Jump to content
N_O_M_A_D

Направи си сам

Recommended Posts

Предполагам всички много се кефим на светещите рингове на фаровете на някои модели BMW-та, както и на някои видове angel eye фарове. В тази тема ще покажа как да си ги направим сами. Естествено няма да се виждат зад стъклата на стандартните фарове, но като стана готов с обработката на матеряла, ще покажа как с малко пари те да станат кристални.

 

Ta: Купува те си обикновенна пласт-магова пръчка( желателно е да е плътна ) или приспособявате нещо подобно. Може да намерите подходящи матеряли в магазините за домашни потреби или железариите.

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

 

Псле я огъвате в подходящата форма. Нагрява те я със сешуар, като внимавате да не нарушите гладката повърност.

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

 

Взимате бормашината и нарязвате повърхността на равномерни пръстени. Това най-лесно става докато пръчката е права. Подпирате я някъде, и с равномерни стъпки я въртите като прибутвате бормашинката с диска.

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

 

След което с тънка бургийка правите това:

Публикувано изображение

 

В тези дупки слагате светодиоди с голяма яркост.

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

 

Увивате с плътна изолационна лента или най добре с термо шлаух.

 

Публикувано изображение

 

Резултатите:

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

 

:)

 

По същата технология можем да си направим и подсветка на някои ключови места в интериора и екстериора.

Редактирано от Antony

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това го имаше в едно друго форумче но въпроса ми е как ще отворим фара? ...........Така де как ще го затворим после и каква е гаранцията че няма да прави конденз Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стъклото е залепено за корпуса с лепило. С малко почече сръчност то може да се отлепи. Ако след това се залепи качествено, няма да прави конденз.

Редактирано от Antony

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest beneton4o

Брей :) ,какви неща измислят хората......Интересно е ,луда работа :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

далаверата става и с пръчки за щори... само давам идея :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ама наистина ли сега откривате топлата вода?????????????не е проблема да се направят пръстините.има още хиляда работи да се направят.като например захващаниния на ринговете,отваряне ,затваряне и не на последно място самото стъкло на фара :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest STANCHO 1

ама наистина ли сега откривате топлата вода?????????????

не е проблема да се направят пръстините.има още хиляда работи да се направят.като например захващаниния на ринговете,отваряне ,затваряне и не на последно място самото стъкло на фара :dry:

[/quote

 

 

 

 

 

Точно за това говорех и аз

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest addevil

има филмчета за кое как се прави, където дават повече от добри идеи за най-различни щуротии - аз лично съм им голям фен въпреки че надали бих могла да направя нещата, които са там. все пак мисля че е готино, че някой който ги е гледал е решил да сподели тази идея :o а и е сравнително проста за изпълнение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала за обяснението .Според мен с малко повече мисъл и идеи може да се докара работата по-добре от китайските и-бей изпълнения. Но си е доста пипкава работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има филмчета за кое как се прави, където дават повече от добри идеи за най-различни щуротии - аз лично съм им голям фен въпреки че надали бих могла да направя нещата, които са там. все пак мисля че е готино, че някой който ги е гледал е решил да сподели тази идея :o а и е сравнително проста за изпълнение

Дай някъкъв линк, че не са ми излишни добрите идеи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клипчето е готино. Не използвах точно този източник, но е яко да се види в действие. В момента съм на ниво правене на кристално стъкло от поликарбонат. Пожелайте ми успех. Другото е работа за един два часа. :o

Редактирано от Antony

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...В момента съм на ниво правене на кристално стъкло от поликарбонат....

Мдааа,това ще е много интересно и полезно ако успееш да го направиш.Ами...Успех :o !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Orlin

Колега, ако нямаш дремелче, кажи ще ти услужа с моя. Мисля, че имам едно читаво дискче за неметали ;)Мен ме притеснява това, че стъклото на фабричните фарове не е кристално. Другото е лесна работа ;)

Редактирано от Orlin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересна тема ,но вече разисквана тук ,доста доста отдавна. ;) Колеги ,използвайте търсачката .темата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...