Jump to content

MAXMAD

Фен
  • Мнения

    6
  • Присъединил/а се

  • Последно посещение

Обществена Репутация

7 Neutral

Относно MAXMAD

  • Ранг
    Начинаещ
  • Рожден ден 18.05.1985

Profile Information

  • Кара
    Civic
  • Пол
    Мъжки
  • Място
    Sofia
  • Интереси
    Honda addicted
  1. Бензинът всъщност, е с различно октаново число, в зависимост от ламбда. При по-богати смеси, числото е по-високо и обратно. Оттам и обогатените смеси са по-безопасни откъм детонация. Отделно, че често сместа умишлено се обогатява, с цел допълнителното гориво, да отнеме топлина, от топлинните гнезда, като по този начин намалява възможността от самозапалване и детонация. Информация, за октановото число, при различна ламбда трябва да има из документациите, на горивото, но до обикновения юзър достига осреднена стойност - да кажем 96 октана.Означенията, на авио бензините(или поне някои), са по-точни. Такова означение, е например \"Б 95-130\" - или в превод 95 октана при обеднени смеси и 130 октана при обогатени.
  2. Момчета, наясно ли сте какво представлява процеса циментация?Целият детайл се подлага на висока температура(около 900оС) и висока на въглеродно съдържание околна среда. Това води до насищане с въглерод на повърхностния слой(0.5-1.5мм), на детайла. Следва отвръщане на ниска температура(около 200оС) за примерно 10 часа.Няма частична циментация, целия детайл е в кюпа Точно променяйки релефа на вала е свалена неговата циментация - както казах, тя е обикновено около 1мм. Това автоматично води до заключението, че гърбиците ще се износят доста по-бързо. За това ще допринесе и по-агресивният им профил, освен липсата на циментация/закалка. Ами не. Коляно-мотовилковите механизми(двигатели) имат неуравновесени сили и моменти(заради буталата и биелите - иначе вала, маховика и шайбите са си кръгли и се уравновесяват перфектно). Противотежестите, се слагат за да намалят или неутрализират тези сили и моменти, като при четирицилиндровия, редови двигател не е възможно да се уравновеси всичко. (Най-уравновесени са редовите 6 и 8 цилиндрови двигатели и техните производни). Сега ще питате какво става с неуравновесените сили и моменти - прехвърлят се от шийка, на шийка, през коляновият вал, като освен че го усукват (ха насам - ха натам), натоварват допълнително лагерите, защото цялото усилие минава през тях. Премахвайки(намалявайки)противотежестите, на коляновия вал, към вече съществуващите неуравновесени сили и моменти добавяме още такива, защото заводските противотежести, които са премахвали част от тези сили вече липсват. Двигателя става по-респонсен, но коляновият вал и лагерите го отнасят здраво. Моят съвет е, ако ползваш този вал, поне да си портнеш маслената помпа, за да имаш преобег различен от 100км, преди да се наложи подмяна на лагерите. А, когато лагерите си заминат(или валът се скъса, но по-малко вероятно), не се чуди от къде идва проблема.
  3. Не знам как карате с гуми на 70 или 80. Колкото е по високопрофилна гумата, толкова понеприятно се люшка колата. Джантата(ти) завива-->лаг 0.5сек-->протектора(колата) завива. Няма такова кошмарно усещане.Моето мнение е, че 175/65/14 е най-високата гума, която трябва да се използва, за сивик(това е и заводското предписание за 6-та ген hb, non VTi)и то за зимна гума. За лятна е неоправдано безумие да се ползват толкова високопрофилни гуми.
  4. Подкрепям горното мнение. Много вероятно някоя от гарнитурите не уплътнява добре. А за "новият" всмукател (които си размонтирал), препоръчвам да обърнеш внимание на гарнитурата на дросела - наложи я на всмукателя и виж дали изобщо пасват отворите или някой остава отворен към атмосферата. Ако е последното оборотите на празен ход скачат до 1500 и падат до 800, примерно и това се повтаря 2-3 пъти в секунда. Опиши по-подробно симптомите - "изгуби ниските", "работи неравномерно" не е достатъчно ясно.
×
×
  • Създай нов...