Jump to content
Guest F18 Hornet

Гуми

Recommended Posts

Guest F18 Hornet

Здравейте ;) , искам нови-за втора ръка не стаа въпрос , а за нещо около 140 лв. гумата- 195 55 R15.Може да не съм паралия-ама искам да вземам Шипка на скорост ;) .Аре Rock'n'roll -благодаря предварително ;)P.S.Май темата е за "купува /продава"-извинявам се -ако модераторите решат да я преместят -няма да се сърдя ;) .

Редактирано от F18 Hornet

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Didko

Напротив! Мисля, че избора на гуми е технически въпрос и касае всеки от нас. И моята кукла е с хубави гуми. Дойде с 4 чисто нови Семперит-ки, ама зимата ако искам да я карам, ще трябва да и ги сменя, така че и аз търся най-добрия компромис цена-качество. Ще ми бъде интересно да видя компетентни мнения ;);)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

Ако става дума за зимни гуми Континентал имат едни страшни. Грайфера им е 6-тоъгълник. Някъде около 130лв е парчето...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest frisko

good year - малко по скьпи но качеството пьк е в повече ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest gena_g

Миналата година взехме ДЪНЛОПки ( околу 160-170лв. едната ) , но пък съм безкрайно доволен от тях!!!!!!!!!!!!!!!! Пробвал съм я на супер отъпкан сняг ( почти лед ) , на втора газ до дупка и ускорява като на асфалт , после спирачки!!!!!!!!!!!!!!! - и пак си се държеше перфектно колата !!!!!!!!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Iltcho

Зимни, летни какви???Аз съм с Michelin Pilot + на задницата а отпред с Bridgestone Potenza и нямам оплаквания като устойчивост в завои и така нататък. За зимни - сложил съм семперит, ама моята кукла и ниска и се катери по преспи всякакви (имам предвид отгоре им и после не иска да слезе, че колеленцата и остават във въздуха) ;) После ходи я сваляй ;) За това предпочитам зимата да карам друга кола, която също е със зимни Semperit M+S и никога не съм имал проблеми било на сняг или лед ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest karlkani

Toyo proxes t1s - най-доброто съотношение качество/цена, за летни...за зимни - определено Dunlop winter sport m2,m3 - но са скъпички

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest V-tec

Goodrich proxes 8 - Vredstein 1вата гума е към 110лв 2рата 130 лв много доволен и от 2 та модела :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest F18 Hornet

Ами пак съм аз :D -благодаря за откликването :o ---може да звучи смешно ,ама и летните са ми "сликове :blink: " вече ,а пък и зимни неам - пък и искам да мина тарикатски :rant: -така , че незнам точно кво искам - тея нископрофилни гъзарии да не ги карам зимата-ТЪЙ ЛИ??Искам да мина с хубави гуми -по-тънко -и да го докарвам с разумно каране и ЗВЕРСКИ РЕФЛЕКС :blink: -ха ха ха-пак се изхвърлих :( .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

Еми то вече си е почти за зимни. Ей тия дето ти казах и на мокро държат яко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Didko

Ако става дума за зимни гуми Континентал имат едни страшни. Грайфера им е 6-тоъгълник. Някъде около 130лв е парчето...

Ако това е добър компромис цена-качество ... МЕРСИ!Pharadox, sorry че цитирам теб ... и други се бяха изхвърлили доста, ама аз нямам такива кинти за гуми, както сигурен съм и доста други в клуба. Тази тема не беше "Кой какви гуми ИСКА да кара зимата", а какви гуми биха се препоръчали, като сравнително добри и не чак толкова скъпи.TIA!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BOGIE

аз сам фен Йокохамите, имал сам ALLSEASON и стъпвът на пътя като зимни но са скъпички около 140 за зимни

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest F18 Hornet

Взех си четири нови VREDESTEIN QUATRAC 2 195/50R15H и зимата няма да слагам стоманени джанти - това е!-Доволен съм от поведението им в дъжд и въобще.И аз искам Good year -един комплект зимни за по над 300 лева парчето и един за лятото ,ама ми миришат чорапите за такова изхвърляне :rolleyes: .Аре със здраве!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mark Antoniy

Goodyear V6 - по 80 и нещо кинта и са много ама много добри. На една баничарка от служебните е с такива и е юник. Но V5 им е по-лоша гума, така че вектор 6 търсете.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

Goodyear V6 - по 80 и нещо кинта и са много ама много добри. На една баничарка от служебните е с такива и е юник. Но V5 им е по-лоша гума, така че вектор 6 търсете.

Vector 6 e всесезонна гума, и е доста по-скъпа от 80лв. Освен ако не говорим за 155R12 гума или нещо такова.Между другото Vector 6 е много добра гума като за нашият климат. Не е най-добрата зимна гума, ако ще се кара доста на сняг и на лед, или пък се търси максимална сигурност - има и по-добри гуми. Обаче ако се кара предимно градско, или по сухи пътища - зимната гума се опича яко и губи свойствата си, след 2 години използване вече не е същата. Докато вектора държи, държи добре на сухо, понеже ламелите се затварят и става като голям грайфер. А на лед и сняг се отварят и става като зимна гума.

Еми то вече си е почти за зимни.

Не съм съгласен с това - вярно, че е мокро, но температурите са доста над 0-та, опасността от поледици и сняг е почти нулева, освен ако не катерите мусала, разбира се. А за тези условия ДОБРАТА лятна гума е по-добра от ВСЯКА зимна гума. АутоБилд бяха направили един тест, при 0 градуса, киша кал и вода, но без сняг и лед - и лятната гума държеше най-добре, въпреки че и е доста студено. Доста след нея бяха всесезонните гуми, и в дъното твърдо бяха зимните гуми. Така че зимните гуми са си компромис на всичко, освен лед и сняг.Разбира се, ако има опасност от лед или снеговалеж, по-добре е със зимни гуми и малко по-зле на сухо/мокро, отколкото със летни, и МНОГО по-зле на леда.Така че моят съвет е зимните гуми да се сложат при първата прогноза за сняг, или ако ще се пътува през планините. И да се свалят като напече слънцето пролетта, за да не се опичат и да губят бързо свойствата. То е ясно, че гумата няма да я хвърлим докато има грайфер. Но това, че има грайфер - не винаги е гаранция за добра зимна гума. Редактирано от Magnum

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Maina 6th gen

много точно изказване!!!:rolleyes::lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest DrOxBoLi
:rolleyes: Бих Ви препоръчал гумите GISLAVED. С такива съм две години подред, а съм тръгвал от място на такива наклони на които не можех да го направя с други гуми. Говорим на твърд и утъпкан сняг, а и устойчивостта беше на много добро ниво. Друг плюс е че са под 100 лв. не мога да кажа със сигурност точната цифра. Е лошото е че предишната ми кола беше ОреЛ :unsure: не съм пробвал на хонда как ще се държат, но добрата гума си е добра и на лоша кола :lol: .За това някой по компетентен да си каже мнението за марката Gislaved :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

За това някой по компетентен да си каже мнението за марката Gislaved :punk:

GISLAVED RULZ :rolleyes: ноо са САМО за сняг и лед. Ако ще ходиш до северният полюс - това е гумата! има и със шипове. Обаче на асфалт не държи и адски бързо свършва :unsure:Нокиан май са по-добри в това отношение. Все пак им вярвам на скандинавците, че могат да направят зимна гума!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest mba

toyo clenproxes,proxes,snowprox - перфектни! жалко, че вече си купил и кота цена са добри.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest japan

Всяка година АДАК /немското СБА/ тестват летни и зимни гумирезултатите от тестовете за зимните можете да видите тукhttp://www.adac.de/Tests/Reifentests/Winte...PageID=8762%230По малките стойности показват по добри резултати...Интерснотото е че един и същ модел може да е Но 2 за 195 ширина и да е на Но 20 за 165 ширина...За 185 мм ширина за мен най-доборото съотношение цена качество е Семперит ~125 лв. / 14"/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest karlkani

тва на снимката е старото Proxes T1-S, аз съм с такива, уникална гума, но е доста мека и бързо свършва, а шарката я прави супер в дъжда и аквапланинга...сега има ново Proxes T1-R, с допълнителни канали отстрани..освен това Тойо са разработили и пуснали на пазара специялни сликове, одобрени за градско и любителско каране R888, в Бг май още ги няма...абе изобщо летни гуми добри бол и като марки и като модели..за зимата обаче гумата е Dunlop

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...