Jump to content
Guest neshto

оборотите ми не са в ред Сивик

Recommended Posts

Guest neshto

Почти не разбирам от двигатели та да питам, на какво може да се дължи, като държа на 1500 оборота примерно, стрелката шава ту нагоре ту надолу малко и не седи 1500 константа. Не ми трепери крака, така че не е от това. За инфо гърнето ми е много зле, да не е от това, ако е запушено? Пак минах през чакъл сас 100 км/ч и съвсем му разказах играта, така че сигурно е и спукано. :rolleyes: Друго интересно е, че на празен ход е под 1000, примерно 800-900, така си беше още откакто я купих. (civic 1993 hatchback d15b2)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

Свети ли ти от време на време чека на инжекциона, май трябва да провериш датчици и ламбда сондата дали бачкат. Друго не вярвам да е, ама тук има и доста по-опитни от мен, те ще кажат може би по-точно.Според мен трябва да оправиш гърнето и да идеш на една диагностика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

Споко и моята EW4-ка така прави, като е много студена държи стабилно 2000 оборота. Обаче малко като почне да загрява, и свали на около 1500 оборота, и за около минута изпада в някакво 'объркване' и почват да играят оборотите. След малко като загрее още, и още паднат оборотите, и се стабилизират.Забелязал съм, че ако включа фаровете, и оборотите леееко паднат и се стабилизират.Или пък ако са включени ги изключвам - нещо променям натоварването, и се оправя това. Не знам дали и къде е проблема обаче :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest neshto

Ами ще сменям гърнето, ама чакам - искам да си сменя цялата генерация и колекторните тръби, ама искам и двигателя и така - накрая нищо не сменям. Двигателя пък чакам да минат трите години на инвалида :P Но се чудех дали предварително не може да се разбере дали нещо не е наред и дали ми трябва и нова ламбда сонда ако това нещо е заради нея или е само от гърнето....А до Омбре все не ми остава време да ида въобще много съм несериозен ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest stonez

Зна4и,наи-лесно може да провериш ламбдата,като дадеш ECU-то в режим "самодиагностика".Сваляш жабката и зад нея в дясно ще намериш едно синьо куплунг4е с 2 или 3 извода, /при теб най-вероятно 2/. Даваш го "на кьсо" с някакво мост4е, вьртиш клю4а "на контакт" и броиш броя мигания на жьлтата лампи4ка за равни интервали време.Ако мига "един пьт",зна4и е ламбдата.После вадиш бушон4е "Back-up" 7.5A от кутийката дето е в моторнияотсек за около 10 сек, и пак повтаряш цялата "операция" с ECU-to. Ako пак свети,караш колата на "ЕЛКОН". Там имат спец.програма за диагностика на ламбди сонди.Там 100% ще ти кажат какво и е сьстоянието.Това е накратко заcheck на ламбдата ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

3 пиновия не го давай на късо че може да стане някоя чудесия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

Но се чудех дали предварително не може да се разбере дали нещо не е наред и дали ми трябва и нова ламбда сонда ако това нещо е заради нея или е само от гърнето....

С риск да стана банален пак ще кажа, защото темата го изисква.Аз за диагностики ходя при Дунев, намира се до стадион ЦСКА, близо до квартал Слатина. Значи, аз съм много доволен от диагностиката и фините настройки по автомобила, които правят там. Освен това имат и пълната апаратура. Както и за диагностициране на Ламбда Сонда. Предишната Хонда там я водих и бях доволен, там откриха и, че не ми работи Ламбда Сондата на предишната ми Хонда - CRX, започна оборотомера да се шашка, също така менеше понякога и обороти. Вдигна и разхода, също и чек-а на инжекциона ми светваше от време на време, там ми казаха, че е от Ламбда сондата, смених я и всичко се оправи.Сегашната ми Хонда като я купих преди година и половина и смених консумативите я закарах за диагностика, нагласиха я и от тогава само се возя.Но, за да идеш там трябва да ти е здраво гърнето, защото газоанализатора няма да даде верни резултати. Всъшност навсякъде могат да ти свършат тази работа, стига да имат апаратура и да разбира този дето трябва да работи с нея. Освен това ме впечатли, че компютъра за диагностика сам откри автомобила и показа, най-добрите параметри (заводски) в които трябва да работи.Като свършиш тази работа, кажи какъв е ефекта. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

Аз за диагностики ходя при Дунев ... там откриха и, че не ми работи Ламбда Сондата на предишната ми Хонда - CRX...Сегашната ми Хонда като я купих преди година и половина и смених консумативите

То май вярно в Дунев смятат ламбда сондата за консуматив.Моята я смениха, не усещам ГРАМ разлика след това - и пак си играе оборотомера понякога на 'смукач'

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest neshto

ами и аз си мислех, че за диагностика трябва здраво гърне, ама както писах искам да сменя цялата генерация, но имам намерение да сменя и двигателя, та затова ще не сменям генерацията, защото после ще трябват други колекторни тръби и т.н; а двигателя не сменям още, защото е на инвалид :( . Така че ще си я карам засега така. Иначе добре върви, само дето както я карам харчи 10 а и маслото изчезва все едно някой го краде....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest neshto

P.S. как е на английски ламда сонда, да взема да си поръчам една от някъде?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest jamie

P.S. как е на английски ламда сонда, да взема да си поръчам една от някъде?

"lambda sensor","O2 sensor"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BOGIE

Аз за диагностики ходя при Дунев ... там откриха и, че не ми работи Ламбда Сондата на предишната ми Хонда - CRX...Сегашната ми Хонда като я купих преди година и половина и смених консумативите

То май вярно в Дунев смятат ламбда сондата за консуматив.Моята я смениха, не усещам ГРАМ разлика след това - и пак си играе оборотомера понякога на 'смукач'
ела да го исчистим смукача бе мъ ;) шки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BOGIE

ИЛИ ......... " OXIGENЕ SENSOR"

OXYGENE IF YOU PLEASE ;);)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

ИЛИ ......... " OXIGENЕ SENSOR"

OXYGENE IF YOU PLEASE ;);)
OXYGEN

 

;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...