Jump to content
Jaret

Honda Civic въпрос за двигатели.

Recommended Posts

Здравейте,Смятам да сменям своя автомобил и съм се спрял на Honda CRX като вариант за следващ автомобил.Забелязах, че те са сравнително редки и ще ми бъде трудно да открия запазено купе, запазен двигател и то на добра цена. И се чудех дали няма да мога да намеря автомобил в приемливо състояние на ниска цена и да заменя двигателя му с нов или запазен. Въпросът ми е: Съвместими/заменими ли са двигателите на Honda CRX със тези на Civic или на Honda по принцип. Ако да то с кои? Също ако е възможно има ли някакви особености при заменянето. Също ако да, то какви са възможностите за закопуване на запазен двигател съвместим със стар CRX.Благодаря предварително за отговорите!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията, но не получих точен отговор.

Ръст: По принцип може да се слагат всякакви на всичко. Но аз питам за съвместими - ще рече демонтираш единия и другия пасва на неговите тампони все едно сменяш с нов.

 

Бенджи: Ако едното се слага на другото значи може и обратното. Но ми трябжа потвърждение от някои които има някаква по-добра представа от това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията, но не получих точен отговор.

Ръст: По принцип може да се слагат всякакви на всичко. Но аз питам за съвместими - ще рече демонтираш единия и другия пасва на неговите тампони все едно сменяш с нов.

 

Бенджи: Ако едното се слага на другото значи може и обратното. Но ми трябжа потвърждение от някои които има някаква по-добра представа от това.

Не мисля 4е просто можеш да свалиш единият и мотамо да сложиш другият, все няква малка разлика ще има в тампоните или нещо друго дребно,но това не е болка за умиране. Ето ти например ..кво....

ами да сваляш двигател от Х,който скоростите са на жило, слагаш другият двигател и примерно е с кутия с хидравлика на съеднитела.... и други такива, разбираш ли затова и колегите по-горе не ти потвърдиха за 100% съвместимост, но един съвет от мен.

По-добре си вземи 4итав рекс и не се занимавай с излишни дела,които ще те доведат в последствие до цената на перфектен първона4ално закупен Х :cool:

Не 4е искам да права реклама ,но вземи и се поинтересувай пове4ко за Х на Бенджито - кола правена и подържана с много любов и мерак :D

 

УСПЕХ ина4е!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

Няма нито един двигател който просто така да го сложиш... най-разпространените рексове са 124/131кс.. д16А8/А9следващата стъпка нагоре е Б16А1 и се сменят доста работи.. инсталация, ЕЦУ, скорости..... ако си си набавил всичко е що годе лесноБ16, Б18, Б20 от следващите модели сивик/интегра/СиАрВи влизат лесно с промяна на тампоните ( HASPORT примерно продават такива китове)F и H сериите влизат малко по-трудно но е правеноза всички гореизброени пак си остава скорости, инсталация, ЕЦУ, евентуално полуоски, шенкели, конверсия на съединителя.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...