Jump to content
джазхонд

Разход на гориво според вида на скоросната кутия при JASKATA

Recommended Posts

Здравеите колеги, появявам се като поредния новак здобил се с хонда джаз 2005г. Искам да споделя с вас наблюденията ми върху свт безстепенна трансмисия. Тя работи в автоматичен и ръчен режим, разделен на 7 степени, които се командват от волана. Освен това лоста може да се постави в позиции D-директна,S-спртен режим, и L-режим за изкачване.  Когато е в автоматичен режим избрана е предавка D .Разхода на гориво е икономичен. При натискане бутон (7ск.) минава в ръчен режим, който се определя от перата на волана. ВЪПРОСЪТ ми е дали в този режим не избира предавка S- която е с по малко предавателно число и оттам да качва разхода. Наблюденията ми са, че при постоянна скорост натискаме бутон (7ск) и обуротите се качват, както и обратно. Ефекта е като при смяна на предавателното число. Ако някой има наблюдения ще бъда много благодарен да ги споделим!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проучих какво пише в документит от хонда. В оскъдната имформация е записано, че при преминаване в ръчен режим предавката преминава от режим D в състояние OVERDRIVE. По този начин автомобила получава допълнителен въртящ момент който по всяка вероятност повишава разхода на гориво.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...