Jump to content
Guest Dominic

Смяна крушки табло сивик 95 купе.

Recommended Posts

Guest Dominic

Малко помощ.Някой да е разглабял таблото на парното - за да смени изгоряла крушка. Това е панела точно над касетофона. Аз почти успях ама не съвсем.Някой да каже ако го е правил и каво още трябва да се махен, откача ли се жилото за топъл/студен въздух?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ma4o

е маи е трудничко ;) и аз се измачих и неуспях ;) дано някои даде идея ;) та и аз да се вазползвам ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Patrik

Малко помощ.Някой да е разглабял таблото на парното - за да смени изгоряла крушка. Това е панела точно над касетофона. Аз почти успях ама не съвсем.Някой да каже ако го е правил и каво още трябва да се махен, откача ли се жилото за топъл/студен въздух?

АЗ успях ;);) на civic 5g. hatchback май са еднакви има едно малко скрито болче в горната част по средата ама не точно ;) тоест малко е изместено в ляво ако го гледаш от пред, та това болче се развива от зад в посока челниа панелтрябва да си махнеш и копчетата към жилата които са - на мен ми се стори отначало че немогат да се свалят но .... се указа че могат (тъп и упорит установява всичко)и освен това има едни щифчета които малко с разклащане май отпускаха - абе верно си беше голям зораз малко съм позабравил как беше точно ама на някоя среща ако искаш ще се пробваме да я потрошим ;) или пък може да се видим някаде ако си от София да ти покажа- пусни лично съобщение ако искаш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

аз малко съм позабравил как беше точно ама на някоя среща ако искаш ще се пробваме да я потрошим :D или пък може да се видим някаде ако си от София да ти покажа- пусни лично съобщение ако искаш

хахахаха.......абе внимавай, че така може да станат много желаещите :blink: Вижте пичове, ако се виждате по въпроса, включете ме и мен, и аз да си сменя една изгоряла крушка там. Помислих си, че е много разправия това разглабяне и не съм я сменил от както съм взел колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dominic

(ne znam kak se puska lichno suobshtenie)Аз си изтеглих книгата за моя модел - видях че има това малко болче и го развих, ама наистина тея копчета имам чувството, че ще се счупят ако ги напъна. Беше ми останало само копчетата и жилата да разкача и тогава се отказах. Егати таблото.Вече се чудя дали да го разглабям пак, заради една крушка, ами като изгори пак - ще си чикам главата в това табло.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dominic

Да не говориме, 4е след като си сложих металната релса на касетофона, сега трябва да я махам, а тя как се маха - майката си трака.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest stonez

МАХАШ РЕЛСАТА НА КАСЕТОФОНА.ОТКА4АШ И ЖИЛОТО, ОТ ДОЛУ, НА ПАРНОТО.РАЗКА4АШ И ЩТЕКЕРИТЕ.ИЗЛИЗА ЦЕЛИЯ ПАНЕЛ НА ПАРНОТО. АКО ЛИНЕ, ХУБАВО СЕ ОГЛЕДАЙ ЗА БОЛТ4ЕТА. ИМА ЕДНО ЦЕНТРАЛНО, И 2 ИЛИ 4 ОТВЬТРЕНА ВЬН.../КОЛКО ЗОР МИ ДАДОХА,МАМИЦАТА ИМ :blink: /. ЛАМПИ4КИТЕ СА 2 И СЕ СМЕНЯТ,КАТО СЕ РАЗГЛОБИ ЛИЦЕВОТО ПАНЕЛ4Е /ИМА 4 ЩИФ4ЕТА/, И СЕ ИЗДЬРПВАТ С РЬКА. ТРЯБВА И ПЛЬЗГА4ИТЕ ДАСЕ МАХНАТ ПРЕДИ ТОВА....ВЬОБЩТЕ ИГРА4КА СИ Е :D . НА МЕН МИ ОТНЕ 3 ДНИ,ЗА ДА ГИ РАЗГАДАЯ,НЯМАХ И КНИГАСЕГА ГИ СМЯНАМ ЗА 5 МИН :blink: .ВСЕ ПАК 4ОВЕК ГО Е ПРАВИЛ,ПЬК БИЛО ТО ИЯПОНЕЦ :rant: . ТАКА 4Е, ДЕРЗАЙ ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest d15b2

а крушките на таблото лесно ли се сменят?аз искам да ги направя всичките сини, и какви крушки слагате? понеже ако ще горят на 2 седмици няма смисъл

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

Няма да ти хареса как изглежда със сини крушки...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dominic

Защо сини? Те фабрично не светят ли нещо като бяло с лек отенък на синкаво? При мен са така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest stonez

Оригинално са прозра4ни сьс светлосини гумени ка4улки, затова светят бяло.И те се сменят мн лесно. Разглобява се 4ерния декоративен панел /околожката/. Има 2 винта от вьтрешна страна,горе над скоростомера+1винт,които се вижда,като се извади коп4ето на аварийните мига4и. Отвиваштези три винта. Пове4е винтове няма. Остава по-трудната 4аст, да издьрпаш целия панел внимателно навьн. Има 3 метални обратни зьб4ета, които са вкарани под таблото, + 2 пластмасови. Единия метален е вляво, под обдухватвля, другите два метални са под двата центални обдухвателя. Внимателно трябва да ги повдигнеш нагоре/ най-добре с плоськ кухненски нож/. Вкарваш ножа между 4ерното и сивото на таблото, то4но под зьб4ето и се мь4иш да ги освободиш ;) Деликатна работа....като самата кола :P . Като извадиш 4ерното, нататьк е лесно. PS. Сменял сьм ги с разли4ни цветове /сини,4ервени,зелени/...по пазарите дето ги продават. Не се вижда по-добре, дори по-лошо. Нищо не се вижда :ppp По-добре е да смениш цвета на гумената ка4улка, отколкото самата лампи4ка Те,хората, са го измислили,ама струва пари: комплект плазмени тахошаиби - 90 Еuro. Това е истинската газария!...Ако ли не, от оригинала по-убаво НЕМА!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...