Jump to content

HondaMehanik

Фен
  • Мнения

    21
  • Присъединил/а се

Всичко публикувано от HondaMehanik

  1. Оригиналния маховик за продажба. Не е олекотяван или пипан, в много добро състояние. Сменен поради ъпгрейд. Цена: 180лв Контакт чрез ЛС.
  2. Поради смяна със коилове следните амортисьори с пружини останаха свободни. Продават се така както са на снимките, със тампони, лагерчета, т.е. пълен комплект. Не желая да ги разпилявам поотделно, поне за момента. Колата от която идват е 2002 Honda Civic Type R (ЕР3). Цена: 400лв Контакт ЛС или 0896 60 3696
  3. Имам няколко технически несигурности, бих искал да помоля колега ако има сервизно ръководство за Хонда Джаз хибрид (GP1) да прати линк/сподели. Колата е 2011 год.
  4. За моята е! Моя мотор няма грам мазно никъде, нито да пуши отзад ... Иначе карам със Castrol Magnatec 5w-40 пълна синтетика.
  5. 7-ма генерация 3 врати 1.6 мотор преди фейслифт малко статистика За над 2 години... На бензин градско 8 л/100км извънградско 6 л/100км На газ градско 10 л/100км извънградско 8 л/100км Разхода на газ много зависи от температурата на околната среда, като лятото градското е нещо около 9.2-9.5 л/100км а зимата 10-10.4 л/100км. Колата е на над 200к км и харчи 0.8 литра масло на 10к км (една смяна на масло). Когато маслото падне около минимума мотора дава грешка VTEC проблем. За 50к км от както съм я взел съм сменял само тампони и биалетки на задна стабил. щанга. Спрямо всичко друго което съм карал, волана е много лек, може да се кара с малкия пръст, както и съединителя. Общо взето мързелива кола, не те товари много. За мен се оказа кола която, както казват джамбазите "качваш се и караш!"
  6. 90% от проблемите с придърпване на газ са във запалителна система! Свещи, дори и нови има толкова ментаци на пазара, че май са повече от читавите. Кабели, същата работа като свещите, бобини-те обикновено са по-скъпи и никой не иска да предполага тях. Другото е, че газта не си пада особено по 2-3 и нагоре електродни свещи. От моя скромен опит, стандартните едноелектродни са най-доброто ... в най-добрия случай иридий.
  7. Все още не, но е желателно да има заверена на технически преглед паспорт газовата.... за всеки случай.
  8. Карал съм опел калибра с такива пружини и бяха екстра! 40мм дава една много добра визия, особено с подходящите джанти. Разбира се. че е нормално обаче да се очакват стандартните проблеми, като смяна на шарнири през 20к км и късане на тампони през 40к км.
  9. Колега, на астрите и калибрите има една Г образна релса под декоративните лаисни на покрива. Багажника хваща много здраво там. Точно това ме притеснява. Тук (хондата) няма нищо под гумените.Надявах се някой да го е правил, дето се вика да не откривам топлата вода, но предполагам, че ще трябва да отида и да помоля да пробвам с една греда и да преценя колко е здраво преди да купувам.
  10. Само нея си имам.За срамотите сега казваш, че трябва да искам опела на зета за да си върша работата.Возил съм го това на калибра и полицейска астра 3 врати без проблем...
  11. Съществува ли такова нещо?Махах гумените лаистни отгоре, но не виждам да има вариант за захващане на багажник там.Гледам хората взимат едни багажници дето се хващат за рамките на вратите, но аз нямам задни врати. Ако го завра между задния прозорец и рамката му дали ще държи?Все пак става дума за товар дълъг 5 метра и тежащ 35 кг. Ще се вози редовно, не веднъж, и е скъп. Та трябва да е здраво и с голям разкрач, че да не се сгъне на някоя дупка.Надявам се на полезни мнения и ако е възможно снимки (колкото може по-близо) как сте го решили този проблем.
  12. Със сняг или без сняг летните гуми се вкоченясват под определени температури. Просто такъв им е каучука. От скромния ми опит съм установил, че много малък процент от шофьорите всъщност усещат автомобила които карат. От там следват реакции на автомобила за които съответните шофьори не са подготвени... казано просто колата ги изненадва.Общоприетото правило е ... под 10 градуса = зимни гуми. Някой производители твърдят 7 градуса и -т.н но 10 се помни лесно и е редно да се спазва. Другото си е на собствен риск, но само докато не навредим на някой друг ... на което май му се вика престъпна небрежност.Интересен въпрос е също зимната гума какъв живот има и кога спира да върши работа като такава. Маса народ гледам по гумаджииниците слага някакви нацепени зимни галоши. Аз мисля, че живота на една чисто нова зимна гума е 3 години макс (да се разбира 3 сезона). След това сцеплението на мокро, снежно, кално отива в пъти надолу.
  13. Оригиналните подлежат на ремонт! Оправил съм 3 такива със 100% успех и нито една рекламация до сега. Аз не бих заменил японската машинка със някаква със неизвестен произход (най-вероятно китайски).Бушон май има, но той е за цялото централно.
  14. Ааа това са малко невалидни данни. Прибрах се ... вечерях... и си викам дай да слезна да видя дали не мога да направя нещо със разхода. Тъй, че това е 30-тина минути след като съм я загасил.Миналите дни като беше 10-тина градуса външна температура, изпарителя стои на около 60 градуса (50-55 при здрава ръчка). Рейката варира много, но при извънградско пада доста... до около 30-те градуса.Онова което бях писал по-горе за изпарителя 70-те градуса ... да ама не. Това е било в софииските задръствания. Хубавото е, че не пада под 50 градуса, колкото и да я товаря... за сега.Освен онзи въпрос за дюзите... редуктора трябва ли да прави заковано диференциално налягане колкото му е настроено или е нормално като и дам рязко газ да пада до към 1 бар.
  15. Това заварих днес. Преди седмица (на първата бутилка) бях преместил ръчната корекция (жълтата линия) върху ОБД корекцията (червената линия). Имам 2 оплаквания, но от това което разбрах чак сега май вече си знам и решенията на оплакванията. 1. Разход градско 10 л/100км 2. Лека миризма на газ от ауспуха Това което не знаех до сега е че въпреки пуснатата ОБД корекция, ръчната корекция все още работи. Компютъра интерполира между 2-те криви. И следователно като съм я оставил както е на снимката съм го карал да обогатява на ниски времена. Значи редуктора ми е на 1.35бар, а дюзите са ми на 2.00мм пробити от мен ... но това с пробиването ми се видя бошлаф работа, и ако някой знае от къде мога да си закупя 4 нови със 100% сигурно калибрирани отвори ще го направя. Колеги кажете как ви се виждат коефициентите ... има ли нужда от по-големи дюзи или така е добре. Според книжката на Б4-то така е добре, защото влизам във златната зона от 4 до 24 мс газови времена, но искам по-експертно мнение, защото книжката не ми каза, че ще интерполира между ръчните и ОБД коефициенти. Както и още куп други работи липсват в книжката.... Колега Markony сега можеш да видиш прословутата вече "Open Loop" корекция, за която говорех и която съм изключил. Сега се е стабилизирала що годе добре, но никаква идея нямам все още как се адаптира. Като цяло си оставам доволен. Системата работи стабилно. Не съм имал никакви проблеми от както махнах опън лууп адаптацията, колата си върви чудесно, държи стабилно празния ход и прочее....
  16. Автоматичните настройки (адаптация по ОБД) съм ги пуснал от ден първи, след 200-те км преместих кривата там където си е направила адаптацията и интерполирах високите натоварвания. Сега не знам дали нещо се е променило.Ама утре ще видя какво си е сътворила сама и ще щракна едно фото!Колеги и аз се чудя защо сложих медна. Заради липсата на инфо за полимерните предполагам. Все пак и горивопроводите и бензиновия резервоар на новите возила са все полимерни.В крайна сметка съм супер доволен от B4-то...
  17. Аз точно за това питам опен луп и адаптация как става. Адаптацията по затворен лууп е ясна ... гледа тримовете и коригира да ги държи на о%. А опен лууп как си я прави бардолинито, че да знам защо се само-омота така. Иначе колега отвори книжката на Б4-то ... в страницата на БСМ я има ... и ще видиш при фината настройка има 2 отметки, адаптация по ОБД (сиреч тримове) и адаптация в опен лууп (знам ли?).За колко дълго ... ми на около 200км извънградско се омота. Днес минах още 200км без тази адаптация, нямам никакви ядове.Та ако се занимаваш предимно с газ, дай акъл що за нещо е тази адаптация и от де взима данни та да се адаптира?А иначе можеби съм създал грешно впечатление. Със авторемонтна дейност се занимавам да речем почти-професионално (занимавам се и с други дейности). Със газови уредби уви нямам много допир. Монтирах една на клиент и тази ми е втората на моята лична кола. Важно е човек да учи нови умения и да се развива. Та надявам се да не измрем гладни ние. По добре първо Лукоил да измрат гладни.
  18. Благодаря за информацията колега! Първо снимките... Като за начало всичко тръгна екстра. Изпарителя му е пределно достатъчно топлото. На извънградско и голям разход на газ не истива при 12 градуса околна темп. В крайна сметка го свързах към отоплението на дроселната клапа, 8мм маркучета, но аз съм го свързал със 10мм. От снимките се вижда на кое къде съм намерил място. Бутилката е КОЛОС, 37литра, и надига 2 см мокета в багажника. Въпреки това събира само 28 литра газ. Предполагам това са 80% които сондата разрешава макс. Сондата е Томасето. Имат много добро описание как се монтира във сайта си, както и описание на 6-те защити. Заслужава си парите според мен. Безопасността е важна. За пълначката използвах пластмасова тръба, за тръбния път до изпарителя - медна. С медната се измъчих, но минава добре от лявата страна на колата, по спирачните/бензинови тръбички. Отпред под рейката има малко място да мине отдясно. И сега за възникналите проблеми. Гарнитурата на всмукателния колектор не я намерих никъде освен във бултрако на цена от около 50лв. Проблема е че "автомобила ми е много стар модел" и я няма в наличност... чака се 10 дена. Ако на някой му предстои ... да го има предвид това. Ползвах си старата (тя е метална), измита и силиконизирана. След това се оказа, че мястото на изпарителя не е най-подходящото. Обаче е единственото според мен. Появи се високочестотен шум, между 1500-2500 оборота при ниски натоварвания. Много шумно и много дразнещо. След щателна проверка се оказа, че изпарителя вибрира доста и внася вибрацията си във дясното бомбе, което от своя страна се държи като камбана и я прави на звън. Това нямаше как да го предвидя. Сигурно газаджиите със 100 години опит го знаят това, но аз не се сетих. Оправих го със гумени пръстенчета на изпарителя и гумена подложка на планката, която е хваната за бомбето. Втори проблем след 200 км извънградско ... open loop адаптацията ми беше отишла около коефициент 2-2.1 ... колата започна да се дави в газ. Изключих я ... всичко е наред. За това не бих отказал малко помощ. Какви данни взима бардолинито, че да си направи open loop кривата? Защо би обогатило толкова? Възможно ли е да го е направила защото бутилката е на привършване ... евентуално нещо свързано с това, че още е на първото си зареждане (остатъчен въздух?)? Налягането на газта стои мирно и при максимално натоварване. Като закачих компютъра на извънградското ми направи впечатление температурата на рейката, която беше 38 градуса. Видя ми се малко! Карах със около 100км/ч при околна температура 10градуса, точно преди това. Изпарителя беше на 78 градуса или нещо такова. Та май много хубаво се обдухва там отгоре върху мотора. Сигурно ще трябва топлоизолация зимата. В крайна сметка към момента съм много доволен, има лек спад на мощността на газ, или аз така си въобразявам. Когато имам време ще я закача на Г-теха и ще видя разликата при бензин и газ. Май се отнесох много...
  19. Явно никой не е монтирал на този модел все още...Взеха се някой неща вече:Бардолини Б4 ОБД самоадаптивна - следи тримовете на мотора през обд и няма бягане на сместаР-Уно изпарител до 200кс - много макък ... колкото юмрукРейка Хорайзън 2ома мисля - да има по добър респонсОстават бутилка, пълначка, евросонда и тръбни пътища.Водата реших да я свържа на тънките маркучета които топлят дроселната клапа! Така дали ще има достатъчно дебит или ще мръзне изпарителя?Ще постна снимки на кое къде съм намерил места в последствие, дано помогнат на някой колега.
  20. Здравейте колеги,от скоро съм горд собственик на Сивик 1.6 в-тек хечбек. Желанието ми е да я направя максимално икономична като и монтирам ГИ Бардолини.Спрял съм се на Бардолинито защото съм монтирал такъв втора употреба на опел астра и освен, че имам кабел за настройка ми хареса и какво предлага системата и как работи.Ще си я монтирам сам и за това приемам съвети всякакви.Имам и няколко въпроса.Къде събирате колеги редуктора и дюзите? Направо няма място, единственото логично за редуктора ми се видя за някоя от гайките на десния амортисьор, а рейката върху мотора?! Ако някой има сложен ГИ на този мотор и купе ще се радвам на някоя снимчица.Как се връзва редуктора към парното. астрата нямаше кран на вътрешното радиаторче и го свързах последователно, но тук явно не става така. Питането е правилно ли ще е със разклонители и успоредно на парното за да има циркулация и при пуснато студено в купето или е някаква друга схемата?За сега това ме интересува ... предполагам в процеса на монтаж може да възникне още нещо.Предварително благодаря на отзовалите се...PS. ГИ ще бъде чисто новичък. Още не съм го пазарувал, та приемам мнения и за избор на редуктора и дюзи рейка!!!
×
×
  • Създай нов...