълен с някакъв газ. Със сешуара се затопля ламарината при което тя се разширява след това с флакона с газ се напръсква затоплената ламарина при което тя се охлажда мигновенно и се свива като заема първоначалната си форма. Както знаем при преминаване на газта от течно в газообразно състояние се получава "студ", климатиците работят на този принцип.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за тази "машинка" какви ли са отзивите , че го гледам се продава тук там за по 40 50 лв.Изглежда много практично , а също изправя и малки вдлъбнатини.http://media.snimka.bg/5859/017974338.jpghttp://media.snimka.bg/5859/017974312.jpgЕто и примерно клипче.

Голяма шукария е тая машинка .. :) И ако еистина ще е още по добре ... С нащте тънките ламарини...... Всеки се обляга кадето му падне после цялата кола в кривини ... Това ще е добро решение макар че много ме самнява ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че процедурата трябва да се извърши с флакон пълен с някакъв газ. Със сешуара се затопля ламарината при което тя се разширява след това с флакона с газ се напръсква затоплената ламарина при което тя се охлажда мигновенно и се свива като заема първоначалната си форма. Както знаем при преминаване на газта от течно в газообразно състояние се получава "студ", климатиците работят на този принцип.

Принципа на работа си го оцелил точно. Този метод използва именно газ под налягане, води се въздух, но мисля, че е друг газ. Както и да е, наистина излиза изключително студено но колкото и дълго да пръскам, колкото и да нагрявам просто НЕ става. Получава се даже леда, който се вижда на снимката но ефекта е нулев. Относно машинката - мисля, че МОЖЕ и да работи. Гледал съм един тон клипчета с нея, но отново няма как да знаем докато не се тества от някой лично.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля , че някой от колегите който се занимава с тенекеджийство трябва да се обади и да ни светне малко и за двата варианта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Флакона е CO2 и се продава във всички Ofis 1 Superstore-ове и Метро-та,като е известен със името въздух за почистване на клавиатури и компютърни платки,струва 9/10лв. Нагрявате повърхността със сешоар или пистолет за горещ въздух(ама на малка степен). След като загреете добре повърхността със неравния участък,обръщате спрея за почистване на клавиатури наопаки(със дюзата надолу) и пръскате участъка . Предполага се ,че неравността ще се изправи(във някои случаи да),пробвано от мен и работи!!! Успех!

Редактирано от PETE_TONG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги,аз смятам да пробвам ще видим какво ще стане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ако има ефект пишете едно мнение ако при някои има резултат и от тази машинка.......мисля че е по практична от тругия метод

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще пробвам тази седмица и ще пиша :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...