Jump to content
lamerko

Проблем с цилиндрите

Recommended Posts

Имам проблем с първия цилиндър на хондето. Сменихме свещ, кабел и с друга капачка и все тая. Странно а? Сутрин като я запаля колата върви перфектно, а като загрее прескача чак отива да гасне при ниски обороти :D . При подаване на газ си е малка осичка лети и разхода не е голям, но като стоя на светофар целия подскачам :D . Ходих на компютър я гледаха и не разбраха какво и е само парите ми взеха. Ако някой е имал същия проблем или има идея от каде може да е нека ми се обади на 0894 3434 77 или ако е от Стара Загора да дойде да я погледне ;) .

Редактирано от lamerko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Road®aceR

Хм...а ся де ! Аре спецовете да помогнат на момчето с някво мнение ,че ми запали телефона... ;) ..пък аз няям идея кво са случва...все пак съм карбуратор-мен ! :D Дайте съвети колеги ??!! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах не същия, но подобен проблем преди.Като си карам колата върви нормално,хвърчи,никакви проблеми.Обаче като я оставя на свободен ход и се чува едно бът-бът-бът прескача един цилиндър на празен ход.При мен беше 3-ти цилиндър.Оказа се че е спукана гарнитурата на смукателния колектор и смуче въздух оттам и затова.Поляхме с едно шише вода колектора(където се съеднинява с главата) и колата почти угасна като смукна вода.По това разбрахме,че има спукана гарнитура,но пък не се тресеше колата на празен ход.Сменихме гарнитурата и взе да мърка ;) Пробвай може това да е :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както казва колегата по горе колата наи вероятно взима ваздух.може да се разбере и като праскаш с някакъв спреи,дезедорант между главата и колекторите(около гарнитурата)докато работи двигателя,то ще си проличи.с това мога да помогна аз.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм за гарнитура на смукателен колектор,имах същия случай преди година.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един колега има същият проблем в момента но повече проличава когато колата работи на газ.Ние сменихме дори и цялото деко но ефект нямаше.Сега ще проверим и гарнитурата да видим как е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е свещи, не е кабели, не е гарнитура какво друго може да е? Двигателя продължава да прекъсва като стой на свободна скорост. Иначе като и смачкам газта проблем няма :o .

Виж данеби да "прескача" в делкото искрата или пък да няма нагари там.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е ново и няма нагар никъде. Ходих на 2 места да правят диагностика и не откриха каде е проблема :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами друго,което се сещам е:Има един клапан EACV,който отговаря за подаването на въздух към смук.колектор на празен ход.Ако той се е прецакал нещо...Пробвай да му откачиш куплунга,може да даде грешка но виж без него как ще стоят нещата.П.С.Това разбира се предполагам,че двигателя ти е Д15Б2.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest mit.mil

A Сервото от къде взема вакуум ?

Редактирано от mit.mil

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest jamo

Аз имам подобен проблем и никой в Пловдив неможа да го разреши. Направо се обади и я карай на Омбре и няма да съжаляваш. Може малко разходка до София , но ще я оправи ;)

Редактирано от jamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest g_e_r_gi

Нашият проблем е отстранен.Беше от изпаритела на газовото.Колега ти имашли газ?Ако искаш ми се обади и аз съм от Ст.Загора 0887 998275.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...