Jump to content

Recommended Posts

Здравейте колеги,

моля за съвет и помощ относно едно здраво, разбирайте НЕ изгнило купе Civic 5та hatch.

 

Мой познат го е купил преди години, спасил го е от бракуване, но са му дали само талоните на колата, няма договор за покупка.

Колата по талони е на инвалид, вероятно заради "спестяването" на данъка е останала и така, т.е. не е прехвърлена.

Въпросния автомобил стои 7-8 години в гараж без да се кара.

 

Въпросът е, че след опит да се свържа със собственика, стана ясно че е починал преди 6-7 години. По-интересното е, че няма и наследници, проверих в ЕСГРАОН.

Т.е. дори и да е издавано пълномощно на някой, то вече е невалидно.

 

Има ли някакъв законов ред, нещо по давност/стопанисване (не знам и аз), или след съдебно решение да се узакони ?

Защото в противен случай отива зян количката т.е. за скрап, евентуално де понеже и за бракуването може да се окаже проблем.

 

Относно данъците, също е интересен казуса. По принцип доколкото разбрах докато си се води на инвалида и той е жив, не се плащат данъци. Ако се спомине, то вече наследниците си дължат въпросните. Но в случая като никой не я е наследил, а и подозирам, че и никъде не е зачислена.

 

Моля, ако има някой сблъсквал се с подобна ситуация, или колега юрист , да сподели съвет. Може и на лични, ако има притеснения.

Имам желание да я спася и постегна, но главоболията около документалните нередности ме спират, защото таралежа в гащите ще е голям, ако остане така.

 

Благодаря предварително на отзовалите се.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...